İzlemeyenlerin Çok Şey Kaçıracağı 20 Yeni Animasyon Filmi

İzlemeyenlerin Çok Şey Kaçıracağı 20 Yeni Animasyon Filmi

Animasyon filmleri büyük, küçük her yaştan insana hitap etmektedir. Oldukça keyifli sahneleri ve sürükleyici kurgularıyla animasyonlar kafa dağıtmak için birebir diyebilirim. Bu yazımda sizlere büyülü dünyalara dalmak veya ailecek ekran karşısına geçip keyif yapmak için izleyebileceğiniz en eğlenceli animasyon filmleri listesi derledim.

1. Zootropolis

Bu animasyon filmi, Kurt, Tilki ve Kaplan gibi birçok farklı türden hayvanın yaşadığı bir şehir olan zootopia da Judy isimli polis teşkilatında çalışan bir tavşan ile Nick isimli kurnaz bir tilkinin beraber atıldığı macerayı konu almaktadır. Dolandırıcılık yapan Nick ile Polis memuru Judy iyi geçinebilecek midir?

2. Patron Bebek

Son zamanların popüler animasyonlarından biri olan Patron Bebek, aile içinde kardeşlerin yaşadığı rekabet duygusunu eğlenceli bir şekilde ekrana yansıtıyor. 7 yaşındaki Jim ailenin tek çocuğudur ancak bir anda sırlarla dolu takım elbiseli bir bebek kardeşi olur.

3. Efsane Beşli

Noel baba, Diş perisi ve Paskalya tavşanı gibi çocukların hayallerini süsleyen büyülü yaratıklar, çocukların bu büyülü yaratıklara olan inançlarını yok etmeye çalışan kötü bir karaktere karşı koyarlar. Eğer çocuklar inanışlarını kaybederse diş perisi gibi yaratıklar da sonsuza dek kaybolacaktır.

4. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

Hikaye vikinglerin ejderhalarla arasındaki savaşın nasıl barışa dönüştüğünü anlatmaktadır. Vikinglerin hepsi iri yarı ve kuvvetlidir ve sürekli ejderhalarla savaşırlar ancak kuvvetli olmayan sıska bir çocuğun yaralı bir ejderhayla karşılaşması tüm dengeyi değiştirir.

5. Moana

Hikayenin ana karakteri Moana adında genç bir kızdır. Ailesine ve yaşadığı adadaki halkına yardım edebilmek için bir yolculuğa çıkması gerekir. Çıktığı yolculukta yarı-tanrı olan Maui ile karşılaştığında macera dolu bir serüven başlar.

6. Karlar Ülkesi

Çıktığı andan itibaren çok fazla popüler olmuş bu animasyon filmini eminim duymuşsunuzdur. Buzu kontrol edebilen karlar kraliçesi Elsa, yanlışlıkla ülkesine zarar vermiştir ve böylece kış başlamıştır. Kız kardeşi Anna ablasını bulup herş eye son vermek için macera dolu bir yolculuğa çıkar.

7. Çizmeli Kedi

Onurlu ve bir o kadar da çapkın olan şövalye ruhlu bir kedinin, Humpty Dumpty ve Yumuşak Pati Kitty ile beraber devler diyarına giderek, orada altın yumurtlayan bir kazı çalmak için çıktığı macera dolu yolculuğu anlatmaktadır.

8. Çılgın Hırsız

Gru, dünyanın uydusu olan Ay’ı çalıp ele geçirmek isteyen bir hırsızdır. Gru aslında sadece fazla hırslı olan ama kötü olmayan bir adamdır. Yetim üç çocuğu himayesine aldıktan sonra gelişen maceralar, Gru’nun iyi yönlerinin ortaya çıkmasını konu almaktadır.

9. Rio

Mavili, nadir görülen mavi bir kuştur. En yakın arkadaşı Linda ile birlikte yolculuk yaptığı sırada hayvan tüccarları tarafından kaçırılır ancak Rio’lu kuşlar sayesinde ellerinden kurtulmayı başarır. Mavili diğer kuşlarla beraber hayvan tacirlerine karşı savaşmaya başlar.

10. Kung Fu Panda

İzlemesi büyük bir keyif veren animasyon filmlerinden biriside Kung fu Panda. Bir panda olan Po, bir dövüş sanatı olan Kung Fu sanatıyla ve yoldaşlarıyla kötülüklere karşı savaşmaktadır.

11. Rango

Bir çeşit kişilik bozukluğu yaşayan bir bukalemun’un dönüşüm hikayesi anlatılmaktadır. Rango, bir cam kabın içinde evcil hayvan hayatı yaşamaktadır. Yalnızlık duygusundan dolayı kişilik bozukluğu yaşayan Rango, sahipleri taşınırken arabadan kazayla düşer. Kazanın ardından Rangonun macerası başlar.

12. Neşeli Ayaklar

Hikaye Antarktikadaki penguenlerin ruh eşlerini bulabilmeleri için “kalbe seslenen şarkı” söylemeleri gerekmektedir. Tüm penguenler kalbe dokunan şarkılarını söyleyerek ruh eşlerini bulurlar. Birgün şarkı söyleyemeyen bir penguen dünyaya gelir.

13. Komşum Totoro

Animasyon filmleri içeriğimdeki diğer bir yapım ise Komşum Toroto. İçinizi ısıtacak bir japon yapım animasyon filmi, babalarıyla yazı kırsalda geçiren iki kız kardeşin ormanda garip bir yaratıkla arkadaşlık kurmasını konu almaktadır.

14. Megazeka

Masmavi vücutlu, Kocaman kafası olan megazeka çok zekidir. Bir kötü kahraman olan Megazeka bir süre sonra sıradanlıktan sıkılır ve sıradanlıktan kurtulmak için kendisine bir rakip bir kahraman aramaya başlar.

15. Minyonlar

Minyonlar animasyon filmi bir grup minyon un Amerika’ya giderek kendilerini yöneticek birini bulmaya çalışırlar. Çılgın Hırsız animasyonunda da karşımıza çıkan minyonlar sevimli görünüşleri ve komik davranışlarıyla oldukça eğlenceli bir animasyon filmidir.

16. Buz Devri

Buzul çağında geçen hikaye, göç esnasında ismi fred olan bir mamutun(büyük fil) miskin ile karşılaşmasından sonra başlarından geçen maceraları konu almaktadır. Sid isimli miskinle yolculuğuna başlayan yalnız mamut fred, yolculukları sırasında daha da büyüyen bir aileye sahip olacaktır.

17. Aşırıcılar

1990’lı yılların popüler bir animasyonu olan aşırıcılar, insanların evlerinin döşemeleri altına kendi dünyalarında yaşayan bir grup minik insanı konu almaktadır. Bu minik insanlar, insanların evlerinden küp şeker gibi besinleri aşırarak hayatını sürdürmektedir. Bir gün bu minik insanları fark eden birisi çıktığında ne olacaktır?

18. Şrek

Bir gün krallığın birinde Fiyona isimli bir prenses bir ejderha tarafından kaçırılır. Fiyona ile evlenmek isteyen bir Lord, ejderhadan prensesi kurtarabilmek için bir dev olan Şrekten yardım ister böylelikle komedi tadında macera başlamış olur.

19. Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı

Animasyon filmleri listemdeki bir diğer film de Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı. Sahibi ile beraber bir evde yaşayan Max, sahibinin yeni bir hayvan edinmesiyle morali bozulur. Ancak dikkat etmesi gereken daha büyük bir tehlike vardır.

20. Karmakarışık

Karmakarışık

Bildiğiniz rapunzel masalını çok daha eğlendirici bir şekilde anlatan animasyon, uzun saçlı rapunzelin kuleye kapatılmasını, dışarıya çıkmak istese bile sözde annesinin dışarıdaki tehlikelerden bahsettiği için çekingenliğini ancak bir hırsızın kuleye gelerek her şeyi değiştirdiğini konu almaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Ayşenur Yalçın
Güzel yazmak, iyi düşünmek demektir. Hobi olarak başladığım bu yolculukta adım adım iyiye, daha iyiye gitmeyi planlıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.