Cloudflare Nedir? Ne İşe Yarar? Ücretli mi?

Cloudflare Nedir? Ne İşe Yarar? Ücretli mi?

Teknolojik terimlere ne kadar hakimsiniz ya da ne kadar takip ediyorsunuz? Şimdi sizlere son derece önemli olan bir güvenlik servisinden bahsedeceğiz. Bu yazımızda Cloudflare nedir? Ne işe yarar ve ücretli mi sorularının cevaplarını bulacaksınız. Eğer detayları merak ediyorsanız hemen okumaya başlayabilirsiniz. İşte bütün detaylar…

Cloudflare Nedir?

Cloudflare Nedir?

Sizlere en çok merak edilen ve son zamanlarda da fazlasıyla araştırılan Cloudflare hakkında önemli bilgiler aktaracağız. Cloudflare, genel anlamıyla, kimlik hırsızlığa ya da DDoS saldırıları gibi tehditlere karşı koruma sağlıyor. Aynı zamanda bir CDN ve güvenlik servisidir.

Özellikle pandemi döneminde siber tehditler son derece yaygınlaştı. Böyle durumlarda da önlem amaçlı güvenlik servisleri kullanılmaya başlandı. İşte bu servisler arasında en çok tercih edilen ise Cloudflare oldu. Büyük bir VPN gibi çalışan Cloudflare dünya çapında bulunan çoklu veri merkezlerini kullanır.

Cloudflare Nedir?

Cloudflare Ne İşe Yarar?

Peki yukarıdaki bilgilere ek olarak Cloudflare ne işe yarar? Çoklu veri merkezleri yardımıyla yükleme hızlarını artırır ve site performansını iyileştirir. Dışarıdan gelen siber tehditlere karşı sitenizi korur.

VPN gibi çalışmasından dolayı da site ziyaretçisini en yakın sunucuya yönlendirir ve web sitenize rahatlıkla girmelerini sağlar. Bunlara ek olarak;

  • Şüpheli içerikler konusunda sizi uyarır.
  • Kötü amaçlı virüsleri, istenmeyen postaları ve zararlı trafik akışlarını fark eder. Bu sayede de siteye girişini engeller.
  • Belli ülkelerden ya da IP adreslerinden web sitenize girişi kısıtlar.
  • Eğer SSL sertifikanız yoksa hızlı ve güvenli bir bağlantı da sağlar.

Bir Javascript sorgulaması sunarak karmaşık saldırılara karşı bile koruma sağlayan Cloudflare sizin için de oldukça faydalıdır. Eğer güvenilir bir servis arıyorsanız Cloudflare tercih edebilirsiniz.

Cloudflare Nedir?

Cloudflare Ücretli mi?

Ama tabi ki merak edilen bir diğer nokta da bu servisin ücretli olup olmadığıdır. İsteklerinize göre farklı paketleri bulunuyor. Ücretsiz, profesyonel ve işletme planları arasından hangisine ihtiyacınız varsa onu seçebilirsiniz. Böylece size tam da istediğiniz hizmeti sunarlar.

Öncelikle deneme amaçlı ücretsiz olan planlarından tercih yapabilirsiniz. Eğer memnun kalırsanız, devam etmek isterseniz ücretli olan diğer planlarına bir göz atabilirsiniz. Burada karar tamamen sizin.

ETİKETLER: CDN, Cloudflare, DDOS, Nedir?, VPN
YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.