Youtube 1.000 Abone Kazanmak İçin 13 Basit Adın

Youtube 1.000 Abone Kazanmak İçin 13 Basit Adın

Yapılan araştırmalara göre internet dünyasının en çok ziyaret edilenler listesinin ilk sıralarında yer alan Youtube kanalı, kullanıcıları için yalnızca video erişimi değil, yayın yapma ve para kazanma olanağı da sağlamaktadır. Özellikle son beş yılda Youtuber sayısında ciddi artışlar gözlemlenmekle birlikte, yayıncılar bu rekabet ortamında kendi kazançlarını arttırmanın ve korumanın yollarını aramaktadır. Youtube dünyasında sükse yaratmak isteyenlerin bilmesi ve yeni kanal sahiplerinin uygulaması gereken; Youtube’da ilk 1.000 abone kazanmak için 13 yöntem şu başlıklardan oluşmaktadır:

Youtube 1000 Abone Kasma

Youtube’da herkesin bildiği gibi 1000 aboneye sahip olmayan kullanıcılara ödeme yapılmıyor, bir çok Youtuber ise bu durumu nasıl çözeceğini anlamış değil. Bunun nedeni 1000 aboneye sahip olmak için kaliteli içerikler oluşturulması gerekiyor, ancak para kazanmadan yada başka bir değişle bunu yapması çok zor. Dolayısıyla bu içeriğimizde sizlere Youtube 1000 abone kasma nasıl yapılır? sorusunun cevabından bahsedeceğiz.

1. Video Kalitenize Dikkat Edin!

Son dönem teknolojisi ile insanlar artık net görüntüleri bile sıradan bulabilirken, HD olmayan videoların Youtube’da izlenme oranları oldukça düşüktür. Düşük izlenme oranı kanal abone sayısının artmasına da engel olmaktadır. Bu sebeple abonelerinizi tatmin etmek istiyorsanız videolarınızın ses ve görüntü kalitesine çok dikkat etmeniz gerekir.

2. Yaratıcı İçerik Oluşturun

Kanalınızın belli bir kategoride yayın yapması ya da kişisel sohbet kanalı olması fark etmeksizin içeriklerinizin ilgi çekici olması, sonraki videolarınızı da izlemek için insanların abone olmasını sağlamaktadır. Bu sebeple yaratıcı içerik oluşturmaya özen gösterirseniz videolarınızın devamını bekleyen insanlar kanalınıza abone olarak sizi takip etmeye başlayacaktır.

3. Yayın Periyodu Benimseyin

Abone arttırma yöntemlerinden bir diğeri de kanalınıza düzenli olarak video yüklemesi yapmanızdır. Belirsiz aralıklarla video yüklemek takipçilerinizin ilgisini kaybetmesine sebep olarak abone sayınızın düşmesine neden olmaktadır. Abone sayınızı arttırmak için özellikle yüksek görüntüleme alan videolarınızın ardından vakit kaybetmeden yeni içerik sunmaya gayret etmeniz gerekir.

4. Paylaşım Sayınızı Arttırın

Youtube videolarının izlenme oranlarını ve kanal aboneliklerini yükselten mühim faktörlerin başında paylaşım oranı yer almaktadır. Ne kadar fazla sosyal mecrada, ne kadar çok insana ulaşabilirseniz, videolarınızı izleyen insanların kanalınıza abone olma sayısı o kadar artmaktadır. Bu sebeple yalnızca Youtube kanalına değil, ağırlıklı kullanımı olan sosyal platformlara da hâkim biri olmanız abone sayınızı arttıracaktır.

5. Video Sürelerinize Dikkat Edin

İzlenme oranlarının takibinde çıkan sonuçlara göre 10-15 dakikadan uzun videoların izlenme sayısı diğerlerine nazaran daha yüksektir. İlgi çekici içeriklerinizi albenisini kaybetmeden 15 dakikadan uzun videolar halinde sunmanız, izleyenlerin sizi takip etme istediğini arttıracaktır. Bu sebeple insanların hevesini yarıda kese 3-5 dakikalık videolar yükleyerek abonelerinizi kanaldan soğutmamanız oldukça önemlidir.

6. Edit İşlemlerinin Önemi

Videolarınızın ilgi çekiciliğini arttırmanın mühim faktörlerinden biri başarılı bir edit yapabilmektir. İzleyenleri etkisi altına alabilecek geçişlere sahip, abonelerinizin kanal karakterini anlayabileceği, başarılı editler kalıcı takipçiler edinmenizi ve paylaşım oranınızı arttırmanızı sağlayacaktır.

7. Etkileşim İçinde Olun

İzleyicileriniz video içeriklerinizle ilgili yorum yaptığında onların yorumunu beğenmeniz ya da cevap vermeniz abone sayınızı arttıracaktır. İnsanların kaile alınma duygusu ile iletişim kurabildikleri biri olmak prestijinizi arttıracaktır. İzleyenler sizi seyircilerine karşı ilgili ve yorumları dikkate alan bir youtuber olarak değerlendirerek kanalınıza abone olmak isteyecektir.

8. Reklamlardan Faydalanın

Bilinirliği arttırmak ve kanal içeriğinizin daha fazla insan tarafından bilinmesi için reklam oluşturmak akıllıca bir yatırımdır. İnsanların videolarınızdan haberdar olarak kanalınızı ziyaret etmesi, içeriklerinizi beğenip abone olması bu yol ile oldukça kolaydır. Reklamlar için yapacağınız ödemeler zaten büyütmek istediğiniz iş için bir yatırım olduğundan, kısa vadede geri dönüşünü alacağınız ödemelerdir.

9. Konular İçin Listeler Oluşturun

Tüm içeriği tek bir part içerisinde sunmak yerine, videolarınızı konularına göre kısa kısa pek çok ayrı bölüme ayırabilirsiniz. Bu sayede hem izleyenler için hem de sizin için kolaylık olacak ve daha çok izlenme alacaktır.

10. Video Açıklamalarınızı SEO Uyumlu Yazın

Videolarınızı yayınlarken en dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi de, videoalrınıza açıklama yaparken videonuzu yansıtan kelimeleri düzenli bir şekilde seçmek olacaktır. Bu sayede videonuzu aratan kişilerce videonuz daha üst sıraya ulaşacaktır.

11. Küçük Resimlere İlgi Çekici Şeyler Yazın

Paylaşmış olduğunuz videolara uygun sloganlar türetin. Bu sayede hem insanların aklında kalmanız daha kolay hem de insanlara kendinizi yansıtan cümlelerle hitap etmeniz onlara daha samimi gelecektir. Bunu genelde videonuzun küçük resmine eklemeniz daha olumlu sonuçlar doğurduğu gibi ilk 1000 abonenizi daha kolay kazandıracaktır.

12. Önceki Videolarınızı Unutmayın

Bir önceki videolarınızı çekeceğiniz videolarla bağdaştırın ve önceki videoları kullanıcıların izlemesine yol gösterin. Bu sayede hem şimdiki hem de önceki videolarınız izlenecektir.

13. Kanalızı Tanıtan Videolar Paylaşın

Kanalınızı yansıtan kısa bir fragman niteliğinde video hazırlayabilir, bu videoyu da çeşitli sosyal medya platformlarında paylaşarak daha çok kişiye hitap edebilirsiniz.

ETİKETLER: Takipçi, YouTube
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al - tanıtım yazısı