En İyi 5 Reseller Hosting Hizmeti İle Kendi Hosting Şirketinizi Kurun

22.08.2020
En İyi 5 Reseller Hosting Hizmeti İle Kendi Hosting Şirketinizi Kurun

Reseller hosting hizmetleri kendi hosting şirketinizi kurmak için ilk aşamada kesinlikle tercih etmeniz gereken bir alternatif. Bir alternatif çünkü bu hizmeti eğer tercih etmiyorsanız kendi sunucularınızı satın almak zorundasınız. Dolayısıyla iyi bir alternatif, bu sebepten ötürü reseller hosting hizmet sağlayıcıları ile ilgili derinlemesine araştırmalar yapmanız gerekmekte.

Hosting Şirketi Nasıl Kurulur?

Hosting şirketi nasıl kurulur veya bir başka değişle hosting satışı nasıl yapılır sorusu oldukça basit. Ancak, web’de bu konuda kapsamlı bir klavuz yer almıyor. Bunun nedeni zaten hosting şirketleri arasında ki rekabetten kaynaklanıyor olmalı. Eğer “hosting”, “reseller hosting”, “bayi hosting” veya WordPress hosting gibi aramalar yaparsanız üstte ve altta çıkan reklamları görebilirsiniz.

Bu rekabet oranını anlamanın sadece bir yoludur. Dolayısıyla rekabet oranı yüksek bir işe girdiğinizi biliyor olmanız lazım. Her ay hosting şirketleri tarafından reklamlara harcanan ciddi meblağlar var. Eğer küçük çaplı hosting satışı yapmak istiyorsanız büyük bir risk almıyorsunuzdur, çünkü buna göre yatırım yaparsınız.

Ancak, eğer büyük çağlı hosting satışı hedefiniz var ise ciddi bir yatırım ile başlamanız gerekiyor. Velhasıl kelam hosting sektörü canlı bir sektör. Peki, kendi hosting şirketinizi nasıl kurabilirsiniz? Dilerseniz hep beraber bu sorunun cevabına bir bakalım.

Hosting Şirketi Kurmak İçin Gerekenler:

  1. Reseller hosting veya kendi sunucunuza sahip olmalısınız.
  2. WHMCS (Faturalandırma ve Otomasyon) gibi bir yazılıma sahip olmalısınız.
  3. Güzel bir WHMCS teması seçmelisiniz.
  4. Teknik destek anlamında sürekli canlı destek verebilmelisiniz.
  5. Marka kiti oluşturmalı ve her platformda aktif satış yapmalısınız.

A’dan Z’ye kurumsal bir hosting şirketinizi nasıl kuracağınız aslında bu kadar basit. İnternette bu tarz bilgilerin yer almaması dediğimiz gibi bir rekabetin yansımasından kaynaklanmaktadır. Eğer kuracağınız hosting şirketinde potansiyel görürlerse büyük balık küçük balığı yer ve tutunamazsınız.

Özellikle daha önce hosting satışı yapmak gibi bir işe girişmediyseniz, daha fazla araştırmalısınız ve uygun fiyattan çok kaliteye önem vermelisiniz. Örnek olarak a firması uyguna satıyor olabilir, ancak sunucu hızı, müşteri hizmetleri ve teknik destek gibi konularda ona göre hizmet alacağınızı belirtmek isterim.

En İyi Reseller Hosting Sağlayıcıları

Bu içeriğimiz de Türkiye’nin en köklü, en hızlı ve daha da önemlisi en iyi teknik destek veren reseller hosting sağlayıcı firmaları inceleyeceğiz. Listemiz hiyerarşik olarak sıralanmıştır. Bu sıralama müşteri memnuniyeti, teknik destek ve uygun fiyat garantisi veren reseller hosting servis sağlayıcılarına göre listelenmiştir. Dilerseniz hemen en iyi reseller hosting hizmeti veren firmalar listemize geçelim.

1. Resellerclub.com

ResellerClub yaklaşık olarak 1 yıldır çalıştığım bir bayi hosting şirketi, sunucu hızı, uygun fiyat ve teknik desteğin yanı sıra oldukça ilgililer. Yani ResellerClub Hosting ile reseller hosting satın aldığınızda ayrıca iyi de bir ekiple çalışıyor olacaksınız. Bunun dışında, fiyatlara gelecek olursak ResellerClub bayi Host’un paketlerini alan adı bağlantısına tıklayarak ziyaret edebilir ve kendinize en uygun reseller hizmetini satın alabilirsiniz.

2. Limonhost.net

Limonhost reseller anlamında Türkiye’nin en iyi bayi hosting sağlayıcılarından biridir. Uygun fiyat garantisi, sınırsız trafik ve ücretsiz taşıma gibi hizmetleri mevcut. Tabii teknik destek anlamında da bir o kadar iyiler. Limonhost ile kendi hosting şirketinizi rahatlıkla kurabilir ve yaşadığınız sorunlara anında çözüm bulabilirsiniz.

3. Veridyen.com

Veridyen bir başka reseller hosting sağlayıcısıdır. Yine Türkiye’nin en güvenilir reseller hosting sağlayıcılarından biri olmakla beraber sunucu hızı bir çok hizmet sağlayıcısına göre oldukça iyidir. Paketler ve fiyat konusuna gelecek olursak Veridyen bu konuda da oldukça ön planda, bunun nedeni tamamen istediğiniz nitelikte reseller hosting paketi oluşturabiliyor olmanızdır.

4. Guzel.net.tr

Güzel Hosting, reseller hosting hizmetleri konusunda öne çıkan bir başka firma. Avrupa ve Türkiye olmak üzere 2 farklı reseller hizmeti verilmektedir. Ayrıca, Linux ve Windows gibi seçenekler de içerisinde yer alıyor. Hız konusunda yine hızlı ve oldukça iyi bir ekip ile hizmet alıyorsunuz. Şuan için internette bu firmaya yönelik olumsuz bir yorum göremedik.

5. Natro.com

Kaliteli reseller servisi arıyorsanız tercih edebileceğiniz bir diğer alternatif ise Natro hosting. Natro ile reseller hosting paketi satın alabilir, kurulum aşamasında destek talep edebilir ve kendi hosting şirketinizi kurabilirsiniz. En ucuz bayi hosting paketlerinden yararlanmak için tercih edebileceğiniz bir marka değil belki ancak hosting şirketi kurmak için zaten sunuculardan tasarruf ettiğiniz için diğer firmalara kıyasla büyük bir fark olmayacaktır.

Bu yazıda sizler için hosting şirketi nasıl kurulur? ve Türkiye’nin en iyi reseller hosting hizmetleri konusunda bilgi verdik. Umarım kendi bayi hosting şirketinizi nasıl kuracağınız ve hangi hizmetleri tercih edeceğiniz konusunda faydalı olmuştur.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.