Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır? Google İşletme Ekleme

Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır? Google İşletme Ekleme

Eskiden bilinmeyen bir adrese giderken etraftaki kişilerden veya esnaftan yer tarifleri istenir, epeyce bir gezindikten sonra istenilen yere ulaşılabilirdi. Günümüzde artık akla gelebilecek her türlü işletme ve kurum adresi Google harita kullanarak gayet basit bir şekilde bulunabilmektedir.

Google harita uygulamasında sadece işletmenin konum bilgisi değil işletmeye ait telefon numarası, web sitesi adresi, açılış kapanış zamanları gibi daha birçok bilgiye de ulaşılabilmektedir. Google haritalarda kaydı bulunan bir işletmenin bulunmayan işletmelere göre müşteri çekme potansiyeli daha fazla olmaktadır. Peki işletmenin görünürlüğünün arttırılmasına olağan üstü katkısı olan Google harita kaydı nasıl yapılır?

Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır?

Google’a işletmenizi ekleyebilmeniz için öncelikle Google harita sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer Gmail üyeliğiniz var ve oturumunuz açık ise web sitesi otomatik olarak sizi tanımaktadır. Eğer oturumunuz açık değil ise Gmail bilgileriniz ile kayıt olmanız istenmektedir.

Eğer bir Gmail hesabınız yok ise öncelikle bu üyeliği yapmanız gerekmektedir. Google Benim İşletmem sitesine giriş yaptıktan sonra aşağıda belirtilen maddeleri uygulayarak işletmenizi Google haritalarda görünür kılabilirsiniz.

  1. Sitenin sol üst tarafında bulunan menü göz geçirilerek “işletmenizi ekleyin” ifadesini bularak üzerine tıklayın.
  2. Açılan sayfada boş bırakılan yere işletmenizin adını tuşlayarak altta konumlandırılmış “ileri” ifadesini seçin.
  3. İşletme isminizi kayıt ettikten sonra Google’a işletme ekleme işlemine devam etmek için açılan sayfaya işletmenizin faaliyet gösterdiği sektörü veya alanı boş olan yere yazarak ileri sekmesine basın.
  4. Açılan sayfada işletmenizin konumunu eklemek isteyip istemediğinizin sorulduğu anket sorusunu cevaplayın. “Hayır” seçeneğini seçmeniz halinde açılan sayfaya sadece işletmenizin bulunduğu bölgeyi belirtmeniz istenmektedir. “Evet” seçeneğini tıklamanız halinde açılan sayfaya tam konumunuzu çıkan nokta ikonu ile haritaya girerek işletmenizin müşterileriniz tarafından daha kolay bulunabilmesini sağlamanız mümkün olabilmektedir.
  5. Konum işlemleri bitirildikten ileri sekmesi ile beraber açılan bilgi sayfasına işletmenizin telefon numarasını ve web sitesi adresini yazarak ileri sekmesine tıklayın.
  6. Açılan sayfada güncelleme isteyip istemediğinizi soran anketi evet/hayır seçeneklerinden size uygun olanı seçerek ilerleyin.
  7. Tüm bilgileriniz doğru ise işleminizi bitirmek için “son” ibaresine basarak Google’a işletme ekleme işlemini tamamlayın.

Doğrulandıktan Sonra Yayım

Tüm bilgiler girildikten sonra işletmeniz hemen yayıma alınmamaktadır. Girilen bilgilerin doğru olup olmadığı Google ekibi tarafından incelenerek herhangi bir yanlışlık tespit edilmez ise işletmeniz Google haritalarda ücretsiz olarak görünmeye başlamaktadır. İşletmenizin görünmeye başladığına dair elektronik posta e-mail adresinize gönderilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al - tanıtım yazısı