Netflix Party Nedir? Nasıl Kullanılır?

27.02.2021
Netflix Party Nedir? Nasıl Kullanılır?

Netflix Party yan yana olmadığımız insanlarla birlikte film izlememize yarayan bir eklentidir. Netflix üzerinden seçtiğimiz bir diziyi veya filmi sohbet ederek izlememizi sağlıyor. Böylece aslında yan yana olmasak da arkadaşlarımızla sosyalleşme imkanımız artıyor.

Netflix Party Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Netflix Party modunu kullanacak kişilerin bir Netflix hesabı olmalıdır. Netflix, aynı hesaba farklı cihazlardan giriş imkanı sağlıyor fakat bu modu bu yöntem ile kullandırtmıyor. Yani Netflix Party özelliği kullanmak isteyen her kişinin  ayrı ayrı  Netflix hesaplarının olması gerekiyor. Netflix Party özelliğini kullanabilmek için diğer husus ise  tüm kullanıcıların Netflix Party Chrome eklentisini indirmesi gerektiği.

Netflix Party Nasıl Yapılır?

Google Chrome üzerinden Netflix adresine giriliyor.Uzantıyı indirmek için Google Chrome web mağazasında Chrome’a ​​Ekle ifadesine tıklanıyor ve Uzantı Ekle seçiliyor. Bu aşamadan sonra, araç çubuğunuzda Netflix Party simgesini görüyorsunuz. İzlemek istediğiniz Netflix içeriğine tıklanıyor. Griden kırmızıya dönen Netflix Party simgesine tıklanıyor ve Partiyi başlat seçiliyor.

İçerik sahibi olarak, videoyu duraklatmak ve oynatmak için tek denetleyici olma seçeneğini belirleyebilir veya herhangi birinin kontrolü ele geçirmesine izin verebiliyorsunuz. URL açılır ve  kutudan kopyalanır. Gruba davet etmek istediğiniz herkese gönderilir. Bu aşamaların sonunda arkadaşlarınızla sohbet ederek film izlemeye başlayabilirsiniz.

Netflix Party Kaç Kişi İle İzlenebilir?

Netflix, Netflix Party özelliğini  kişi sınırlaması ile karşımıza çıkarmıyor. Bazı kişiler bu rakamın 500,000 kişi olduğunu söylüyorken, bazıları ise 5,000,000 ya da 10,000,000 milyon gibi sayılardan bahsediyor fakat Netflix, net bir kişi sayısı karşımıza çıkartmıyor.

Netflix Party Ücretli mi?

Netflix Party kullanmak isteyen herkesin eklentiyi indirip yüklemeleri gerekiyor. Netflix Party bir ücret talebinde bulunmuyor.

Netflix Party Görüntülü mü?

Netflix Party, sohbet esnasında görüntülü konuşma imkanı sunmuyor fakat ,eğer mesajlaşarak sohbet yetmez, ben filmi izlerken görüntülü konuşmak isterim diyenlerdenseniz Chrome bunun için de farklı eklentiler sunuyor.

ETİKETLER: Netflix, Netflix Party, Party
YAZAR BİLGİSİ
Eda Coşkun
Psikoloji öğrencisiyim. Yazmaya ve okumaya olan hevesim ile öğrendiklerimizi sizlerle paylaşmak istiyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.