Boşluk Hissi Nedir? İnsan Neden Boşluğa Düşer?

Boşluk Hissi Nedir? İnsan Neden Boşluğa Düşer?

Boşluk hissi nedir? Her insanın başına gelebilecek bir olay olan boşluğa düşmek son dönemlerin fazlaca rastlanan psikolojik sorunu haline gelmiştir. İnsanlar boşluğa düşmenin anlık hissiyatları ile çok fazla normal şartlarda yapmayacakları şeyleri yapmaya başlarlar.

Bazı insanlar kendi içlerine kapanır dışarı ile ilişkisini komple keser bazı insanlar ise dışarıya atar kendini gecesi gündüzü belli olmadan yaşar. Önemli olan insanın iç huzuru yakalayabilmesi bu dönemde bu çok zor görünse bile karakterini oturtturmak için birebirdir. İnsanlar çok zor dönemler geçirebilirler kimisi acı bir kayıp yaşayabilir kimisi ayrılık yaşar kimisi ailevi sıkıntılar çeker kimisi ise maddi veya manevi bir çöküntü yaşayabilmektedir.

Boşluk Hissi Nedir

Her şey elbette geçer benim bu konu hakkında ki düşüncem kesinlikle geçmiyor ama alışıyoruz konu ne olursa olsun alışıyoruz psikolojimizi ona göre odaklıyoruz ve o yolda ilerliyoruz. Belli bir süre buna alışmak çok zor olsa bile alıştıktan sonra bu durumun getirdiği izleri silebilmek ile uğraşıyoruz anılar, yaşanmışlıklar en ufak bir ip bile o zaman o kadar ağır geliyor ki bazen kendi içimizde büyütüyoruz bazen de büyütmesek bile istemsiz bir şekilde çığ gibi büyüyor ve odamızda ki duvarlar bile üzerimize üzerimize gelmeye başlıyor.

Bu gibi durumlar da kitaplarla arkadaş olanlardanım ben kendimi kitaplara gömdüm yüzlerce kitap okumak alıştırıyor kitap okumadığın zaman boşluğa düşmek nedir ben bu dönemde öğrendim. Yazı yazmak bilhassa okumak kadar rahatlatıcı olabiliyor hatta belki de yazmak ile okumak kapışır o derece huzur veren iki güzel çıkış kapısı.

Allah kaldıramayacağımız yükü yüklemez kesinlikle bir şekilde bir çıkış kapısı çıkıyor ama önemli olan bu dönemde kendi benliğimizi kaybetmemek boşluğa düşünce çözüm çok uzakta değil elimizi açıp kalpten bir dua ile bile huzur bulabilir insan rabbe sığınmak en güzel çıkış kapısı hem manevi olarak da böyle bir huzur görülmemiştir diyebiliyoruz o dönemlerde yapılacak en güzel şey kuran okuyup bolca dua etmek konu ne olursa olsun elbet düzelecek.

ETİKETLER: Boşluk, Düşmek, His
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.