Kurumsal Web Sitesi Nasıl Kurulur? Nasıl Pazarlanır? ve Faydaları Nelerdir?

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Kurulur? Nasıl Pazarlanır? ve Faydaları Nelerdir?

Kurumsal web tasarım yeni bir iş kurmak isteyenler veya hali hazırda kurdukları işletmenin daha hızlı büyümesini isteyenler için oldukça popüler bir pazarlama yöntemidir. Bu sebepten ötürü insanlar bu alanda oldukça büyük yatırımlar yapmaktadır. Bu içeriğimizde Kurumsal web sitesi faydaları nelerdir ve kurumsal web sitesi nasıl açılır? Gibi konulara değineceğiz.

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Kurulur ve Maliyeti Ne Kadar?

Kurumsal web sitesi kurmak oldukça masrafsız bir iştir aslında, bununla ilgili kurumsal web tasarım şirketleri her ne kadar ciddi meblağlar istese de maliyeti sınırlandırabilirsiniz. Ancak, bunu bilmek için kurumsal web sitesinin neler kullanılarak kurulduğunu bilmeniz gerekiyor.

Kurumsal web sayfası kurulumu bir kaç aşamadan oluşmaktadır. Bunları sıralayacak olursak; Alan adı, Hosting ve kurumsal tema dememiz yeterli olacaktır. Peki maliyeti ne kadar ve kurulum aşaması nasıl gerçekleştiriliyor. Alan adı fiyatı yıllık ortalama 70 TL civarında, Hosting ise oldukça işlevsel olduğu için fiyatlarda ciddi değişiklikler olabilir ama bunun da ortalama fiyatı 100 TL.

Pekii, geldik en önemli kısma kurumsal tema fiyatı ne kadar? Kurumsal tema yani web sitenizi son kurulum aşamasına getiren lisanlı hazır temaların fiyatı ise ortalama 200 TL civarında oluyor. Kurulum ise tüm bu satın alımları birbirine entegre edip düzenleyerek gerçekleştiriliyor.

Kurumsal Web Sitesinin Faydaları Nelerdir?

Kurumsal web sitesi kurmak kitlenizi büyütmenin en etkili yollarından biridir. Fiziksel işletmenizi dijitale taşıyarak potansiyel müşterilerinizi ve gelirlerinizi arttırarak daha hızlı büyüyebilirsiniz. Ayrıca, dijital işletmeniz yani kurumsal web sayfanız ürünleriniz hakkında bilgi vermek içinde kullanılabilir.

Tabi sadece kurumsal web sitesi başlı başına bir çok sektör için yeterli gelmemektedir. Rekabetin olduğu sektörlerde sadece bir web sayfası açıp bu web sayfasını pazarlamamanızın size bir faydası olmaz. Dolayısıyla, en az fiziksel işletmeniz kadar dijital işlemenize de önem vermelisiniz.

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Pazarlanır?

Kurumsal web sitelerini pazarlamak için en etkili yöntem SEO’dur, devamında ise içerik gelir. SEO oldukça kapsamlı bir konu olsa da sizlere kısaca bahsedelim. SEO Türkçesi ile “Arama Motoru Optimizasyonu” demektir. Peki bu ne anlama geliyor, yani web sitelerinizi arama motorlarına optimize etmek.

Peki nasıl optimize edilir? Bunun basit bir cevabı olmasa da internet üzerinden tanıtım yazıları yayınlamak, Baklink almak ve reklam vermek diyebiliriz. Diğer aşamalarda ise kurumsal web sitesi hızı gelir, kurumsal web sitesinin hızı da SEO’nun kriterlerinden birisi.

Eğer web siteleriniz yavaş açılıyor, sitenizde içerik yayınlamıyor ve düzenli Backlink (Link Çıkışı) çalışmaları yapmıyorsanız kurumsal web sitenizin markanızı öne çıkarmak için elinden gelebilecek herhangi bir şey yok demektir. Bunun için Düzenli olarak SEO ve içerik hizmeti almalısınız.

Kurumsal web sitesi pazarlamak için bir diğer mühim konu ise dil seçenekleridir, eğer uluslarası çapta marka görünürlüğünüzü veya ihracatınızı arttırmak istiyorsanız Almanca ve İngilizce gibi 2. dilleri web sitenizde kullanmanız gerekiyor. Yani çok dilli bir web sitesi kurarak diğer büyük kitlelere de ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Web Sitemi Pazarlamazsam Ne Olur?

Kurumsal web sitelerinizi pazarlamazsanız sektörünüzdeki rekabete dijital ortamda girmeniz pekte mümkün değil açıkçası, bunun nedeni diğer firmaların bu anlamda çalışmalar yapıyor ve her geçen gün arama motorlarındaki otoritelerini arttırıyor olmasıdır.

Kurumsal web sitenizi pazarlamamak yerine hiç kurumsal web sitesi açmamak arasında bir fark yok desek yanlış olmaz sanırım. Eğer sadece markanızı arama motorlarında arayanların görmesi için kurumsal web sayfası açıyorsanız sizin durumunuz biraz farklı demektir o zaman pazarlamaya ihtiyaç duymayabilirsiniz.

Kurumsal Web Tasarım Şirketlerine Ne Kadar Ödemeliyim?

Kurumsal web tasarım hizmetlerinin amacı kendi şirketinizde bir ekip kurmadan size kurumsal web tasarım hizmeti veriyor olmak. Eğer kurumsal web tasarım şirketleriyle anlaşacağınız meblağlarda kendinize bir web tasarım ekibi kurabiliyorsanız kesinlikle kendi ekibinizi kurmanızı tavsiye ederim.

Ancak, 1000 TL ile 5000 TL arasında değişen fiyatlar ile çalışan web tasarım şirketleriyle çalışmanız ekonomik anlamda sizi rahatlatacaktır. Zaten bu fiyatların üstüne çıkan kurumsal web tasarım şirketleri özel tasarım yaptıkları için bu kadar yüksek fiyatlar belirliyorlar.

Özel bir tasarım istemiyorsanız ve kurumsal web tasarım hizmetlerinden tasarruf etmek için hazır web site kurup satan insanları bulup onlara kendi kurumsal web sitenizi çok çok cüzi miktarlara yaptırabilirsiniz. Ki zaten yukarıda kurumsal web sitesi ortalama ne kadar mal oluyor anlatmıştık.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.