Anadolu Üniversitesi AÖF Sınavlarında Nasıl Başarılı Olunur?

10.02.2021
Anadolu Üniversitesi AÖF Sınavlarında Nasıl Başarılı Olunur?

Açıköğretim sınavlarına çalışmak örgün eğitim sınavlarından biraz daha farklıdır. Çünkü örgün eğitimde öğretmenle yüz yüze ders işleyip aklımıza takılanları sorabilir ve sınavlarda da alışık olduğumuz bir ortam olduğu için daha rahat oluruz. Açıkögretim de sınavlar yabancı olduğumuz ortamda yabancı insanlarla olur ve bu bizi sınav esnasında biraz gerebilir. Aöf dersleri canlı yayınlarla ve önceden kaydedilmiş videolarla anlatılır. Sınavlara bu kayıtları ve canlı yayını izleyerek hazırlanırız. Ders kitaplarının pdf dosyaları ve özetleri de sistemde vardır. Bunları ister internetten ister çıktı alarak çalışabiliriz. Peki sınavlarda nasıl başarılı olacağız?

Aöf sitesinde kendi sayfanızda ünite özetleri var öncelikle bunları okumalısınız ki konular hakkın da ufak bir bilginiz olsun. Daha sonra canlı yayın kayıtlarını hızlandırarak izleyebilirsiniz. Dersi izlerken arada ekranda sorular çıkar bunları çözmeden geçmeyin. Dersinizin ünite PDF dosyasının son sayfaların da kısa paragraflar halinde sorularla konu kısaca anlatılmış. Bu bilgileri not almanızı öneririm. Çünkü ünitenin önemli konuları kısaca anlatılmıştır ve sınav da çıkma olasılığı fazla olan konulardır.

Konu çalışmanızı bitirdikten sonra Aöf geçmiş yılların çıkmış sorularını indireceğiniz uygulamalardan bularak çözün. Çıkmış sınav sorularını yayınlayan uygulamalar var sizin için uygun olanı bulup indirebilirsiniz. Bazen çıkmış soruların aynısı sorulur yada sorunun şıkları değiştirilir, şıklar aynı olsa bile soruya farklı anlam katarak sorulabilir. Hepsini yaptığınız da ünite sonu sorularını çözüp kendinizi sınava hazırlamış olursunuz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.