Bol Kazançlı İş Fikirleri! 10 Geliri İyi Olan İşler

Bol Kazançlı İş Fikirleri! 10 Geliri İyi Olan İşler

Bol kazançlı iş fikirleri: Günümüzde geçinmek ve maddiyat en önemli meselelerden biri olmuştur. Her ne kadar insanlar “Her şey para değil.” demesine rağmen para artık hayatımızda gittikçe daha da önemli oluyor. Gördüğümüz, duyduğumuz kadarıyla maddi olarak çöken insanlar manevi olarak da çöküntü yaşıyor.

Hayat koşulları ve ekonomik koşullar tüm dünyada gün geçtikçe kötüleşiyor ancak bizim ülkemizde de durumun diğer ülkelerden iyi olduğunu söyleyemeyiz. Eğer siz de kendinize iş fikirleri listemizden yararlanarak para kazanmak istiyorsanız yazımızın devamına geçebilirsiniz.

1. Sosyal Medya Hesabı Satmak

Sosyal medya sürekli olarak gelişmekte olan ve kullanıcı sayısının sürekli olarak arttığı platformlardır. Bu platformların bazılarındaki hesaplar oldukça değerli olabiliyor. Tabii ki hesabı takip eden kişi sayısına bağlı olarak. Çoğu şirket veya kişi artık sıfırdan hesap büyütmeye uğraşmak istemediği için hazır olan hesapları satın alabiliyorlar.

İşte siz de bu işi yapmak istiyorsanız ana konumuz hesapları sıfırdan geliştirmek. Sosyal medya hesabı büyütmek sandığınız kadar kolay değildir ancak büyütemeyecek kadar da zor değildir. Öncelikle yapmanız gereken şey hesap açacağınız ve geliştireceğiniz platformu seçmektir.

Ancak bu platformu seçerken hızlı satılacak ve piyasası olan platformları tercih etmeniz sizin için yararlı olacaktır. Sosyal medya hesabı açmanız için size önerebileceğim platformların en başında Instagram gelmektedir. Her ne kadar bu platformda hesaplayamayacağımız kadar sayfa olsa da sizin sayfanız da düzgün içeriklerle büyüyecektir. Hemen bir patlama beklemeyin. İçeriklerinizi oluşturduktan sonra düzeninizi de oturtabilirseniz, sizin sayfanızdan daha büyük sayfalara reklam vererek sayfanızı hızlıca geliştirebilirsiniz ve satabilirsiniz.

2. Danışmanlık

Danışmanlık, ülkemizde de gelişmekte olan bir sektördür. Her konu için ayrı danışmanlık olduğundan dolayı siz de kendinize uygun olan bir tanesini bularak danışmanlık verebilirsiniz. Ancak danışmanlık sandığınız kadar kolay değildir ve uzmanı olmadığınız alanlarda danışmanlık vermemenizi öneririm. Danışmanlık ücretleri de gayet iyi ve yüksektir. Tabii ki ücretler, iş yaptığınız kişilere ve sizin danışmanlık kalitenize göre değişmektedir.

3. Akıllı Ev Sistemleri

Teknoloji geliştikçe hayatımızın içine giren teknolojik aletler evimize de girerek hayatımızı kolaylaştırıyor. Bu aletlerin birine Akıllı Ev Sistemlerini örnek olarak verebiliriz. Evinizin konuştuğunu, sizin için ışıkları yönettiğini, diğer teknolojik aletleri yönettiğini düşünmek insanlar için çok uçuk hayaller olabiliyor. Ancak gelişen teknoloji buna da el atarak yeni ev sistemleri üretiyor.

Bu ev sistemleri sizin yerinize neredeyse her şeyi yapıyor ve çok büyük fayda sağlıyor. Bu iş de tabii ki hem rakibi az olan ancak bir o kadar da talebi az olan bir iştir. Yine de bu işi yapmak çok iyi ücretler kazandıracaktır, yani az iş çok para. Yeni yapılan neredeyse tüm inşaatlarda kullanılmaya başlanacağından dolayı sektöre şimdiden girmek önemli.

4. Online Eğitim Vermek

Hala içinde bulunduğumuz pandemi dönemi online eğitimi öne çıkarmıştır. Hatta dünya genelinde okulların online olarak eğitim vermesine neden olmuştur. Okullar açıldığında eğitim online olmasa bile online olarak eğitim veren öğretmenler öğrencilerin alışması sonucunda hala para kazanacak ve eğitim sağlayacaklardır.

Yüz yüze olan ders ücretleri yüksek olduğu gibi online olan ders ücretlerinin de yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte öğrencilere katacağınız bilgiler ve vereceğiniz dersler yeni bir neslin gelişmesine destek sağlayacaktır. Eğer siz de iş fikirleri listemizde etkin olan online eğitimler vermek konusuyla ilgileniyorsanız internette ilanlar oluşturabilirsiniz.

5. Dropshipping

Çevrimiçi ürün satmak istiyor, ancak ürün satın alacak ve depolayacak paranız yok mu? Stoksuz satış yapmayı düşünün! Dropshipping, herhangi bir fiziksel ürünüsatın almak veya göndermek zorunda olmadığınız bir e-ticaret iş modelidir. Tek yapmanız gereken bir çevrimiçi mağaza kurmak ve siparişleri depolamaya, paketlemeye ve müşterilerinize göndermeye hazır tedarikçilerle ortak olmak. Dahası, Dropshipping yapmak için artık ihtiyacınız olan her şey bilgisayar ve internet bağlantınız da yer alıyor desek yanlış olmaz.

6. Çeviri / Tercümanlık

Çok dilli insanlar her zaman talep görmektedir, bu nedenle iki veya daha fazla dil konuşabiliyorsanız, bu becerilerden para kazanabileceğiniz küçük bir işletme kurmayı düşünebilirsiniz. Upwork ve Flexjobs gibi web sitelerinde müşteri aramaya başlayabilir ve portföyünüzü yavaşça oluşturabilirsiniz hatta kısa sürede büyütebilirsiniz.

Giderek daha fazla şirketle başarılı bir şekilde çalıştıkça, hizmet fiyatlarınızı arttırmak için diğer dillerde uzmanlaşmış daha fazla çevirmen çalıştırabilirsiniz. Daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olabileceğinden, işletmenizi sosyal medya ve diğer web sitelerinde pazarlamak da iyi bir fikir olacaktır.

7. Evlere Yemek Servisi

Yemek pişirme konusunda bir hünere sahipseniz ve bunu yaratıcı bir çıkış noktası olarak görüyorsanız, ev tabanlı bir catering işletmesi açarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz. İlk yatırım, kurulumun ne kadar büyük olmasını istediğinize bağlıdır. Örneğin, kendi başınıza yönetebileceğiniz daha küçük etkinliklerle başlarsanız, işinizi daha ucuza başlatabilirsiniz.

Çoğu ev tabanlı yemek şirketi, bir web sitesi oluşturarak, yerel gıda pazarlarının veya yemek pişirme uzmanlarının mutfak becerilerinden bir miktar kar elde etmelerine olanak tanıyan platformlara katılarak başlar. Ülkemizde Yemek Sepeti veya getir gibi platformlar kullanmanız size bu anlamda bir çok olanak sunar.

8. Stok Fotoğrafçısı

Harika, samimi anları yakalama yeteneğiniz varsa veya yakın zamanda bir akrabanızın portre çekimini yaptıysanız, kendi adınıza bir şahıs şirketi kaydederek stok fotoğrafçısı olabilirsiniz. Shutterstock, Adobe Stock ve benzeri şirketler her daim görüntüler satın almaya veya pazarını kullandırmaya açıktır. Mevcut fotoğraflarınızdan birkaçını bu platformlarda listeleyerek başlayabilirsiniz. Fotoğraflarınızı gönderdikten sonra, insanların onları indirmesini bekleyin.

Çoğu stok fotoğraf web sitesi, platformu her indirme için size bir telif hakkı öder. Diğer bir seçenek de kendi fotoğrafçılık web sitenizi başlatmak ve görüntüleri doğrudan insanlara satmaktır; bu, yalnızca pazarlamaya yatırım yapacak kaynaklara sahipseniz uygulanabilir (örneğin reklam bütçeniz varsa).

9. Talep Üzerine Dijital Baskı

Uygulanacak başarılı iş fikirleri arıyorsanız, talep üzerine dijital baskı yapmayı deneyin. Bu, kendi özel tasarımlarınızı telefon kılıfları, kupalar ve tişörtler gibi ögeler sattığınız, ancak seri üretim yapmadığınız bir iş modelidir. Bunun yerine, tasarımınızı ürün üzerine basan tedarikçilerle işbirliği yaparsınız.

Hatta onlar ürünü paketleyip müşterilerinize gönderirse, bir ekipman almanız dahi gerekmez. Ayrıca, yalnızca ürünleri sattıktan sonra ödeme yaparsınız. Başlamanın en hızlı yollarından biri, bir Shopify mağazası oluşturmak ve Printify gibi bir POD uygulamaları kullanmaktır. Pazarlama açısından, POD öğelerinizi tanıtmak için etkileyicilerle ortaklık yapmak, kitleye ulaşmanın en etkili yollarından biridir.

10. YouTube Videoları Oluşturmak

YouTube videoları oluşturmak, hala iyi iş fikirleri arasında ve oldukça popüler bir iştir. Herkesin YouTuber olmasına şaşırmayın bu pazar oldukça büyük ve herkes hala bir kitle oluşturabilir. Sadece yapmanız gereken detaylı bir şekilde gerekli ekipmanları almak ve yaratıcı videolar oluşturmak.

Bunun dışında YouTube’da resimli videolar oluşturabilir, sadece seslendirme yaparak gelir elde edebilirsiniz. Anlayacağınız, bu iş karlı olduğu kadar işlevsel. YouTuber olmak günümüzde zor gibi gözükse de tek odaklanmanız gereken şeyin kitle oluşturmak olduğunu biliyorsanız bu iş size hayatınızın en büyük gelir kapısını aralayabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.