Kendini Sevmek: Kendini Olduğun Gibi Sevdin mi?

13.04.2021
Kendini Sevmek: Kendini Olduğun Gibi Sevdin mi?

Kendini olduğun gibi sevmek: Her şeyi, akıllı olmayı, akıllı olmamayı, güzel olmayı, güzel olmamayı kabul edebiliyor musun? Her sabah uyandığında şükrediyor musun? Şimdi ayağa kalk ve şükret, sahip olduklarını düşün, bir şeyler hissedebildiğine şükret. Çok şeye sahipsin nankörlük etme. Huzuru bulabileceğin çok şey var.

Oku, çayını iç, balkona çık, biraz hava al, rahatlatan müzikler dinle, bir kaç derin nefes al, kendine zaman ayır. İnsanlara taviz vermemeyi öğrenmelisin artık. Benim hala umudum var güzel günler bizi bekler, eyvallah dersin olur biter. Güzel günler bizi bekler, eyvallah dersin geçer gider.

Bu hayatta sana kendinden başka kimsenin faydası yok bunu unutma. Çevrende olan insanların çoğu bir zaman sonra yanında olmayacaklar, onlar gittiğinde boşlukta hissetmemek için kendi başına da çok iyi olduğunu şimdi fark et. Bunun için çabala, zaman çok hızlı geçiyor. Her an her şey olabilecekken güçlü olmayı öğrenmelisin.

Neden Mutluluğu Başkalarında Arıyoruz?

Hayatınıza giren herkesin çıkma olasılığı varken neden başkalarına bağlanma ihtiyacımız var? Bu dünyaya mutluluğu aradığımız kişiyle gelmedik ki. Öncesinde nasıl iyi hissedebiliyorsak onlarsız da iyi hissedebiliriz değil mi? Bu hayatta kendi başımıza da mutlu olabiliriz. Bunu fark ettiğimizde hayat daha güzel gözükecek.

İnsanlar senin hakkında çok yorum yapacaklar, hadi onlara yanıldıklarını göster. Kimse seni senden iyi bilemez, senden iyi tanıyamaz. Hayat mutsuz olmak için çok kısa..

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.