Yerli İddialı Proje! Paribu (PRB) Coin Nedir? Kazandırır mı?

Yerli İddialı Proje! Paribu (PRB) Coin Nedir? Kazandırır mı?

Paribu Coin nedir? Bu günlerde çok popüler olan kripto para piyasasında yenilikler devam ediyor. Paribu, Türk yatırımcıların sıklıkla kripto para alıp sattığı borsalardan biridir. Bu borsada ise Ethereum, Avalanche, Solana, Algorand ve EOS gibi uygulamalar geliştirilebilen bir blokzincir olarak hizmet verilir. Paribu Net, merkeziyetsiz dünyanın avantajlarını bireylerin hizmetine sunar.

Ayrıca bu araçları geliştiren paydaşlara gerekli desteği sağlamayı hedefler. Bugün ise Paribu Borsası’nın kripto parası TL yatırımcılarına sunulmuştur. Paribu Coin’ın lansmanının açıklanmasının ardından bu coin’in içeriği birçok kişide merak uyandırmıştır. Paribu Coin nedir? diye merak ediyorsanız, cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Paribu Coin Nedir?

Paribu Token (PRB) Nedir

21 Şubat’ta ön satışları başlayan Paribu Coin (PRB), Paribu Net ağı tarafından oluşturulan bir yerel coin’dir. Bu yerel coin ile ağ üzerinde gerçekleştirdiğiniz tüm transfer ücretlerini ödeyebilirsiniz. Ayrıca tüm akıllı kontrat işlemlerini de PRB ile yapmanız mümkündür. Yarının Blokzincir Ekosistemi olarak adlandırılan Paribu Net, DApps ve akıllı kontratlar geliştiren bir blokzincir olarak karşınıza çıkar. Hız, güvenlik, ölçeklenebilirlik ve düşük ağ ücreti vaat eden bu blokzincir, şimdi de satışa sunduğu PRB ile öne çıkıyor.

Paribu Coin Nasıl Satın Alınır?

Birçok insanın merak ettiği Paribu Coin nasıl satın alınır sorusu için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  1. Eğer Paribu üyesi değilseniz ilk olarak üye olmanız gerekir.
  2. Üye olmak için Paribu mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Bunun yanı sıra Paribu’nun web sitesine giderek de üye olabilirsiniz.
  3. Ardından ‘Üye Ol’ butonuna tıklayarak sizden istenen bilgileri girerek üye olma aşamalarınızı tamamlamalısınız.
  4. Üyeliğinizi tamamladıktan sonra ‘Ayarlar’ butonuna tıklayarak kimlik doğrulamanızı tamamlamalısınız.
  5. Kimlik doğrulamasından sonra ‘Cüzdan’ sekmesine giderek Paribu hesabınıza TL yatırmalısınız.
  6. Son aşamada ise satış periyotları başladığı zaman PRB satın almak için talep oluşturabilirsiniz.

Paribu Coin (PRB) Satın Alma Seçenekleri Nelerdir?

İki farklı satış seçeneğine sahip olan PRB’nin bugün ön satışları başladı. Bu açıdan Paribu Coin satın almak için aşağıdaki iki seçenekten birini kullanabilirsiniz:

  • İlk seçenekte, satın alınan coin’lerin %10 civarı işlemlerin yapıldığı tarihte satılabilir. Geriye kalan dilimdeki coin’ler ise %22,5’luk dört eşit dilim halinde 15 Eylül 2022, 15 Aralık 2022, 15 Mart 2023 ve 15 Haziran 2023 tarihlerinde işleme açılır.
  • İkinci seçenek olarak ise alınan coin’lerin hepsini TL/PRB marketinin açılması ile satabilirsiniz. Çekimleriniz için ise Paribu üzerinden talep oluşturabilirsiniz.

Paribu Coin Neler Vaat Ediyor? Kazandırır mı?

PRB coin, insanların finans, Metaverse, oyun, kimlik yönetimi ve tedarik zinciri yönetimi için akıllı sözleşmelerle etkileşim kurmasını sağlamaktan sorumludur. Paribu coin’in ön satışının 21 Şubat 2022 Pazartesi günü gerçekleşmesi ile insanlar Paribu Coin kazandırır mı? sorusunu merak etmeye başlamıştır. Duyuru sonrası ön satış fiyatı 9 TL ve 12 TL olan bu coin’in kazandırıp kazandırmayacağı ise önümüzdeki günlerde yavaş yavaş belli olacak. Ayrıca Paribu Coin’ler 1 Mart 2022’de 14 milyon token şeklinde dağıtılacak.

Toplam arzı 600 milyon olarak belirlenen PRB’den 500 milyon adedi, Paribu Net ağının başlatılması ile ilgili adreslere gönderilmiştir. Kalanlar ise onaylayıcı ödülü olarak ayrılmıştır. Stake imkanı bulunan bu coin ile staker’ler, belirli miktarda PRB coin’nin aday doğrulayıcıya yatırılmasına olanak tanır. Aday doğrulayıcının ana ya da yedek olması durumundaysa blok ödüllerinin bir miktarına sahip olabilir. Stakerler, doğrulayıcı seçim dönemi başına yalnızca bir doğrulayıcı adayına yatırım yapabilir. Herhangi bir zamanda da stake edilen bu miktarın çekilmesi talep edebilir. Böyle bir durumda, talepte bulunulur ve 3 gün beklenir.

ETİKETLER: Altcoin, Coin, Paribu, PRB, Token
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.