Karıncalar Evden Nasıl Gider? ve Karıncalar İçin En Etkili Yöntemler Nelerdir?

Karıncalar Evden Nasıl Gider? ve Karıncalar İçin En Etkili Yöntemler Nelerdir?

Karıncalar aşırı zekilerdir ve birlikte bir uyum içinde çalışmaktadır. Karınca gruplarında her karıncanın görevi belirlenmiştir. Ancak karıncalar evinizdeki belirli alanlara toplandığında evin huzurunu bozmaktadır. Karıncalar duvara tırmanabildikleri için mutfağınızdaki kırıntıları ve besinleri gördüklerinde bir araya toplanmaya başlarlar. Mutfağınızda mutlaka bir çatlak ya da bir delikten mutfağa sızabilirler. Onlara zarar vermeden kalıcı şekilde kurtulabileceğiniz doğal yöntemler şunlardır;

1. Tarçın

Karıncalar çevrelerindeki kokulara karşı oldukça duyarlıdır. Hatta diğer böceklere göre karıncaların beş kat daha fazla kokuya duyarlı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle herkesin evinde bulunan tarçın ile karıncalara zarar vermeden bulundukları ortamdan uzaklaştırmak mümkün. Tarçın yağını ya da toz tarçını karıncaların evinizde bulunduğu ve girdiği yolların üzerine dökerek onları uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için yaklaşık yarım çay kaşığı toz tarçını ya da tarçın yağınızı bir bardak suyun içerisine dökün. Bu karışıma bir pamuğu batırarak karıncaların izlediği yollara sürebilirsiniz. Diğer yöntemse camlara ve kapı girişlerine çubuk tarçın koymaktır. Son yöntem ise kuru tarçını ve suyu sprey şişesine ekleyip bu karışımı karıncaların yollarına püskürtmektir.

2. Arnavut Biberi

Karıncaların kaçması için yardımcı olan bir diğer yöntem ise arnavut biberidir. Büyük bir tencerenin içerisinde suyu kaynatın ardından arnavut biberlerini içerisine atıp bir kaç dakika kadar daha kaynamasını sağlayın. Ardından bu suyu karıncaların olduğu yollara yavaş yavaş dökebilirsiniz.

3. Sirke

Karıncaların nefret ettiği bir diğer yöntem ise sirkedir. Sprey şişesini alıp içerisine bir miktar su, sirke ve limon suyunu ekleyip güzelce çalkalayın. Gün içerisinde bu karışımı karıncaların toplandığı ve yürüdüğü yollara sıkarsanız, karıncaların bir süre sonra kaçtığını göreceksiniz.

4. Su

Evinizin belirli bölgelerine karıncalar hücum etmişse su yardımıyla onları korkutup kaçırabilirsiniz. Karıncaları evden veya bahçenizin girişinde gördüyseniz hortum yardımıyla suyu fışkırtarak karıncaları kaçırmanız mümkün. Bu yöntemle de karıncalara zarar gelmeyecektir.

5. Temizlik

Karıncalar yürüdükleri yolları kaybetmemek için kendilerine ait izler bırakırlar. Bunun için kullandıkları en sık yöntem ise geldikleri yolların üzerine kokularını bırakmaktır. Bu izleri yok etmek için bir sprey şişesinin yarısına su yarısına sirke doldurun. Ardından karıncaların geldikleri yol, çatlaklar ve delikler için bu suyu sıkın. Bu yöntem ile karıncalar kısa sürede yollarını kaybedecektir.

Karıncalar evden nasıl gider ve karıncalar için en etkili kovucu yöntemler nelerdir? Başlıklı bu içeriğimiz bu kadardı. Eğer sizde karıncaların evinizdeki hijyeni tehlikeye atmasından rahatsız oluyorsanız karınca kovucu yöntemler ile rahatlıkla karıncalardan kurtulabilirsiniz. Bunun için yukarıda da bahsettiğimiz en etkili 5 yöntem yukarıdaki gibidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.