Hayatımıza Giren Yeni Uygulama: Telegram

Hayatımıza Giren Yeni Uygulama: Telegram

2020 yılını geride bırakmış, iyi şeyler olacak artık derken bir darbe de Whatsapp’tan yedik. Bütün dünyada tabiri caizse hunharca kullandığımız, her şeyimiz, biriciğimiz Whatsapp aldığı yeni kararla gizlilik sözleşmesini yenileceğini bildirdi. Hatta bazılarımızı gafil avlayarak sözleşmeyi onaylattı. Açıklamalara göre 8 şubata kadar ya kabul edeceğiz ya da bu diyarlarda gideceğiz.

Biz göç etmeye meyilli bir millet olarak durur muyuz? Hemen yeni uygulamalara koştuk bile. Peki yeni uygulamaların en çok tercih edileni Telegram, Whatsapp’ın yerini alabilecek mi ? Henüz buna bir cevabım yok ama bende çiçeği burnunda bir Telegram kullanıcısı olarak size biraz Telegram’ı tanıtayım.

Öncellikle kolay ve kullanışlı bir arayüze sahip, arka plan seçeneği ile konuşma balonlarınızı ve arka planınızı kendize göre istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Whatsapp’ta mesajı karşı taraf görmeden silmek için birazcık vaktimiz oluyordu. Sıkı durun Telegram’da mesajı sildiğinizde dilerseniz karşı taraftan da silebiliyorsunuz. Dilerseniz mesajınızın yada göndermiş olduğunuz görseli istediğiniz saatte karşıya iletilmesini sağlayabiliyorsunuz (Bu saatte siz uyusanız bile Telegram sizin adınıza karşı tarafa mesaj gönderebiliyor).

Ya da görsele süre koyabiliyor, süre dolduğunda iste puff görseliniz kaybolabiliyor. Bu görselin ss’i alınırsa Telegram bu onu da söylüyor. Bunun dışında gönderdiğimiz fotoğrafların ya da videoların kalitesi oldukça yüksek ama yine de bunu değiştirmek yine sizin elinizde. Aramızda kalsın bence emojileri ve giftleri de oldukça sevimli . Şimdilik Telegram’dan oldukça memnunum. Sürekli katılan yeni kullanıcılarla birlikte daha keyifli olacağına da eminim.

YAZAR BİLGİSİ
Nisa Üzen
Merhabalar! Günlük tutmakla başlayan yazar hayatım ne yazık ki çok ilerlemedi. Tecrübelerimi,merak ettiklerimi,şaşırdıklarımı,sıkıldıklarımı,öğrendiklerimi ve öğreneceklerimi paylaşmak istedim. Keyifli okumalar...  
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - tanıtım yazısı - antalya haber - cialis - sosyalhane.com