Düşünsel Zorluk Nedir? Düşünsel Zorluklar ve Çıkmazlar

Düşünsel Zorluk Nedir? Düşünsel Zorluklar ve Çıkmazlar

Hayatımızın belli bölümlerinde insan kendi açısından çıkmaz olarak gördüğü bütün olayları dışarıya yansıtmasa bile duygusal bir boşluk yaşamaktadır. Duygusal çıkmazların ana sebebi olarak görülen düşünce yoğunluğu insanları zorluğa itelemektedir. Düşüncelerin yoğun olması insanları fazlasıyla yormakta ve düşünce olarak kendimizi de olabildiğince farklı bir boyuta sürüklemektedir.

Düşünsel Zorluklar Nedir?

İnsanların kendilerini düşünce yapısı olarak zorlamakta gördüğü olayın farklı bir boyuta gelmesi düşsel zorluk olarak nitelendirilebilir. Bazı durumlarda ise kendimizi farklı sekanslara ayak uydururken bulmaktayız. İnsanlar duygusal olarak zaten yıpranmaya yatkın canlılardır ancak düşsel olarak da fazlasıyla yormakta ve mantıksal düşünmekten uzaklaşma ile hayatlarını devam ettirmektedirler.

İnsanların kendilerini açıklama şekilleri bile o an ki ruh hallerine göre değişkenlik göstermektedir. İnsanlar zor düşüncelere sahiptir bunun yanı sıra hayatın zorluklara göğüs germe mantıkları da farklıdır. Bazı karakterler düşünerek hareket etmeyi severler bazıları ise duygusal anlık yaşarlar. Kendimizin ne istediğini düşünerek yaşamak en mantıklı harekettir.

Aklımızın ermediği işleri yaşayarak görebilmekteyiz, bazı pişmanlıklar daha büyük hataları hayatımızdan def etmek için karşımıza bir lütuf olarak çıkabilmektedir. İnsanlar, pişmanlık yaşadıkları anlardan itibaren bazen hayat ile bağlarını koparmaktadır. Bazen ise kendimize gelebilmek için bir sığınak veya çıkış kapısı aramaktayız.

Düşünsel zorluklar da bu gibi durumlarda ortaya çıkar ve peşimizi bırakmaz biz hataya meyilli ve mantıklı düşünemeyen insanlar olabilmekteyiz. Duygusal kimliklerimiz çoğu zaman ağır basmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.