Sponsorlu

 


Teknoloji Haberleri 

Geri Takipsiz Twitter Takipçisi Kazanmanın 9 Yolu

Geri Takipsiz Twitter Takipçisi Kazanmanın 9 Yolu

Twitter, en popüler ve aktif sosyal medya platformlarından biridir. Bir milyar kayıtlı kullanıcısı ve 386 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile Twitter, geniş kitleler oluşturmak ve onlarla bağlantı kurmak için en iyi platformlardan biri olarak yerini aldı.

Hem bireysel kullanıcılar hem de işletmeler, gerçek zamanlı sohbetlerin yanı sıra hızlı ve aktif geri beslemesi nedeniyle Twitter’ı en sevdikleri sosyal ağ platformu olarak kullanıyor.

Twitter’daki büyük kitle, erişiminizi genişletme, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtma, sosyal etkinizi artırma ve blogunuza trafik çekme fırsatı sunar .

Bununla birlikte, bu platformun tüm potansiyelini ortaya çıkarmak ve sınırsız avantajlarından yararlanmak için size bağlı bir takipçi tabanı geliştirmelisiniz. Bu yazıda, Twitter takiplerinizi artırabilecek dokuz kanıtlanmış taktikten bahsedeceğiz.

1. Twitter Profilinizi Optimize Edin

Twitter profiliniz, Twitter hesabınızın en önemli parçasıdır. Bu, çoğu kullanıcının takip düğmesine basmadan önce kontrol ettiği şeydir. Bu nedenle, başka bir şey yapmadan önce profilinizi tamamlayarak ve optimize ederek başlayın.

Takipçi sayısını artırmak için öncelikle güvenilirlik durumuzunu belirlemeniz bu işin ilk ve en önemli basamaklarından biridir. Kullanıcı adı oluştumak için herhangi bir ismi kullanmaya açık olduğunuzu varsayıyoruz. Bu noktada , gerçek adınızı kullanmak, özellikle kitlelere ulaşmak ve güven sağlamak açısından oldukça önemlidir. Şayet Twitter’ı işletmeniz için kullanıyorsanız, çoğu küresel markanın yaptığı gibi gerçek marka adınızı kullanmayı ve doğrulamayı unutmayınız.

Kullanıcı adının yanı sıra, sizi tanımlayan bir profil resmi ve başlık fotoğrafı ekleyin. İşletme hesapları için bunun yerine marka logonuzu kullanmayı seçebilirsiniz. Twitter ayrıca, profilinizi görüntüleyen kullanıcılara kişisel veya profesyonel yönünüzü tanıtmak için mükemmel bir fırsat olan 160 karakterlik bir hesap açıklaması eklemenize de olanak sağlar.

Ek olarak, profilinize büyüleyici bir tweet ekleyebilirsiniz. Muhtemel takipçiler profilinizi her ziyaret ettiğinde, sabitlenmiş tweet, onları sizi takip etmeye teşvik ederek kazanan bir ilk izlenim bırakabilir.

2. Aktif Olmak Önemlidir

Twitter, her gün büyük miktarda tweet’i işleyebilen oldukça dinamik bir sosyal platformdur. Her dakika binlerce tweetin atıldığı bir platformda, her tweet görünürlüğünüzü artırmanız için bir fırsat sunuyor. Bu nedenle daha fazla takipçi kazanmak isteyenlerin aktif olarak tweet atması gerekiyor. Twitter takipçileriniz hiçbir zaman güncelleme yapmadığınızı fark ederse, sizi takip etmeyi bırakma olasılıkları yüksek olacaktır.

Ancak çok fazla gönderi ile takipçileri bunaltmamaya da  dikkat etmelisiniz. Tweetlerinizi yönetmenin harika bir yolu, takipçiler daha aktif olduğunda tweetlerinizi göndermek için bir sosyal medya planlayıcısı kullanmaktır. Bu şekilde, hedef kitleniz için en uygun zamanlarda yüksek kaliteli içeriği önceden planlayabilir ve tweet atabilirsiniz .

3. Başkalarının Sözleriyle ve Retweetleriyle Etkileşim Kurun

Güçlü ilişkiler kurmanın ve Twitter’daki takipçi sayınızı artırmanın temel adımlarından biri, diğer insanların içerikleriyle etkileşim kurmaktır.

Kitlelerin ilgisini çekmenin basit bir yolu, içeriklerini retweetlemektir. Diğer Twitter kullanıcıları bir yorumda sizden bahsettiğinde veya gönderilerinde sizi etiketlediğinde, yanıt verdiğinizden emin olun. Bu, katılımlarını güçlendirir ve diğer kullanıcıları gelecekte sizi takip etmeye ve sizinle etkileşim kurmaya daha yatkın hale getirir.

Her söze yanıt vermek imkansız olsa da, diğer kullanıcılarla etkileşim kurmak için biraz zaman ayırmak, uzun vadede somut sonuçlar verecektir.

4. Değerli İçerikleri  Tweetleyin

Değerli  ve ilgi çekici bir içerik yayınlamadan, hedef kitlenizle anlamlı bir şekilde etkileşime giremez veya kalabalığın arasından sıyrılamazsınız. Bu nedenle, her tweet attığınızda değer sağlamaya çalışın.

Bu, son derece alakalı, bilgilendirici ve eğitici tweet atmayı içerir. Normal tweet’lerin yanı sıra, infografikler, podcast’ler, web seminerleri, güncel olaylar ve hatta nasıl yapılır kılavuzları gibi diğer içerik türlerini paylaşarak işleri sıralayabilirsiniz. İyi tweetler ile daha fazla beğeni, yorum, retweet ve takipçi almak için sağlam bir konumda olursunuz.

5. Hashtag Kullanın

Diğer sosyal platformlar gibi, hashtag’leri doğru kullanmak, tweet’lerinizi kitlelere ulaştırmanıza ve takipçi sayınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

Hashtag kullanmanın en iyi yolu, editoryal planınıza uyan trend hashtag’leri aramak ve bunları tweetlerinize dahil etmektir. Takipçilerinizi hashtag kullanarak meşgul ettiğinizde, tweetleriniz hashtag ile ilgilenen kitlelere görünür olacak ve bu da erişiminizi artıracaktır.

Ürünleriniz ya da ilgili alanınızla ilgili  popüler hashtag’leri bulmanın kolay bir yolu, hedef hashtag’i arama çubuğuna yazmaktır. Siz arama yaptıkça, önerilen hashtag’leri içeren bir açılır menü görünecektir.

6. Diğer Mecralara Profil Linkinizi Ekleyin

Blogunuz veya web siteniz, Twitter takipçilerinizi büyütmek için en faydalı araçlardan biri olabilir. İşte daha fazla takipçi kazanmak için yapmanız gereken birkaç şey.

  • Web sitenize bir Twitter takip düğmesi ekleyin
  • Blog yayınlarınızın sonuna veya başına bir Twitter paylaş düğmesi ekleyin
  • Yazar biyografinize Twitter profilinize bir bağlantı ekleyin
  • Makalelerinize veya blog yayınlarınıza tweet’ler ekleyin
  • Blog yayınlarınıza alıntılar veya başka tweetlenebilir içerik ekleyin

Blogunuz veya web siteniz dışında, takipçi tabanınızı büyütmek için diğer sosyal platformlardan yararlanabilirsiniz. Diğer sosyal hesaplardaki bağlantılarınıza ve takipçilerinize ulaşın ve onlardan sizi takip etmelerini isteyin. Bu sayaede  takipçi sayınızı artırmak için uzun bir yol kat etmiş olursunuz.

7. Konuk Yayınlarına Katkıda Bulunun

Özel yazma becerisine sahip bir Twitter kullanıcısıysanız, öne çıkan bloglara ve yayınlara konuk gönderilerine katkıda bulunmak, takipçi sayınızı önemli ölçüde artırabilir. Ancak, önce Twitter hesabınızı yazar biyografinize bağlamanız gerekir.

Bunu yaparak, saygın bir çevrimiçi yayında yayınladığınız her gönderi, Twitter profiliniz için bir trafik kaynağı haline gelir. Okuyucular fikirlerinizi ve içgörülerinizi beğenirse, sizi takip etme şansı çok yüksektir. Aşağıdaki çevrimiçi yayınlardan ve ünlü bloglardan yararlanmak, büyüyen Twitter takipçileri için yavaş ve istikrarlı bir yaklaşım olsa da, tutarlı kullanıcılar için mükemmel sonuçlar verir.

8. Hareketli Gif’leri Kullanarak Twitter Etkileşiminizi Artırın

Twitter’da neden animasyonlu GIF’ler kullanmalıyım?

  • Hareketleri onları dikkat çekici kılar.
  • Sanatsal potansiyelleri, markalaşma görüntülerine çok uygundur.
  • GIF’lerin oluşturulması kolaydır.
  • Her sosyal medya kanalında zahmetsizce paylaşılırlar.
  • Kısa, döngüsel yapıları, kısa dikkat aralıklarıyla günümüz tüketicileri için mükemmel bir seçimdir.

Hareketli GIF’ler Twitter’da harika çalışmaktadır. Çünkü Twitter’ın sonsuz içerik akışları arasında fark edilmenin mükemmel bir yoludur. Basit gerçek şu ki, kullanıcılar uzun tweet listelerinde hızla gezinirken, animasyonlu GIF’ler öne çıkarak  kullanıcının dikkatini çekme eğilimindedir. Fazladan bir veya iki dikkat, genellikle bir sayfaya, gönderiye veya makaleye tıklama yapması için yeterlidir.

Animasyonlu GIF’ler, statik görüntülerden çok daha ilgi çekici ve genellikle daha eğlencelidir. Aslında, bildirilen istatistikler, animasyonlu GIF’lere sahip tweet’lerin statik görüntülü tweet’lere göre yüzde 167 daha fazla tıklama aldığını ve B2C markaları için GIF içeren bir gönderi için katılım oranının yüzde 20 arttığını iddia ediyor . Ayrıca, animasyonlu GIF’ler videolardan daha kısa olduğu için, kullanıcıların gerçekten sonuna kadar izleme şansı çok daha yüksektir.

Etkileşimi artırmanın ötesinde, hareketli GIF’ler markanızın kişiliğini göstermenin, kısa bir mesaj iletmenin ve hatta bir gülümseme fark ettirmenin etkili bir yoludur. Sosyal medya içeriğiniz genellikle sönük kalıyorsa, animasyonlu GIF’ler diğer içeriğiniz için mükemmel bir tamamlayıcıdır. İçeriğiniz daha ciddiyse, animasyonlu GIF’ler markanızın havalı görünmesine yardımcı olur ve daha eğlenceli (veya komik) bir tarafı ortaya çıkarır.

Dahası, gerçekten iyi animasyonlu GIF’ler, kullanıcılar bunları paylaşıp kendi ağlarına ve takipçilerine ilettikçe viral bir çekişme kazanıyor.

Bu faydaları, görsel içeriğin sosyal medyada diğer içerik türlerine göre 40 kat daha fazla paylaşılma olasılığı ile birleştirdiğimizde, günümüzde hareketli GIF’lerin neden yaygın olarak kullanıldığını anlamak çok da zor olmayacaktır.

Bunlar, Twitter yayınınızda animasyonlu GIF’leri denemeye başlamak için ikna edici nedenlerdir.

9. Twitter Sohbetlerine Ev Sahipliği Yapın veya Katılın

Twitter sohbetleri, insanların röportajlar, paneller, tartışmalar, yaratıcı anketler veya Soru-Cevaplar şeklinde belirli bir konuyu tartışmalarına olanak tanır.

Bu Twitter etkinliklerine ev sahipliği yapmak, çevrimiçi toplulukta yetki ve güvenilirlik oluşturmanın verimli bir yoludur. Bunun nedeni, sektördeki benzer fikirlere sahip profesyonellerle bağlantı kurmanıza izin vermeleridir. Sohbetlere ev sahipliği yapacak durumda değilseniz bile, onlara katıldığınızdan emin olun.

Twitter sohbetleri olsa da, benzer ilgi alanlarına sahip insanlarla tanışabilir, anlamlı ilişkiler geliştirebilir ve takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Bir Twitter sohbetine her katıldığınızda, herkesin gönderdiklerinizi görebileceğini unutmayın, bu yüzden dikkatli olun ve akıllıca tweet atın.

Sonuç olarak, Twitter’da takipçi kazanmak zaman ve çaba gerektirir. Diğer herhangi bir sosyal strateji gibi, takipçi sayınızı artırmakla tutarlı olmalısınız. Yukarıdaki ipuçlarının her biri, büyük, doğal olarak bağlı bir takipçi kitlesini büyütmede önemli bir rol oynar.

Bahsettiğimiz tüm ipuçlarını uygulamaya başlarsanız, edindiğiniz Twitter takipçileri miktarında olağanüstü kazançlar ve önemli bir büyüme sağladığını görebilirsiniz. Bu, Twitter ve çevrimiçi topluluktaki profiliniz veya marka performansınız için büyük bir destek olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tiktok izlenme hilesi - deneme bonusu - deneme bonusu - deneme bonusu - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu - Instagram takipçi satın al - finans platformu - güncel haberler - girişimci olmak dini sohbet sohbet islami sohbet muzik indir