Öğrenciye Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Öğrencilerin eğitim ve öğretimine devam etmesi zorlu ve masraflı bir süreçtir. Özellikle üniversite okumak için belirli bir finansa gerek duyulur. Eğer yaşadığınız şehirden farklı bir yerde üniversite okuyacaksanız bunun epey bir masrafı olabiliyor. Yurt, Yeme-İçme, okul ihtiyaçları, yol parası gibi ihtiyaçlar için belirli bir bütçe gerekli olabiliyor.

Bu yüzdendir ki gerek aileler gerekse üniversite öğrencileri okul ve yaşam masraflarını karşılayabilmek için öğrencilere kredi veren bankalar ile kredi çekmek istiyor. Ve bankalarda bu ihtiyaçlar doğrultusunda öğrencilere ve ailelere kolaylık sağlamak için kredi kampanyaları düzenleyerek müşteri sayılarını arttırıyor. Öğrenciye kredi veren bankalar bu yıl için Denizbank, Vakıfbank ve İş bankası öğrencilere kredi vererek destek oluyor.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Bankalar düzenledikleri kredi kampanyaları ile uygun faiz ve uzun vade seçenekleri sunarak insanlara kolaylık sağlamaktadır. Öncelikle Denizbank öğrenciye kredi veren bankalardan birisidir. Denizbank 36 aya varan vade ile eğitim kredisi vermektedir. Kredi uygun faiz oranı ile öğrenciyi zora sokmamaktadır. Krediye başvuru için gerekli belgeler nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, gelir belgesi, yerleşim belgesi veya son aya ait resmi bir fatura ve son olarak öğrenci belgesi istenmektedir.

Vakıfbank öğrenciye kredi veren diğer bir bankadır. Vakıfbank öğrenci ailelerine veya lisans, ön lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerine eğitim-öğretim kredisi adı altında 40.000 TL’ye kadar 60 ay vade ile kredi desteği vermektedir. Vakıfbank’ta kredi almak için şartlar sadece 18 yaşını geçmiş olmak ve bir gelir belgesi gösterebilmek yeterlidir. Tabi krediye başvururken istenilen belgeler her banka gibi aynıdır. Nüfus cüzdanı, gelir belgesi gibi belgeler istenir. Son olarak ise İş bankası öğrenciye kredi veren bankalar arasındadır.

İş bankasından alacağınız eğitim kredisiyle eğitim masraflarınızı karşılayabilir ve bütçenize göre geri ödeyebilirsiniz. Kredi almak için ise 18 yaşını geçmek ve geri ödeme yapabileceğinize dair gelir belgesi göstermek yeterlidir. Başvuru yapmak için gerekli belgeler başvuru formu, nüfus cüzdanı, gelir durumunu gösteren bir belge ve son olarak eğitim bedelini gösteren bir belge veya öğrenci kayıt belgesi ile banka şubesine başvurunuzu yaparak kredinizi kullanabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Feyza Akyüz
INEFABLE ?
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al