Lens Kullananlara Özel Makyaj Önerileri

Lens Kullananlara Özel Makyaj Önerileri

Lenslerinizi taktıktan sonra makyaj yapın ve çıkardıktan sonra temizleyin. Hassas gözler için olan makyaj malzemelerini tercih edin. Suda çözünebilen makyaj malzemelerini kullanmaya özen gösterin. Eyelinerı gözünüzün iç kısmına sürmeyin. Üç ayda bir eyeliner ve maskaralarınızı değiştirin Gözleriniz kızarmış ve enfekte iken kesinlikle makyaj yapmayın. Belirtiler devam ederse doktorunuza danışın.

Kirpikler

Gözler kadar kirpikler de önemli. Kirpiklerinizi daha uzun, dolgun ve kıvrık göstermeniz için piyasada pek çok rimel var. Kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Ancak sürerken şu noktalara dikkat! Rimelinizi kirpik dibinden ucuna ve aşağıya doğru bakarak sürmelisiniz. Gözlerinizi daha büyük göstermek için dış yarıdaki kirpiklere daha fazla maskara uygulayın.

Rimel sürmekten hoşlanmıyorsanız size pratik ve kullanışlı bir önerimiz var: Kirpik perması. Bu yöntem sayesinde kirpikleriniz daima kıvrık ve dolgun görünüyor. Peki kirpik perması nasıl uygulanıyor? Göze hiçbir zararı olmayan kimyevi iki ilaç hazırlanıyor. Bu ilaçlardan biri kıvrılmayı, diğeri kalıcılığı sağlıyor. Her iki ilaç sırayla kirpik diplerine sürülüyor.

15’er dakika bekletiliyor. 30 dk. Sonra artık kirpikleriniz daha kıvrık. Kirpik permasının kalıcılığı ise 1-2 ay sürüyor. Kirpiklerinizin renginden memnun değilseniz o halde kirpik boyası yaptırmalısınız. Sarışınlara ve kirpik kılları açık olanlara önerilen bu yöntemde 4 farklı renk mevcut: kahve, gri, mavi siyah ve siyah. 10 dakika içinde, dayanıklılığı 1 ay süren yeni kirpik renginiz hazır!

Dudaklar

Dudaklarınızı nasıl vurgulayacağınızın ipuçları:

İnce dudaklar: Daha kalın görünümlü dudaklara kavuşmak istiyorsanız, dudaklarınızın dış bölümünü kalemle çerçeveleyin. Ayrıca parlak renkte rujları tercih edin.

Düşük dudaklar: Dudağınızın birleşme noktalarına fondöten sürün. Üst dudağınızın kenarına kalemle çizgi çekin. Alt dudağınıza daha kalın çizgi çekin.

Kalın dudaklar: Dudaklarınızı ince göstermenin yolu fondöteni dudakların çevresine sürmekten geçiyor. Ayrıca kesinlikle mat renk rujları tercih edin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.