Burçlar Kadar Doğru Ağaç Falınıza Bakmak İstemez misiniz?

Burçlar Kadar Doğru Ağaç Falınıza Bakmak İstemez misiniz?

Doğum tarihine göre hangi ağaçla özdeşleştirildiğini merak ediyor musun? İnsanoğlunun her zaman merak ettiği şey olmuştur gelecek. Ancak kimse geleceği tam olarak doğru tahmin edemez. Ağaç dalı da dense aslında fal gibi geleceği tahmin etme çabasında değiliz, bunu sadece burç özellikleri gibi düşünebilirsiniz.

Yapı ve karakter özelliklerinizi bir ağaçla anlatan bu fal yöntemi, Celtic astrolojisinde mevcuttur. Özellikleriniz yıldızlara değil, ağaçlara göre belirlenir. Haydi siz de aşağıda doğum tarihinize göre hangi ağaçsınız bulun bakalım.

1-11 Ocak : Köknar

En belirgin özelliği gizemdir. Sofistike bir yapısı ve sıra dışı bir zevki vardır. Dik başlı ve ruh hali çabuk değişen bir yapıya sahiptir. Bencil olsa da kendisine yakın olanlarla ilgilenmeyi sever. Hırslıdır ve pek mütevazı değildir. Memnun edilmesi oldukça zor bir sevgilidir. Bir çok arkadaşı vardır fakat gerçek dost edinmekte zorlanır. Güzel olan her şeyi sevebilir.

12-24 Ocak / 15-25 Temmuz : Karaağaç

En belirgin özelliği asıl olmasıdır. Fiziksel olarak düzgün ve giyimine dikkat eden bir yapısı vardır. Taleplerinde aşırıya kaçmaz. İnsanlara neşe vermeyi sever. Altta olmayı değil her zaman liderlik etmeyi ister. Eş olarak çok dürüst ve sadıktır. Başkaları için de karar vermeyi sever. Oldukça cömerttir. Pratik zekası oldukça iyidir ve çok güçlü bir espri anlayışına sahiptir.

25 Ocak-3 Şubat / 26 Temmuz-4 Ağustos : Selvi

En belirgin özelliği sadakattir. Güçlü ve fiziksel olarak kaslı bir yapıya sahiptir. Her ortama ayak uydurabilir. Hoşnut ve iyimser bir kişiliğe sahiptir. Paraya meraklıdır. Yalnızlık duygusundan nefret eder. Kolay tatmin edilemeyecek kadar çok tutkuludur. Oldukça sadıktır. Modu sürekli değişir. Kurallara uymayı pek sevmez. Biraz da ukala ve ilgisizdir.

4-8 Şubat / 1-14 Mayıs / 5-13 Ağustos : Kavak

En belirgin özelliği tatminsiz oluşudur. Kendine fazla güvenmez ve gerektiği zaman cesaretini gösterir. Arkasında duracak güçlü insanlarla muhatap olmayı tercih eder. Genellikle yalnızdır. Bunun sebebi fazla seçici olmasıdır. Artistik bir doğası vardır. Kim tutar. Ayrıca çok da iyi bir organizatördür. Felsefi takılmayı sever. Oldukça güvenilirdir. İlişkilerini önemser.

9-18 Şubat / 14-23 Ağustos : Sedir

En belirgin özelliği güvendir. Oldukça zarif, sağlığına dikkat eden, kendine güvenen ve her ortama ayak uydurabilen bir yapısı vardır. Etrafındakilere de biraz üstten bakan biridir. Oldukça kararlı ve sabırsızdır. Başkalarını etkilemek onlar için önemlidir. Çok iyimser ve beceriklidir. Tek ve gerçek aşkını bekler. Çabuk karar verir.

19-28 Şubat / 5-14 Temmuz / 24 Agustos-2 Eylül : Çam

En belirgin özelliği titiz olmasıdır. Uyumlu ilişkiler tercihidir. Oldukça dinç ve güçlü bir yapısı vardır. Nasıl rahat edebileceğini çok iyi bilir. Rahatlık her zaman önce gelir. Doğal ve hareketli biridir. Enerjisine hayran kalırsınız. Arkadaş delisi değildir. İlişkisine sadıktır ve iyi bir partnerdir. Her şeyden kolayca vazgeçebilir. Çabuk aşık olur ama ateşi çabuk söner. Bu tabii ki idealini bulana kadar geçerlidir. Her koşulda pratiktir.

1-10 Mart / 3-12 Eylül : Salkım Söğüt

En belirgin özelliği melankolidir. Güzel ve oldukça etkileyicidir. Hayalperest bir yapıya sahiptir ve yolculuk yapmayı çok sever. Kaprisli olsa da çok dürüsttür. Başkalarının duyguları onlar için önemlidir. Çabuk etki altında kalır. Birlikte yaşanması zor insanlardandır. Sezgileri de oldukça kuvvetlidir. Aşıkken çok acı çeker. Ancak demir atacağı bir liman da bulabilir.

11-20 Mart / 13-22 Eylül : Ihlamur

En belirgin özelliği şüphedir. Kavga etmekten ve tartışmaktan nefret eder. Hayatın ona getirdiklerini kabul etmeyi tercih eder. Oldukça çalışkandır. Tembel ve bencil insanlardan hiç hoşlanmaz. Stresli bir yapısı vardır. Yumuşak huylu ve merhametli bir yüreği vardır. Hiç gocunmadan her türlü fedakarlığı yapar. Aslında oldukça beceriklidir. Ancak becerilerini kullanmayı bilemez. Biraz da mızmızdır. Kıskanç olduğu zamanlar da vardır. Vefalı insanlardır.

21 Mart : Meşe

Ağaç falına göre tek gün özelliği olan ağaçlardan biridir. En belirgin özelliği cesarettir. Sağlam yapılıdır. Cesur ve güçlüdür. Bağımsız ve girişken olmayı sever. Pek fazla acıma duygusuna sahip değildir. Eşeği sağlam kazığa bağlayan tiplerdendir. Ayaklarını yere sağlam basmak isterler bu yüzden işlerini şansa bırakmazlar. Oldukça hareketlidirler.

22-31 Mart / 24 Eylül-3 Ekim : Fındık

En belirgin özellikleri olağanüstü olmalarıdır. Oldukça çekicidirler. İnsanları nasıl etkilemesi gerektiğini iyi bilirler. Anlayışlıdırlar. Fazla talepkâr olmamayı tercih ederler. Sosyal hayatta da oldukça aktif ve girişken bir yapıları vardır. Hatta dövüşken de diyebiliriz. Popülerdirler. Çabuk mod değiştirirler. Aşıkken kaprisli olsalar da eşlerine tolerans gösterirler. İlişkilerinde de dürüsttür. Oldukça kusursuz bir yargı yeteneğine sahiptirler.

1-10 Nisan / 4-13 Ekim : Üvez

En belirgin özellikleri hassasiyettir. Bencillikten uzak, neşe veren ve dikkat çekmeyi seven bir yapısı vardır. Hem bağımlı hem de bağımsız olmayı başarabilir. Yerine ve zamanına göre uyum sağlar. Oldukça zevklidir. Duygusal, tutkulu ve hassastır. Artistik özelliklere sahiptir. İyi bir eş olur ama küserse çok zor affeder.

11-20 Nisan / 14-23 Ekim : Akçaağaç

En belirgin özellikleri özgür zekalı olmalarıdır. Hayal gücü olağanüstüdür. Orijinalliklerle dolu sıradan olmayan bir yapısı vardır. Utangaç olsa da hırslı ve gururludur. Kendine güvenen ve yeni deneyimlere açık birisidir. Hafızası oldukça kuvvetli olduğundan çok hızlı öğrenir. Başkalarını etkisi altında bırakmayı çok sever. Aşk hayatı biraz karmaşıktır.

21-30 Nisan / 24 Ekim-11 Kasım : Ceviz

En belirgin özelliği tutkulu olmasıdır. Çok garip ve zıtlıklarla doludur. Egoist ve agresif yapısı vardır. Beklenmedik tepkilerde bulunur. Asıl bir ruha sahiptir. Hiç esnekliği yoktur. Çok hırslıdır. Çok zor beğenir ve sadece takdir eder. Alışılmışın dışında bir partnerdir. Oldukça tutkulu ve kıskançtır. Uyum göstermek için kendinden ödün vermez. İlginç stratejileri vardır.

15-24 Mayıs / 12-21 Kasım : Kestane

En belirgin özelliği dürüst olmasıdır. Alışılmadık bir güzelliğe sahip olduğu için insanları etkilemek gibi bir beklentisi yoktur. Doğuştan diplomat bir kişiliğe sahiptir. Oldukça adil ve neşelidir. Çok kolay huzursuz olur ve olağan dışı davranabilir. Sevgili bulmakta güçlük çeker bunun bir nedeni de her türlü ilişkisinde epey hassas oluşudur.

25 Mayıs-3 Haziran / 22 Kasım-1 Aralık : Dişbudak

En belirgin özelliği hırslı olmasıdır. Farklı bir çekiciliği vardır. Hayat dolu ve talepkardır. Eleştirilere kulak asmaz ve düşüncesizce hareket ederler. Akıllı ve hırslıdır. Kaderine hükmetmek ister. Egoist olmaya yatkındır. İlişkilerine çok sadıktır, ona güvenebilirsiniz. Ama bazen beyni kalbine hükmedebilir. Yeteneklidir.

4-13 Haziran / 2-11 Aralık : Gürgen

En belirgin özelliği zevk sahibi olmasıdır. Dış görünüşüne ve bakımlı olmaya dikkat eder. Kendinden çok başkalarını düşünür. Hayatı oldukça kolay hale getirmek için cabalar ve disiplinle çalışır. İlişkilerinde oldukça kibardır. Farklı sevgililer bulma arayışındadır. Başkalarına güvenmekte zorluk çeker. Kararlarından emin olmakta zorlanır.

14-23 Haziran / 12-21 Aralık : İncir

En belirgin özelliği hassas oluşudur. Çok güçlü ve bağımsız bir yapıya sahiptir. Zıtlıklarla ve tartışmalara izin vermemek için uğraşır. Aile hayatına çok düşkündür. Erkekleri iyi bir baba olma özelliğindedir. Hayvan severdirler. Aylaklığı da biraz sever ve biraz da bencildir. Oldukça akıllı ve pratik zekâlıdır. Sosyaldir.

24 Haziran : Huş

Ağaç falına göre tek gün özelliği olan ağaçlardan biridir. En belirgin özelliği esinlenmedir. Hayat dolu ve eğlencelidir. Arkadaş canlısı kişilerdir. Gösterişten uzak, mütevazı, aşırılık sevmeyen bir yapısı vardır. Kaba olan şeylerden nefret eder. Sakin ve doğal yaşam tercihidir. Hayal gücü oldukça yüksektir. Pek hırslı sayılmaz. Kendisine sakin ve uygun ortamlar yaratmayı sever.

25 Haziran-4 Temmuz / 23-31 Aralık : Elma

En belirgin özelliği aşktır. Hoş bir auraya sahiptir. Cazibeli ve fiziksel olarak oldukça dikkat çekicidir. Flörtüz ve hassas bir yapısı vardır. Maceraperest, her zaman aşık bir tiptir. Sevmeye ve sevilmeye çok meraklıdır. Eş olarak sadık ve hassastır. Bilimsel konulara yetenekli olan insanlardır. Bugün için yaşamayı tercih eder. Hayal gücü yüksektir.

23 Eylül : Zeytin

Ağaç falına göre tek gün özelliği olan ağaçlardan biridir. En belirgin özelliği erdemli olmasıdır. Oldukça makul biridir. Sıcak ve güneşli havaları sever. Kibardır. Şiddetten ve agresif davranışlar sergilemekten kaçınır. Oldukça sakin ve toleranslıdır. Adalet duygusu gelişmiştir. Kitap okumayı çok sever ve sofistike insanlarla takılmaktan hoşlanır. Kıskançlıktan uzak kişilerdir. Hassastırlar.

22 Aralık : Kayın

Ağaç falına göre tek gün özelliği olan ağaçlardan biridir. En belirgin özelliği yaratıcı olmasıdır. İyi bir zevke sahiptir. Başkalarının görüntüsüne ve kendi görünüşüne de önem verir. Materyalist sayılır. Hayatı ve kariyeri için hem çok hem de oldukça düzenli çalışmayı tercih eder. Ekonomiktir ve gereksiz risklere girmeyi sevmez. Makul bir kişiliktir. Diyet ve sporla da fiziğine oldukça dikkat eder.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.