En Çok Oynanan Oyunlarının Sistem Gereksinimleri (PUBG, GTA6 ve CS:GO)

En Çok Oynanan Oyunlarının Sistem Gereksinimleri (PUBG, GTA6 ve CS:GO)

İster bilgisayar oyunu ustası olun, isterse tamamen acemi olun, kendinize soracağınız en önemli sorulardan biri: “Bilgisayarım bu oyunu çalıştırabilir mi?” Bu soruyu cevaplamanın birçok yolu var. Ama aynı zamanda sayısız PC toplama varyasyonlarının sonsuz karmaşıklıkları ve oyun optimizasyonu sayesinde gerçek dünyadaki sonuçlarınızı olumsuz etkileyebilecek değişkenler de var.

Dünyanın en çok oynanan oyunlarının sistem gereksinimleri (PUBG, GTA 6 ve CS:GO) öğrenmek ve bilgisayarınızın oynamak istediğiniz bir oyunu çalıştırabileceğini nasıl söyleyeceğinizi bilmek istiyorsanız, okumaya devam edin. Bu makalede bilmeniz gereken her şeyi gösteriyor ve sonunda bir oyunun sisteminizde çalışıp çalışmayacağını her zaman çözebileceksiniz.

Bilgisayarınızın Tam Özelliklerini Bilin

Öncelikle, özelliklerinin ne olduğunu bulman gerekiyor; PC’nizin hangi oyunları çalıştırabileceğini bilemezsiniz. Bazı araçlar bu şeyleri sizin için otomatik olarak algılarken, en ayrıntılı ve doğru yöntemler ayrıntılı sistem özelliklerinizi bilmenizi gerektirir. Speccy gibi araçlar bunu sizin için yapabilir, ancak önceden oluşturulmuş PC’ler ve belirli GPU’lar için doğru olmayabilir.

Speccy

İşlemci, RAM ve Grafik Kartınızı ayrıntılı bir şekilde okuyamıyorsanız, biraz daha fazla araştırma yapmanız gerekebilir.
Bir AMD veya Nvidia grafik yongası kullandığınız sürece, örneğin, sürücü yazılımınız GeForce Experience veya Radeon Software ise sisteminizde hangi grafik yongasını bulunduğunu belirleyebilecektir.

Intel tümleşik grafikleri kullanıyorsanız, Intel işlemcinizin adı yalnızca Google’dır ve bunları kaldırabilmeniz gerekir. Önceden oluşturulmuş bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, yukarıdaki modellerden herhangi birinin arızalanması durumunda ayrıntılı bir model bulmak için model numarasını bulmak isteyeceksiniz.

Sisteminizin tam özelliklerini belirledikten sonra, bunları bir yere not edin veya bir Not Defteri dosyasında saklayın. Sonuçta, gelecekte onlara ihtiyacınız olduğunda, bunların hepsini tekrarlamanız gerekmez.

UserBenchmark Hazırda Beklet

UserBenchmark, kendi sisteminizin gücünü bir oyun sayfasındaki “önerilen” ve “minimum” özelliklerle karşılaştırmak için vazgeçilmez bir araç olacaktır. Örnek olarak, bu oyunu çalıştırabilir miyim diye görmek için Devil May Cry 4’ün Steam sayfasına (ve minimum / önerilen özelliklerine) bakalım.

Oyunların Sistem Gereksinimleri

Dünyanın en çok oynanan oyunlarının sistem gereksinimleri (pubg gta6 ve cs:go) Oyunlarda listelenen bileşenlerin tümü on yıldan eski olduğundan, beklenen performans düzeyini bulmak için mevcut sistem özelliklerinizi bunlarla karşılaştırmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Genellikle sistem gereksinimleri sayfalarının birkaç kuşak arkasındaki GPU’ları ve CPU’ları listeleyeceğini göreceksiniz.

DMC4’ün oyunun henüz piyasaya sürülmesine rağmen en iyi performans için Windows Vista’yı önerdiğini unutmayın. Bellek gibi şeylere gelince, bu ne kadar RAM’iniz olduğunu ve nispeten kolay olduğunu gösterir. Sabit diskinizde yeterli alan bulunduğundan emin olmak için Dosya Gezgini’ni açıp “Bu PC” ye tıklayın. Sabit disklerinizi burada göreceksiniz

Araç Yöntemi: SystemRequirementsLab

SystemRequirementsLab, PC’nizin bir oyun çalıştırıp çalıştıramayacağını otomatik olarak belirlemek için kullanabileceğiniz bir araçtır. Ürün sayfalarını kullanmaktan biraz daha detaylısı, ancak bir oyunu çalıştırabileceğiniz özel senaryolar için kriterler bulmak veya muhasebe yapmak kadar doğru olmayacak gereksinimlerini karşılamamak;

Böyle bir yapıştırıcı. Aracı bir kez çalıştırdıktan sonra, sistem bilgilerinizi tarayıcınıza çerez olarak kaydeder. Tarayıcı verilerinizi temizlemediğiniz sürece, SystemRequirementsLab’a geri dönmeye ve farklı oyunlarla uyumluluğunuzu kontrol etmeye devam edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al