Eklemeli Araç Nedir? Nasıl Anlaşılır?

Eklemeli Araç Nedir? Nasıl Anlaşılır?

İkinci el araba almak isteyen kişilerin en çok karşılaştığı problemlerden biri eklemeli araç olmaktadır. Eklemeli araç hakkında uzman eksperler insanları sürekli olarak uyarmaktadır. “Eklemeli araç hurda bir aracın pek çok bölgesinin alınarak başka araçlara takılmasıdır”. Bu durumun anlaşılması çok zor olduğu için insanlar bu sıkıntıya maruz kalırlar.

Pek çok uzman eksper bile bu durumu anlayamıyor. Vatandaşların araba alırken en büyük problemlerinden biri haline gelmiştir. Tek bir eksperle sınırlı kalmayıp birden fazla ekspere götürmek en faydalısı olacaktır. Aynı zamanda herkes tarafından bilinen ve beğenilen eksperler tercih edilmelidir.

Eklemeli Araç Nedir?

Hurda araçlardan alınan pek çok araç parçasının diğer araçlara takılmasına eklemeli araç denir. Bu araçların anlaşılması çok zor olduğu için araç alırken en dikkat edilmesi gereken şeylerden biridir. Satılacak olan araçlara genellikle kullanılamaz durumda olan aracın en sağlam bölgeleri alınarak eklenir. Bu işlem daha çok kazalı araçlara ekleniyor ve bu şekilde araçlar kazasız ve eklemesiz olarak gösterilerek satışa sunuluyor.

Pek çok insan eklemesiz diye aldığı aracın daha sonra eklemeli olduğunu fark ediyor. Bir nevi dolandırıcılık olarak sayılan bir durumdur. Eklemeli aracı özetleyerek tek bir cümlede anlatmak gerekirse iki aracın birleştirilmesi sonucu dışarıdan bakınca sağlam görülen ama içerisi eklemeli araçlar şeklinde tanımlamak mümkündür. Bu şekilde yaparak aracın kazasız olduğunu öne sürüyorlar. Kazalı aracın fiyatında düşmeler meydana geldiği için araç fiyatını düşürmemek için bu yönteme başvuruyorlar.

Eklemeli Araç Tespiti Nasıl Yapılır?

Pek çok insan eklemeli araçları fark edemiyor ve bu şekilde satın alıyorlar. eklemeli araç tespiti oldukça zor ve yüksek araç bilgisi gerektiren bir işlemdir. Eklemeli araçlar o kadar profesyonel bir şekilde yapılıyor ki en profesyonel eksper dahi bu araçları tespit ederken güçlük yaşıyor. Bu sebeple pek çok ekspere göstermekte fayda vardır.

Aynı zamanda seçilen eksperlerin alanında uzman olmasında fayda vardır. Uzman olmayan eksperler bu durumu fark edemeyip alıcıyı doğru bir şekilde bilgilendiremez. Sadece yetkililer tarafından tespit edilen yer iç filtre ya da direkt bölgeleri olmaktadır. Uzman eksperler genelde hava yastıklarına, fren sistemlerine değişen aksamlarına ve özellikle aracın parçalanıp parçalanmadığına bakmaktadır Eklemeli araç tespiti yaparken özellikle marşpiyer eteklerine büyük bir dikkat gerekir.

Bu işlem ise kapı filtreleri çıkarılarak yapılır. Bazı eklemeler o kadar profesyonel bir şekilde yapılıyor ki en uzman kişi bile bulmakta zorlanıyor. Eklemeli araç durumunu yaşayan mağdur insan sayısı çok fazladır. Bu durumu en aza indirmek için mutlaka uzman eksperlere başvurmak ve ona göre hareket etmek gerekir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.