Anı Yaşamak! Anda Kal Mutlu Kal

19.03.2021
Anı Yaşamak! Anda Kal Mutlu Kal

Aslında herşey bugünden ibaret. Yani bugün yaşadıklarımız bizim geçmişimiz . Bizler eğer bugünü  iyi kötü yaşayıp ve anlam kazandırmış olursak bir çok şeyin üstesinden gelir ve mutlu oluruz. Dolayısıyla anı yaşamak oldukça önemli bir konudur. Aksi halde mutsuzluk peşinizi bırakmayacaktır.

Bir çoğumuz zamanını iyi yönetmediği söylüyor. Kimimiz bütün günümüz boş geçiyor diyor kimimiz ise tıka basa bir yoğunlukta olduğunu söylüyor . Aslında bana sorarsanız ikiside yanlış. Eğer ruhen ve fiziken iyi durumda olmak istiyorsanız anda kalıp andan zevk almanız gerek. Ben bunu hayatımdaki en özel ve en güzel hediye ile öğrendim. Kızım sayesinde.

O, hayatımıza girdikten sonra hayatımın her anı daha bir faklı ve anlamlı oldu. Çünkü bu süreç tamamı ile gözlerimin önünde gerçekleşti. Zaman kavramını daha iyi kavradım. İlk anne demesinden emekleyip yürümesine kadar her biri bir süreçti. Anladım ki hayatta sadece kötü şeyler yok. Anda kalabilmek ve nefes alabildiğimiz kadarki süreyi kontrol etmek aslında bizim elimizde.

Mutlaka ama mutlaka her an öğrenmeye açık olmalı bence. Çünkü öğrendikçe herşey daha da kıymetli . Biz nasıl istersek en güzel an orda. Belki çocuğumuzun gülüşünde, bir kitabın satırında , yağmur yağmış toprak kokusunda…An , şuan aslında her yerde bizimle. Hayatınızda birikintiler olmasın. Ne yaşamak istiyorsanız bugün yaşayıp tadını çıkarın. Kendinizi sevin. Anda ve mutlu kalın:)

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.