İnternetten Para Kazanma! İnternetten Para Kazandıran 25+ İş Fikri

İnternetten Para Kazanma! İnternetten Para Kazandıran 25+ İş Fikri

İnternetten para kazanma son zamanlarda bir çok insanın tercih ettiği konuların başında gelmektedir. Gerek korona virüsün etkilerinden, gerekse de sermayesiz olan gençlerden kaynaklı bir durum olduğunu düşünüyorum. İnternetten kazanç sağlamak bir çok kişiye göre kolay gibi gözükse de işin aslı tam olarak öyle değil, ciddi anlamda emek gerektiriyor.

Dolayısıyla eğer sermayesiz internet iş fikirleri veya internetten para kazanmak konularını kolay olarak düşündüğünüz için bu konuları araştırıyorsanız tahmin ettiğiniz kadar kolay olmadığını söylemekte yarar var. Ancak, yapılmayacak bir iş değil, bunun nedeni internetten yapılacak işler fazlasıyla karlı ve çok fazla zamanınızı almıyor. Sadece pes etmeden çabalamalı ve istediğinizi alana kadar pes etmemelisiniz.

İnternet iş fikirleri içi çeşitli yollar aradığınızda genelde karşınıza bir çok site çıkar ve bu sitelerin neredeyse tamamı size aynı şeyleri sunar. Sizler için özel olarak hazırladığımız bu listemiz ile home office çalışarak rahatlıkla internetten para kazanabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Avantajları Nelerdir?

İnternetten para kazanma, yani home office çalışmak size bir çok avantajı beraberinde getirir. Genelde insanlar bu yöntemi boş zamanlarını değerlendirmek için kullansa da internetten para kazanmak tam zamanlı olarak da yapılacak bir iştir. Peki neden? Diyecek olursanız aşağıdaki avantajları inceleyebilirsiniz.

  1. Siz istemiş olduğunuz zaman dilimlerinde çalışma imkanına sahip olacaksınız.
  2. Herhangi bir ofise ihtiyacınız yok. Yani istemiş olduğunuz yerde veya mekanda çalışabilirsiniz.
  3. Çalışma konusunda kimseden ya da bir merciden izin almanıza gerek yoktur.
  4. Tek başınıza ve rahat olacağınızdan dolayı her daim motivasyonuz ve konsantrasyonunuz yüksek olacak.
  5. Fiziksel olarak maksimum rahatlık.
  6. Psikolojik olarak mobbing’e uğramadan rahatlıkla çalışabilirsiniz.
  7. Kendinize çalışmak için bir zaman aralığı belirleyebilirsiniz.
  8. Maaşınızı kendiniz belirlersiniz (az çalışırsanız az, çok çalışırsanız çok kazanırsınız).

İnternetten Para Kazanmak İçin İş Fikirleri

İnternetten para kazanmak yukarıda da bahsettiğimiz gibi uzun bir süreç, dolayısıyla aşağıdaki iş fikirleri listemizi bu açıdan dikkate alarak okumanızı tavsiye ediyorum. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan internetten yapılacak işler listemize hızlı bir şekilde geçelim ve internetten nasıl para kazanılır görelim.

1. Dropshipping

Dropshipping yapmak internetten para kazandıran ve en az uğraş isteyen iş fikirlerinden birisidir. Bunun nedeni kargo, ürün bulmak ve diğer uğraştırıcı işlere girmezsiniz. Dropshipping ile hazır satışa sunulan ürünleri pazarlayarak ciddi karlar ile para kazanabilirsiniz. Dolayısıyla, aşağı yukarı 3 yıldır en çok tercih edilmesi öneriler işlerden birisi Dropshipping olmaya devam ediyor.

2. E-Ticaret

E-Ticaret yaparak para kazanmak için sıradan bir yol izlemeden çalışıldığında oldukça karlı olabiliyor. Örneğin Aliexpress gibi sitelerden getireceğiniz yeni ürünler sizi ciddi anlamda öne çıkaracaktır ve hatta rekabette ciddi bir yol kat ettirecektir. Bu sebepten ötürü eğer E-Ticaret iş fikri size mantıklı geliyorsa her şeyden önce yeni ürünler bulmak için çabalamalısınız.

3. Blog Sitesi Açmak

2015 yılından bu yana hemen hemen herkesin vakıf olduğu, ancak bir çok kişinin giremediği yada girse bile bir süre sonra pes ettiği işlerden birisidir blog sitesi açmak. Büyük ölçüde ciddiyet ve süreklilik isteyen bu para kazanma yöntemi aslında en basiti sadece dediğimiz gibi düzenli olarak içerik girmeyi ve pazarlama ipuçlarını takip etmeyi gerektiriyor.

4. Freelancer Olmak

Freelancer olarak internetten hizmet satmak bir diğer karlı iş fikirlerinden birisi. Bunun nedeni herhangi bir sermaye gerektirmiyor olması, birde oldukça büyük bir müşteri portföyü ile bu işe başlayacağınız siteler mevcut. Bu siteler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz En iyi Freelancer platformları yazımıza gidebilirsiniz.

5. Hazır Uygulama Satın Alma

İnternet üzerinde, günlük hayatımızdaki gibi bir çok şey hazıra döndü, artık hemen hemen tüm yazılım çözümlerini hazır bir şekilde satın alma şansınız var. Codecanyon ve Codester gibi sitelere giderek uygulama kaynak kodlarını satın alıp AppStore yada PlayStore gibi uygulama mağazalarına yükleyip reklamlarla para kazanabilirsiniz.

6. Spotify İle Podcast Paylaşma

Eğer bilginize ve tecrübelerinize güveniyorsanız Spotify ile yeni bir Podcast yayınlayabilir ve kitlenizi oluşturarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Spotify 1.000 dinlenme için 5 dolar gibi bir ödeme yapıyor, günlük 10.000 dinlenme alırsanız 50 dolar kazanırsınız bu da TL’ye çevirdiğimizde günlük 350 TL’den fazla bir para kazanmanız demek.

7. YouTube Edit / Seslendirme Yapmak

Eğer video ve prodüksiyon konusunda kendinize güveniyorsanız videolar düzenleyerek para kazanabilirsiniz. Eğer video kurgu montaj gibi işlerle uğraşmak istemiyorsanız güncel haberleri seslendirerek oldukça fazla izlenme alabilir ve bol kazançlı bir şekilde çalışabilirsiniz bu konuda.

8. Instagram Mağazası Açmak

Online olarak para kazanmanın en popüler yollarından birisi de Instagram mağazası açma iş fikridir. Bol kazançlı bir iş yapmak istiyorsanız gerçekten E-Ticaret ve türevlerini araştırmalısınız, Instagram ile ürün satışı yapmak uğraştırıcı bir iş gibi gözükse de aslında o kadar zor değil. Sadece yapmanız gereken ürün stoku oluşturmak ve bunları Instagram’da pazarlamak.

9. Yatırım Fonlarına Yatırım Yapın

Eğer elinizde bir süreliğine değerlendirmek istediğiniz sermayeniz varsa, bu parayı kullanabileceğiniz en iyi bol kazançlı iş fikirlerinden birisi de yatırım fonlarına yatırım yapmak olmalı. Banka hesabınız ile yatırım hesabı açıp bu fonları görüntüleyebilir ve yatırım yapabilirsiniz. Uzun vadede genelde oldukça kazançlı olan yatırım fonlarını kesinlikle araştırmalı ve yatırım yapmalısınız.

10. Serbest Yazarlık

Serbest yazarlar bir takım web sitelerine içerik oluşturan kişilere denir ve bunlar genelde freelance çalıştıkları için yayıncılar oldukça karlı bir iş anlaşması olarak genelde serbest yazarlık yapanlar ile çalışırlar. Blog Aracı gibi bir çok içerik sitesine mail atarak yazar arayıp aramadıklarını sorabilir ve anlaştığınız sitelere içerik girişi sağlayarak internetten para kazanabilirsiniz.

11. Pinterest ile Fikir Paylaşmak

Pinterest son zamanlarda en fazla trafiğe sahip sitelerden birisi. Bu siteyi ürünlerinizi satmak için veya WordPress site kurarak fikir önerilerinizi Pinterestten görsel olarak paylaşabilirsiniz. Aylık binlerce lira kazandıran bu site internetten para kazanmak oldukça kolay bir hal alıyor. Tek yapmanız gereken site kurup ilgi çekici resimleri bu siteden paylaşarak trafik çekmek. Daha fazla bilgi için Pin to Pin site açmak içeriğimize göz atabilirsiniz.

12. Dlive’da Yayın Yapmak

Dlive Twitch benzeri bir canlı yayın programı, sizde burada yayınlar yaparak yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. İnternette en karlı işlerden birisi olan yayıncılıkta birkaç farklı gelir modeli var. Bunları; sponsorluk, reklamlar ve bağışlar olarak sıralayabiliriz. Dlive bağış üzerine kazanç sağlamanızı amaçlıyor. Ayrıca herhangi bir komisyon kesmiyor.

13. Hosting yada Sunucu Satmak

Hosting yada başka bir değişle sunucu satmak kiralamak internettin en karlı işlerinden birisidir. Bunun nedeni kesinlikle büyük bir sermaye gerektirmiyor olmasıdır, aylık veya yıllık bazda kiralayabileceğiniz reseller hosting ile binlerce lira kazanabilirsiniz. Peki, nasıl hosting satılır? Hosting satmak veya kiralamak için internette “reseller hosting” gibi bir arama yaparak sunucularını kiralayan sitelerle iletişime geçip size uygun bir paket satın alabilir ve hosting satma işine başlayabilirsiniz.

14. Özel Projeler Oluşturma

İnternet projeleri oluşturmak günümüzün en büyük start uplar var olmasını sağlıyor. Elbette yazılım anlamında bir donanıma sahip olmanız gerekiyor, ancak bu işi zaten bilen insanlara küçük meblağlar ödeyerek de aklınızda ki projeleri gerçekleştire bilirsiniz. Örneğin, Wmaraci.com gibi siteler freelance siteleri ile aynı mantıkta çalışırlar, sizlerde buna benzer yerleri keşfederek uygun maliyetle çalışan bulabilir ve projelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

15. Editörlük Yapmak

Editörlük yapmak yapabileceğiniz en karlı işlerin başında gelir ama bu konuda dikkate almanız gereken en önemli şey başarılı web siteleri içerisinde içerik oluşturmak. Örneğin Blogaraci.com, onedio.com gibi sitelere teklifinizi mail yoluyla ulaştırıp editörlük hizmeti verebilir ve ek kazanç elde edebilirsiniz. Son olarak, evden çalışacağınız için ve herhangi bir sermaye gerektirmediğinden listemizdeki en karlı iş budur.

16. Forumlarda Hizmet Satmak

Güncel ve aktif webmaster forumları kullanarak yeteneklerinizi paraya dönüştürebilirsiniz. Ki büyük bir çoğunluk tarafında evden kazanç bu şekilde sağlanıyor. Örneğin, web sitesi kurulumu yapmak, makale yazarlığı yapmak (forumlarda) ve diğer aklınıza gelebilecek hizmet paketleri satmak için webmaster forumlarına kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, iş ilanlarını takip ederek tecrübeli olduğunuz konularda hizmet verebilirsiniz.

17. Podcast Başlatmak

Podcast nedir? Gibi ilk olarak bir soru aklınıza geliyorsa hemen cevaplayalım. Podcast’i sesli blog veya seslendirme olarak değerlendirebilirsiniz. Genelde ülkemizde kitapları seslendirmek için kullanılan bu alan dünyada oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor. Hatta Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir çok blog sadece yazılı olarak veya Podcast olarak değil ikisini de aynı anda kullanarak yayıncılık yapmakta.

18. Anket ve PTC Siteleri

Politika, spordan tutun eğlenceye kadar birçok alana yönelik görüşlerinizi paylaşarak internetten para kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey ise, anket yapan şirketleri internetten arayıp bulmak ve size sunulan anket sorularına görüşlerinizi internet üzerinden aktarmanız yeterli olacaktır. Görüşlerinizi sunduğunuz anket sayısı kadar zamanla paranız artacaktır. Buna ek olarak PTC siteleri (Tıklama Başına Ödeme) ile reklam izleyerek de internetten para kazanabilirsiniz.

19. Influencer Olmak

İnternetten para kazanma yolunda en seveceğiniz işlerden birisi de influencer olmak. Influencer olarak internetten rahatlıkla yüksek meblağlar kazanabilirsiniz. Eğer influencer olmak için yeterli bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız yandaki bağlantıya tıklayarak neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca sizlere önerdiğimiz içerikte influencer iş fikirleri de yer almaktadır.

20. El İşi Yapmak

Daha çok ev kadınlarının bu yöntemi benimsediğini görmekteyiz. El işi ile tonlarca para kazanan ev kadınları bulunmaktadır. Tek yaptıkları şey uzman oldukları konularda hünerlerini göstermek ve bunu internet üzerinden satışa sunmaktır. Bunların başında amigurimi el örmesi organik bebekler, kışlık patik örme, nikah şekerleri yapma, oya iğnesi, hamur işleri, alçı ve şekil dekorasyon işleri, kurabiye işleri, yaşanan bölgenin meşhur ürünü pazarlama işleri vb. gibi daha birçok etkinliği internetten ürünlerini satarak para kazanmaya başlayabilirler. Bu sadece kadınların değil aynı zamanda erkeklerinde elinde yapabildiği birçok etkinlik vardır. Onlarda pek tabi bu yöntemi tercih edebilirler.

21. Yemek Kanalı Açmak

Yemek kanalı açmak erke ya da kadın olsun herkesin yapabileceği hem zevkli hem de eğlenceli bir para kazanma yöntemidir. Gerçekten de bu alanda kendini ispatlamış birçok kanal sahibini olduğunu da unutmayalım. Dikkat etmemiz gereken tek şey taklitçi olmamak ve özgün ürünler ortaya koyabilmektir.

22. 2. El Eşya Satmak

Herkesin evinde kullanmadığı, giymediği mutlaka kişisel eşyalar bulunmaktadır. Özellikle de bayanların… Bunları internet ortamına dökerek paralar kazanabilirsiniz. Çok yıpranmamış veya artık kullanmayı istemediğiniz kişisel eşyalarınız evde demode olacağına bunu internetten satmak iyi fikir değil mi?

23. Sabun Yapıp Satmak

Mis sabunlar sadece banyoların havasını değiştirmekle kalmayıp artık odalarımızın da havasını güzelleştirmek ve odaya güzel şekil vermek adına evde hazırlanarak internet üzerinde satışa sunulabilir. Mis sabun nasıl yapılır? Gibi bir sorunun kulaklarımıza kadar geldiğini işitir gibiyim. Bunun için sadece internette biraz araştırma yapmanız kafidir. Yapılışının çok basit olduğunu siz de göreceksiniz.

24. Blog Yazmak

Blog yazmak aslında genelde internetten para kazanma fikirleri listelerinde en başta yer alır, gerçekten bu seçeneği listemize eklemezsek olmazdı. Bu nedenlerle ekledik ama en sona. Blog yazmak veya blog açmak için bir rehbere ihtiyacınız varsa Blogaraci.com’ olarak sunulan blog yazarak para kazanma sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

25. Reçel Yapmak ve Satmak

Günümüz insanları artık daha çok evde yapılan yani organik olarak yapılan gıdalara yönelmeye başladılar. Bunlardan bir tanesi de kahvaltıların olmazsa olmazı olan reçellerdir. Sizlerde evinizde farklı ve değişik türlerde kavanozlarda reçeller hazırlayarak internet üzerinden Instagram gibi sosyal medya sitelerini kullanarak satışa sunabilirsiniz.

26. Kendi Sitenizi Kurun

Son olarak internetten para kazanmanın en iyi yolları dediğimizde kendi sitenizi kurma fikrini de unutmayalım. Blog siteleri çok iyi paralar kazandırıyor. Hatta ‘Bu yazı okunmaz’ dediklerinizin bile okunduğunu göreceksiniz. SEO bilginiz ve WordPress kullanma deneyiminiz varsa kesinlikle domain ve hosting alarak bir haber sitesi kurmak için kullanabilirsiniz.. İçeriklerini düzenli paylaşın ve üst sıralarda kalmaya çalışın. Böylece kısa sürede çok iyi paralar kazanabileceksiniz.

İnternetten para kazanma içeriğimiz de başka yerde olmayan size internetten en fazla parayı kazandıracak iş fikirleri listesi hazırladık. Daha fazla finans içerikleri arıyorsanız yandaki bağlantıya tıklayarak iş ve finans kategorimize doğru ilerleyebilirsiniz. Umarım faydalı bir içerik olmuştur, bol kazançlar.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.