Geleceğimiz Olan Çocukları Sevin!

Geleceğimiz Olan Çocukları Sevin!

Bir çocuğu dünyaya getirmek olağan ve kolay bir durum. Özellikle Türkiye de bir çok aile, maddi durumunun yanında sahip olduğu çocuk sayısı ile kendini daha ön planda görüyor. Özellikle de erkek çocuk. Doğurganlık çok büyük bir şans gibi görülüyor. Aileler böylece kendini daha çok güvende hissediyor.

Peki ya çocuklarımıza ne kadar iyi bakabiliyoruz ? Yada bakmaktan kastımız nedir? İşte aslında işin bütün sırrı ve olması gerekeni burada. Bir anne olarak, belli bir yaşa gelmiş biri olarak şunları çok iyi anladım. Bizler ailelerimizin birer çıktısı gibiyiz. Yıllarca insanların karakterlerinin oluşurken ruhsal kalıtsallığında etkisi olduğunu gözlemledim. Kendi içime ve hatta kendi çocuğuma davranışlarım bile o kadar tanıdıktı ki.

Bunu fark ettiğimde dönüp kendime bir çocuk doğduktan sonra sadece karnı doyurularak, okula gönderilerek, hediyeler alınarak yada bunların hiçbirini yapmayarak büyütülmemelidir. Sizden korkan çocuklar size içini açmayacak çocuklar büyütmeyin. İnternet bağımlısı sevgisiz çocuklar büyütmeyin. Çünkü belki çok klişe bir söz ama her çocuk çok özeldir. Hiçbir çocuk kukla değil. Evinde güvende hisseden çocuklarımız olsun. Sevin , sevdiğinizi hissettirin. Paylaşın sevginizi hayatınızı mutluluklarınızı paylaşın.

Çocuklarımızın tanımadığımız birer yabancı ve olmaması gereken biri olmaması için onlara değer verin. Onları önemseyin. Her yıl değişecek olan yüzlerine öpücükler kondurmayı eksik etmeyin. Yüreği dolu çocuklar yetiştirin. ?

ETİKETLER: çocuk, Çocuklar, Sevgi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - tanıtım yazısı - antalya haber - cialis - sosyalhane.com