En İyi 10 Freelance İnternetten Para Kazanma Siteleri

En İyi 10 Freelance İnternetten Para Kazanma Siteleri

Evden çalışmak veya bir freelance çalışan olmak için yapmanız gereken adımlar çok basittir. İyi bir freelance iş sitesi / siteleri bulmak ve hizmet vermek istediğiniz alanlarda reklamınızı yapmak bu işi başlamanız için yeterli olacaktır. Freelance veya diğer bir adıyla evden çalışmanın en güzel tarafı da budur. İş görüşmeleri, CV’ler ve diğer kriterlere uymak zorunda kalmadan sadece verim almak beklenir.

Dolayısıyla öncelikli olarak freelance siteleri listelerini araştırmanız, size bu işi sürdürülebilirlik anlamında çok şey katacaktı. Ne kadar güvenli ve ne kadar kalabalık bir ortamda iş yaparsanız o kadar fazla kazanırsınız. Biz içeriğimiz de sizler için en iyi Freelance iş platformları listesi derledik, kayıt olduktan hemen sonra iş yapmaya ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

1. Upwork

Neredeyse 2 milyona yaklaşan kullanıcı sayısı ile en iyi freelance siteler içinde olan Upwork, kısa ve uzun vadeli pek çok projenin içinde bulunduğu bir web sitesi konumunda yer alıyor. Kariyerinizin hangi noktasında olursanız olun bu WEB sitesi tam denemek isteyeceğiniz cinsten.

2. Toptal

Yetenekli ve deneyimli freelancerların bulunduğu bir diğer platform da Toptal platformudur. Diğer sitelerden biraz daha farklı bir yapısı olan Toptal en iyi freelance siteler içinde bulunuyor.

3. Freelancer

Binlerce iş ilanının yanı sıra Freelancer, iş üreten kişilerin de yeteneklerini sergilemesine imkân tanıyan bir sitedir. Pek çok freelancerın bulunduğu site rekabet sevenler için en iyi platformlardan birisi.

4. Craiglist

En iyi freelance siteler içinde bulunan craiglist, çok sayıda projenin kolay bulunabildiği bir site. Dünyanın pek çok şehrinden müşteri ve freelancerı buluşturan platform kullanıcı sayısı açısından da oldukça büyük bir popülasyona sahip.

5. Guru

İnsanların yeteneklerini sergilemelerine olanak tanıyan Guru, kolay anlaşılan ve kullanışlı ara yüzü ile dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra binlerce aktif iş ilanının olduğu sitede kazanç sağlamak da oldukça kolay.

6. 99desing

Freelancer siteleri içinde farklı isim ve tasarıma sahip olan sitelerden birisidir 99desing. Serbest çalışanların için oldukça farklı alanlarda yeteneklerin sergilenmesine imkân veren site, kendinizi geliştirmeniz için de oldukça büyük bir platform olarak görünüyor.

7. Peopleperhour

En bilinen freelancer siteleri içinde bulunan bu platform, çoğunlukla web projeleri için çalışıyor. Bunun yanı sıra tasarım alanında da oldukça geniş bir portföyü olan site en çok tercih edilenlerden birisi.

8. Fiverr

En çok bilinen freelancer sitesi olan Fiverr yaratıcılığı konuşturmak isteyen kişilerin özellikle tercih etmesi gereken bir sitedir. Yüksek bir hizmet kalitesine sahip olan site, en küçük işten en kapsamlı işlere kadar pek çok farklı konuda hizmet bulunabilmesini sağlıyor.

9. Kolabtree

Daha çok akademik konularda araştırma ve makale yazmak için tercih edilen site, akademisyenlerin de içinde bulunduğu bir iş ağını oluşturuyor.

10. Freelance Writing Gigs

Makale yazmak ya da editörlük tercihi olan kişiler için adeta biçilmiş kaftan olan site, bu alanda oldukça iyi hizmet veriyor.

En iyi freelance iş siteleri veya platformları içeriğimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu listemizde sizlere internetten para kazanabileceğiniz ve yeteneklerinizi konuşturabileceğiniz birbirinden kazançlı tabiri caizse internetten para kazanma sitelerini anlattık. Umarım faydalı olmuştur. Daha fazla internetten para kazanma ile ilgili içerik arıyorsanız yandaki bağlantıya tıklayarak ilgili kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.