Evde Karantinada Keyifle Yapılacak Aktiviteler

Evde Karantinada Keyifle Yapılacak Aktiviteler

Evlerde karantinada kaldığımız bu zamanlarda sizler için yapabileceğiniz aktiviteleri listeledim. Sağlıklı günler dilerim.

1. Evinizin duvarında hep görmek istediğiniz bir puzzle yapabilirsiniz.

Bu sıkıcı karantina günlerinde vaktinizin verimli geçmesini ve farklı bir aktivite istiyorsanız puzzle yapabilirsiniz. Yeni başlayanlar için 500 ile 1000 parça arasında puzzle doğru bir tercih olacaktır. Evinizin duvarında büyük ve ihtişamlı bir görsel istiyorsanız 1000 parça üzeri puzzle tercih edebilirsiniz. Yaptığınız puzzle ile duvarlarınıza etkileyici bir hava katabilirsiniz.

 

2. Hobi bahçesi kurabilirsiniz.

Bitkilerle uğraşmak herkes için rahatlatıcı bir his vermektedir. Hangi bitkinin tercih edileceği kişiden kişiye değişen bir tercih olduğu gibi botanik bahçesine gidip karar verebilirsiniz. Sukulent ve kaktüs yeni başlayanlar için bakımı kolay bitkilerdir. İnternetten sipariş verebilir ya da bahçe marketlerinden temin edebilirsiniz.

3. Akvaryum kurup içinde balık besleyebilirsiniz.

Kendiniz tasarladığınız zaman ayrı bir bağ kurduğunuz akvaryum ile evinize bambaşka bir hava katabilirsiniz. Günümüzle kolaylıkla temin edebileceğiniz akvaryum ve ekipmanlarıyla karantina günlerini verimli geçirebilirsiniz.

4. Günümüzde popüler olan Teraryum ile vaktinizi değerlendirebilirsiniz.

Teraryum için kara ortamının akvaryumudur diyebiliriz. Şeffaf ve dayanıklı kapların içerisinde canlı bir hayat sunan, minyatür yaşam alanlarıdır. Terrariumlarınızı satın alabileceğiniz gibi kendi zevkinize göre evinizde de yapabilirsiniz. Öncelikle ihtiyacınız olan bir fanus, kavanoz veya terrariumunuzu oluşturacağınız herhangi bir kap. Büyük boy kavanozlar, cam demlikler de teraryum için yeterince uygun.

Kabın altına çakıl taşlarını veya küçük taşları bir miktar yerleştirin. Bu sadece görsellik açısından değil, ekolojimizin temelini oluşturmak için de çok önemli bir detay. Taşların üzerine torf ya da toprak koyarak bitkilerin yetişeceği zemini hazırlayın. Daha sonra minik çukurlar açarak bitkilerinizi kabın içerisinde yerleştirebilirsiniz. Buradan sonrası tamamen sizin zavkinize ve de hayal gücünüze bağlı olarak şekilleniyor.

 

YAZAR BİLGİSİ
Emir Ergül
İstanbul Üniversitesi
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.