Kripto Para Airdrop Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto Para Airdrop Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para airdrop nedir? Kripto piyasasına adım atmak için hazırlanan yeni dijital paraların reklam tanıtım maksatlı, bonservis bedeli olmadan tevzi edilmelerine Airdrop adı verilir. Sizler için kripto para airdrop nedir? Nasıl temin edilir? Emniyetli midir? suallerine cevap vermeye çalışacağız.

Kripto Para Airdrop Nedir?

Gerçek bir örnek üzerinden ifade edilecek olursa; Bir unlu mamuller fırını açıldığını, ancak tercih edilen yer dolayısı ile pek çok başka unlu mamul fırını ile komşu olunduğunu farz edelim. Alıcıların söz konusu fırının farkına varması ve bunun yanı sıra seçmesi beklenebilir. En nahoş işyeri, uzman bir sinek kovalayıcısı olarak boşaltılıp gidilebilir.

Lakin, şayet birkaç sandık simit ücretsiz olarak dağıtılırsa, olası alıcıların bir süre için de olsa alakası celp edilmiş olur. Bu bonservis bedelsiz tevzi etkinlikleri kripto para ortamlarında Airdrop olarak tavsif edilir. Bir tür kripto özendirme tatbiki olan Airdrop sunumunun kripto para birimine istek olarak geri dönüşü olmayabilir, bir manada Airdrop gerçekleştirenlerin coin kripto para piyasalarına girememe ihtimali söz konusu olur.

Airdrop hizmetleri kripto paralar (veya kripto para piyasaları, portföy hizmet sağlayıcıları ve benzeri blok zincir zeminli öteki servis sağlayıcılar) aracılığıyla, alıcılara jest maksatlı da kullanılabilmektedir.
Bazen firmalar Airdrop tevzilerinde iştirakçilere, sevk ettikleri bir mesajın paylaşımı benzeri asgari düzeyde isteklerde bulunabilir.

AirDrop Nasıl Alınır?

Airdrop etkinliklerinden yararlanabilmek, kripto para müstahsillerinin meşru web sitelerinin, Bitcointalk benzeri, kripto para piyasası ile alakalı ilerlemelerin transfer edildiği bütün platformların, disiplinli izlemini mecbur kılar.

Airdrop ilanları; katılmış olunacak başka mecralardaki alakalı topluluklar, sosyal ağlar ya da forumlar da dahil çeşitli iletişim kanalları üzerinden izlenebilir, şayet iştirak koşulları karşılanabiliyorsa, dağıtımcının var ise isteklerini karşılamak suretiyle vetireye dahil olunabilir. Coin idarecileri koşullarını genelde, gayeleri vektöründe şahısların iştiraki esasını merkeze alarak tertip ederler.

Airdrop’ların Artıları Nelerdir?

Airdrop etkinlikleri, modern para birimi için yeni kullanıcılar ve üyeler kazandıran etkinliği üreten coin lehine yüksek seviyede iştirakler vesilesiyle kapsamlı saygınlık kazandıran çalışmalardır.

Airdrop işlemleri kripto paralar adına türlü yararlar sağlar. Yeni topluluk ödenekleri meydana getirmek ve tasarılara ilişkin toplumsal devingenlik oluşturmak için oldukça yararlı, tüketicileri daha çok mevduata özendirmek ve tertibata olan itimadı artırmak adına ise elverişlidir.

Kripto para zümreleri, yeni atılımlar için zamanından evvel sözleşmede bulunan tüketicilere armağan sunan bir düzenek kullanmayı tercih ederler. Coinler adına muhtemel satış oluşturmanın en tesirli yolu Airdrop’lardır.

Airdrop’lar Emniyetli Midir?

Kripto paraların ünü günden güne fazlalaştıkça, piyasanın etrafını saran üçkağıtçılık şebekesi de bununla aynı oranda büyümektedir. Bu sebeple, kişinin kendisini kripto para birimleri ve airdrop ile alakalı mümkün olduğunca eğitmesi lazım gelir.

Coin’lerin onaylı internet adreslerinde yer alındığına kesin gözüyle bakılıp, elde edilen bilgiyi sağlama almak adına yabancı ya da yerli olabildiği müddette erişilebilecek bütün kaynaklardan doğrulanması hususu savsaklanmamalıdır.

+Airdrop gerçekleştiren firmanın para birimiyle ilgili değerlendirmeler, üyelerin yapmış olduğu teorik revizyonlar muhakkak müşahede edilmelidir.

+Hiçbir meşru Airdrop’un raporlarında kişiden bu malumatın herhangi bir raddesinde para göndermesini ya da hususi şifresini iştirak etmesini talep etmeyecektir.

Bu iki duruma özen gösterilmesi kişiyi bu günün şartlarında başa gelebilecek her çeşit Airdrop üçkağıtçılığından muhafaza etmeye en azından geçici olarak kâfi olacaktır.

AirDrop’ların Gelecekteki Durumu

Kripto para eksperlerinin genel düşüncesi belirli sınırların üstünde istek almayan para birimlerinin herhangi bir geçerliliğinin olmadığı yönündedir. Airdrop benzeri maliyet icap ettiren bu ve bunun gibi operasyonlar tertip edilmedikçe para biriminin arzu edilen isteği elde etmesi ve beklenmekte olan muvaffakiyeti göstermesi muhtemel değildir.

Kripto paraların gün geçtikçe yükselen popülaritesi dikkate alındığı zaman Airdrop yöntemi kripto paralar mevcut bulunduğu müddetçe değerlendirilmeyi sürdürecektir. Kısacası, Airdrop çalışmaları her türlü yeni kripto paralar adına pratik bir reklam opsiyonu olarak nitelendirilir.

YAZAR BİLGİSİ
Şadiye Gökçe Sürer
Sanat Tarihçi Okur - Yazar Araştırmacı
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al