Kaybetmek Bazen İyi Olabilir! Nasıl mı?

Kaybetmek Bazen İyi Olabilir! Nasıl mı?

Bu konunun kapsamlı olmasından mütevellit başlık başlık inceleyeceğiz. En genel kapsamıyla kaybetmek yeni bir kalkış için tecrübe demektir konu ne olursa olsun her zaman yararı olur.

Para ve Yatırım Kaybetmek

Kaybetmek

İlk konumuz tabi ki para ve yatırım; şuan da gördüğünüz yüzlerce milyoner kaybede kaybede şuan ki pozisyonlarına gelmişlerdir. Aklınıza gelebilecek bütün potansiyelli milyonerler kaybettikleri yatırımlardan sonra daha emin adımlarla yollarına devam etmeye çalışanlardır pes etmeyenler sabredenler amacına ulaşmıştır.

Bazı yatırımcı milyonerler konuşmaların da mutlaka söz ederler her zaman kazanmak iyi değildir ve tabi ki mümkün değildir bazen kaybetmek gerekir o dip noktaları görmek çaresiz kalmak gerekir daha sağlam adımlar atabilmek için belki de daha mükemmelliyetçi olabilmek için.

Arkadaş Kaybetmek

Kaybetmek

İkinci konumuz arkadaşlık; arkadaşlarımızı kaybetmek ne kadar zor bir durum belki bir kavga da belki bir yanlış anlaşılma da belki de kafa uyuşmadığı zaman arkadaşlıklarımız bitebilir bunlardan daha kötü olan bir diğer sebep ve kaybettiğimize sevineceğimiz en önemli sebep ise bir yıkım yaşarken maddi manevi yanınız da olmayan umursamayan arkadaşlıkların bitmesidir.

İyi günde arkadaş bulabilmek çok kolaydır önemli olan kötü günde arkadaş bulabilmektir bir çınar gibi manevi veya maddi sırtını yaslayabileceğin insanlar olmalı gerisi olmasa da olur. Bazen şahsen kendim kim benim gerçekten arkadaşım dostum test etmeye çalışıyorum gerek maddi gerek manevi birden yazıp arayıp yardım istiyorum zaten dostumuz arkadaşımız olan durumu yoksa veya vakti yoksa belli ediyor bir de yalandan yere laf kalabalığı yapanlar var onları direk usulca hayatımdan çıkartıyorum az olsun ama öz olsun bence deneyebilirsiniz.

Aşkı veya Sevgiliyi Kaybetmek

Kaybetmek

Üçüncü ve en can alıcı konumuz aşk veya sevgili; biri çıkar karşına çok seversin normal çünkü sevmek insani bir durum ama bazen öyle şeyler olur ki devam edemezsin istesen de olmaz ve sonra o yaşadıkların için kendini uzun süre derbeder edersin biraz vakit geçtikten sonra o dönemin aklına gelince gülüp geçersin ama kaybetmek güzeldir.

Çünkü onunla yaşadığın tecrübeler hayatında daha kaliteli kararlar almana yardımcı olmuştur belki verdiğin kararlar olgunlaşmıştır belki yaptığın hataları yapmaman gerektiğini görmüşsündür. Mutlaka bir sorun çözülüyor kaybettiğimiz insanlara iç geçirmek bile güzel olay çünkü iyi hatırlamak iyi hatırlanmak önemli.

Ölüm, ailevi konular da kaybetmek kavramı pek makul değil bu yüzden bunlar dışında kaybettiğimiz her şey tecrübedir tarafından bakmak her ne olursa olsun pes etmemek önemlidir.

ETİKETLER: Arkadaş, Aşk, Kaybetmek, Para, Sevgili
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.