Gençlerin Dinlemekten Çok Hoşlandığı 5 Türk Müzik Grubu

Gençlerin Dinlemekten Çok Hoşlandığı 5 Türk Müzik Grubu

Müzik dinleme biçimleri kişiden kişiye değişmektedir. Kimimiz pop dinlemeyi severken kimimizse klasik müziklerin, türkülerin ya da daha farklı şarkı biçimlerini dinlemekten hoşlanır.

Gençler ise şimdilerde bu tüm tarzların ortasında müzikleri dinlemeyi seviyor. Ne çok pop ne çok türkü ne de çok klasik. Onların istediği hepsinin ortası! Yeni çıkan Türk müzik gruplarında da bu tadı yakalamak çok mümkün.

Şimdi sizler için bu Müzik gruplarını listeledik. Belki içlerinden henüz keşfetmediğiniz gruplar da vardır. Keyifli dinlemeler şimdiden!

5. İkiye On Kala

2014 yılında İzmir’de kurulan bu grubun üyeleri Uğur Aras (vokal, gitar), Ali Sak (elektronik gitar), Mehmet Engin (davul) ve Kadir Kaygana (bas gitar)’dır. Grup 2019 yılında single olarak yayınlanan Bütün İstanbul Biliyo şarkıları ile oldukça beğeni ve ilgi toplamıştır. YouTube’da bu şarkı 41 milyon kere dinlenmiştir. 2018 yılında yayınlanan Koptu İpim Düşüyorum şarkıları da oldukça güzeldir.

4. Evdeki Saat

Evdeki Saat, Eren Alıcı (vokalist, gitar) ve Sunguralp Esat (back vokal, davul) tarafından 2014 yılında kurulan bir müzik grubudur.  Bu grup 2020’nin Şubat ayında çıkardıkları Uzunlar şarkısı ile oldukça beğeni toplamıştır.

3. Madrigal

Madrigal grubu, 2007 yılında Ceyhun Kaan Karakaş ve Kaan Alıcı tarafından kurulmuştur. Anıl Erdem Cevizci (vokal, gitar), Kaan Alıcı (bas gitar), Sanlı Akgün (back vokal, bateri) ve Burak Emir Kabacı (klavye, back vokal) ile Türk alternatif rock grubu oluşturulmuştur. Bu grubu öne çıkaran şarkıları ise oldukça beğenilen Neden Diye Sorma ve Seni Dert Etmeler şarkılarıdır.

2. Yüzyüzeyken Konuşuruz

Son yıllarda oldukça popüler olan, şarkıları dilimizden düşmeyen bu grup ise 2011’in Mayıs ayında Engin Sevik ve Kaan Boşnak tarafından kurulmuştur. Muhtemelen çoğumuz Kaan Boşnak’a hakimdir. Özellikle Bırakma Kendini şarkısı ile 2020 yılında oldukça dilimizde olan müzikleri yapmıştır.

Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu başarılı yıllar geçirmiştir. 2020 yılında 46. Altın Kelebek Ödülleri Yılın Grubu ödülünü almıştır. Son şarkıları olan Kazılı Kuyum‘dan önce Boş Gemiler (2018), Ölsem Yeridir (2019) şarkıları gençlerin dilinden düşmemektedir.

1. Adamlar

Bu listenin kuşkusuz 1 numarası Adamlar olurdu. Gerek şarkılarındaki enerjileriyle gerekse şarkı sözleriyle hepimizin gönlüne hitap eden bu grup 2013 yılında kurulmuştur. Tolga Akdoğan (vokalist, gitarist), Gürhan Öğütücü (gitarist), Emir Ongun (bas gitarist) ve Berkan Tilavel (baterist)’in yer aldığı bu grup Türk rock grubudur.

Grubun ilk ismi “Halimden Konan Anlar”ken sonrasında “Adamlar” ismini almıştır. 2016’nın Ekim ayında Rüyalarda Buruşmuşuz isimli ikinci albümleri ile oldukça ilgi toplamışlardır.

2019 yılında yayınlanan Dünya Günlükleri albümlerinden Hikaye şarkıları ile hem rock hem de türkü formatında dinleyiciye oldukça keyifli hissettiren bir tat bırakmışlardır.

Dilerim bu listeden henüz keşfetmediğiniz bir grup vardır ve hemen o grubun tüm şarkılarını keyifle dinlersiniz!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al - tanıtım yazısı