Türkiye’nin En İyi 10 Online E-Ticaret ve Alışveriş Siteleri 2022

Türkiye’nin En İyi 10 Online E-Ticaret ve Alışveriş Siteleri 2022

İnternetten online alışveriş yapma fikri ilk olarak bundan 26 yıl önce çıkmıştır, şuanda dünyada en iyi konumda olan E-Ticaret sitesi ise şüphesiz Amazon’dur. Türkiye’de ise E-Ticaret anlamında ciddi bir rekabet söz konusu. Her bir Türk E-Ticaret sitesi farklı bir vizyon ve farklı bir misyona sahip.

Peki aralarında Türkiye’nin en iyi alışveriş sitesi hangisi? Diye soracak olursanız, bu soruya cevap vermenin oldukça zor olduğunu söylemeliyim. Bunun sebebi dediğim gibi her bir Türk E-Ticaret sitesinin farklı bir misyona sahip olmasından kaynaklanıyor. Ancak, bu listemizde trafiği en yüksek ve en çok satış yapan E-Ticaret sitelerini zor da olsa hiyerarşik olarak derledik.

Listemizdeki siteleri sadece alışveriş için değil, ürünlerinizi satmak için de kullanabilirsiniz. Multi Vendor, yani bir çok E-Ticaret sitesi kendi kitlelerine satış yapmanıza olanak tanıyor. Tabi bunun için her satışınızda aşağı yukarı %5 ila %30 arasında bir komisyon ödemeniz gerekmekte. Son olarak, E-Ticaret sitelerinde satış yapmaya yeni başlıyorsanız KDV, kargo, komisyon ve ürün maliyetlerini iyi bir şekilde hesaplamalısınız.

E-Ticaret sitelerinin alıcılar için kolay bir kullanımı olması, satıcı olduğunuzda da aynı rahatlığa sahip olacağınız anlamına kesinlikle gelmiyor. İyi bir muhasebe, en çok satılan trend ürünleri bulma ve doğru zamanda doğru kampanyalar gibi konularda bilgi sahibi olmanız büyük bir önem arz ediyor.

Türkiye’nin En İyi Alışveriş Siteleri 2022

Listemizdeki Türkiye’nin en iyi E-Ticaret sitelerini hiyerarşik olarak sıraladık. Müşteri, satış ve marka görünürlüğü en yüksek E-Ticaret siteleri aşağıda listemizdeki gibidir. Dilerseniz şimdi lafı daha fazla uzatmadan Türkiye’nin en iyi E-Ticaret siteleri hangileriymiş görelim.

1. Trendyol

Trendyol yıllardan beri en aktif E-Ticaret sitelerinin başında yer almaktadır. İçerisinde milyonlarca kullanıcı ve binlerce mağaza mevcut. Trendyol’u bu kadar popüler ve aktif yapan en önemli unsur kitlesinin çoğunluğunun bayanlardan oluşması. Keza, en fazla satışı yapılan ürünlerde gözlemlerimiz doğrultusunda kadınlara yöneliktir diyebiliriz.

2. HepsiBurada

Hepsiburada Türkiye’nin en eski ve en popüler alışveriş sitelerinden biridir. 100 bin dolar sermaye ile küçük bir odairede kurulan bu Türkiye’nin en iyi alışveriş sitesi oldukça hızlı bir büyüme kat etti ve şuan oldukça yüksek sayılara ulaşan müşterilere sahip. Ürünleri ve ürün satışları genel olarak temel ihtiyaçlar üzerine demek yanlış olmaz.

3. N11

N11 web sitesi bugüne kadar adını kampanyalarla duyduğumuz, Türkiye’nin en ucuz E-Ticaret sitelerinden birisidir. Hırdavattan, giyime, giyimden, teknoloji aletlerine kadar yüksek sayıda ürün yelpazesine sahiptir. Satışları ve müşteri kitlesi ise oldukça aktiftir. İrili ufaklı tüm ihtiyaçlarınızı N11 ile rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

4. GittiGidiyor

GittiGidiyor 10 yılı aşkın bir süredir Türkiye’nin en iyi E-Ticaret sitelerinden birisidir, ofis malzemeleri, hediyelik eşyalar ve ilginç ürünleri bulabileceğiniz bu E-Ticaret sitesinde alışveriş yapmanın da ötesinde gezmek oldukça keyifli. Son zamanlarda teknoloji aletlerine ağırlık verdiğini gözlemlediğimiz GittiGidiyor E-Ticaret sitesi ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

5. ÇiçekSepeti

ÇiçekSepeti ilk olarak 2006 yılında kurulmuştur. Çiçeklere olan ilgi ve gönderim sürecindeki sorunları büyük bir ölçüde kusursuz hale getirmişlerdir. ÇiçekSepeti’ne girdiğinizde kutlamalar, düğünler, etkinlikler ve diğer hediyelikler dışında bir çok ürünün satışta olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca, yenilebilir çiçek gibi ürün grupları da mevcuttur.

6. Morhipo

Morhipo 2011 yılında Boyner Holding tarafından kurulmuştur. Kendilerini moda yeni sezon ve kampanyalı ürünlerin bulunduğu bir yer olarak tanımlıyorlar diyebiliriz. Giyim eşyalarının dışında, evin genel manada ihtiyaçlarını ve evcil havyanlarınıza bir çok şeyi bu site ile temin edebilirsiniz. Oldukça güvenilir ve hesaplı.

7. Migros Sanal Market

Migros Sanal Market, online alışveriş için en verimli ve alışverişi keyifli kılan sitelerden birisidir. Migros Sanal Market ile evinizin tüm ihtiyaçlarını periyodik olarak kapınıza getirir ve bunun için herhangi bir bedel veya komisyon almamaktadır. Ayrıca, Migros’un web’e özel indirimlerini ister uygulamasından ister başlıktaki web adreslerinden takip edebilirsiniz.

8. Flo

Flo internet üzerinden Türkiye’de en çok ayakkabı satılan alışveriş sitelerinden birisi. En kaliteli ve yeni sezon ayakkabıları ile diğer Türkiye’nin alışveriş sitelerini geri planda bıraktığını kesinlikle söylemeliyiz. Ayrıca, Flo’nun fiziksel mağazaları da oldukça büyük ilgi görmekte ve 600’ün üzerinde ülkemizde ve tüm dünyada bayilikleri mevcuttur.

9. Teknosa

Teknosa Sabancı Holding tarafından 200 yılında kurulmuştur. Türkiye’nin en iyi teknoloji alışveriş sitelerinden biri olan Teknosa 310’dan fazla bayiliği ile tüm Türkiye’ye hizmet veriyor. İçerisinde toplama bilgisayarlardan fırsat teknoloji aletlerine kadar bir çok teknoloji ürününün yer aldığını söyleyebiliriz.

10. Watsons

Watsons Türkiye’deki en büyük kişisel bakım alışveriş mağazalarından birisidir. Kadınlara yönelik makyaj malzemeleri ve diğer kadın/erkek kişisel bakım malzemeleri ile oldukça büyük bir ilgi görüyor. Tabi Watsons’ın alışveriş sitesi de oldukça trend bir biçimde kullanılıyor. Kampanyalarını takip etmek ve tüm ayrıcalıklardan faydalanmak için takipte kalmanızı tavsiye ederim.

Türkiye’nin en iyi alışveriş siteleri, kısaca girişim hikayeleri, sahip oldukları müşterileri ve ürün satışları gibi mühim konulardan bahsettiğimiz bir listemizin daha sonuna geldik. E-Ticaret ile online alışveriş yapmanın keyfini fiziksel olarak mağazalar vermiyor, dolayısıyla esnaflarımızın da bu inovasyonu yakalamasını temenni ediyoruz. Ayrıca listemiz kendi gözlemlerimiz, kullanıcı yorumları ve diğer web verilerinden yola çıkarak hazırlanmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
Feyza Akyüz
INEFABLE ?
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al