Sağlık Sigortası Nedir? Neden Yaptırılmalı?

Sağlık Sigortası Nedir? Neden Yaptırılmalı?

Sağlığınızın tehlikeye girdiği durumlarda bu süreci minimum zararla atlatmanızı sağlayan sağlık sigortası daha iyi şartlarda tedavi olmanıza imkan tanır. Anlaşmalı kurumlardan alacağınız sağlık hizmetleri için daima kalite yüksek olacaktır. Uygun fiyatlarla yaptıracağınız sigorta teminatlarınız dahilinde size destek verecektir.

Sağlık sigortası nedir diye baktığınızda bu sigortanın sağlık hizmetlerini garanti altına alan sağlık sigortası, kaza ya da hastalık sonucunda ortaya çıkan sağlık hizmet giderlerini karşılar.

İsteğe bağlı olarak yapılan sağlık sigortası en iyi ekipmanlar ve en iyi doktorlar ile sağlık hizmeti almanızı mümkün hale getirir. Sigorta kendi içerisinde özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası olmak üzere iki kısma ayrılır. Tamamlayıcı sağlık sigortası biraz daha dar kapsamlı olup SGK ile anlaşması olan hastanelerden hizmet almanızı sağlar.

Sigorta bünyesinde fark ücreti ödemeden muayene olabilir ve alacağınız hizmet kalitesini artırabilirsiniz. Daha geniş bir sağlık desteği almak istediğinizde ise sizin için en uygun seçenek özel sağlık sigortası olacaktır. Özel sağlık sigortası fiyatları tamamlayıcıya göre biraz daha yüksektir.

Sağlık Sigortası

Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Kendi içerisinde ayakta tedavi ve yatarak tedavi olmak üzere iki kısma ayrılan sağlık sigortası geniş kapsama sahiptir. Ayakta tedavi sağlık kuruluşuna başvurduğunuzda 24 saat ve üzerinde yatış gerekmeyen haller için kabul edilir. Bu kategoriye fizik tedaviyle ortaya çıkan masraflar, modern teşhis cihazlarının kullanımı, teşhis amaçlı doktor tarafından röntgen ve tahlil istenmesi, hastalığın teşhis edilmesinden sonra kullanılan ilaçlar ve doktor tarafından şikayete uygun yapılan tanı, muayene ve tedavi yer alır.

Yatarak tedavi ise yoğun bakım giderleri, yurt dışı tedavi teminatı, ambulans hizmeti, rehabilitasyon, doğum ve hamilelik teminatı, ameliyatın ardından yapılan fizik tedavi, trafik kazası sonrası diş tedavileri, teminat limiti dahilinde protezler, cerrahi müdahale gereken ya da gerekmeyen yatılı tedaviler yer alır. Sağlık sigortası fiyatları bu türlere göre farklılık gösterecektir.

Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Sağlık sigortası nedir, nasıl yapılır diye araştırdığınızda karşınıza çok sayıda seçenek çıkacaktır. Size hem fiyat hem de içerik olarak en uygun poliçeye sahip olmak için uzman danışmanlardan destek alabilirsiniz. Daima müşteri memnuniyetine önem veren Demir Sağlık herkese özel sigorta yapılmasını sağlar.

Fiyatlar belirlenirken sigorta teminatlarının kapsamı dikkate alınır. Kişinin yaşı, cinsiyeti, sağlık durumu, sigorta poliçesinin genişliği, ek teminatların varlığı fiyatların artıp azalmasına neden olur. Tüm sigorta taleplerine her zaman en ekonomik sağlık sigortası fiyatları teklif edilir.

ETİKETLER: Demir, Nedir?, Sağlık, Sigorta
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.