Gençlerin 20’li Yaşlarında Bilmesi Gereken 16 Flört İpucu

Gençlerin 20’li Yaşlarında Bilmesi Gereken 16 Flört İpucu

Flört ipuçları: Günlük yaşamda flört kelimesi sıkça duyuyoruz. Pek çoğumuz flört kelimesinin anlamını bakışmalar, gülüşmeler, süzgün bakış, iltifatlar olarak tanımlarız. Flört, iki karşı cinsin duygusal paylaşımını ifade eder. Her ilişkide flört vazgeçilmez bir unsur olmuştur.

Duygusal anlamda bir bütünlüğe sahip olmuş ilişki kuran kadın ve erkeğin “bir ilişkinin en güzel ve tatlı zamanının flört dönemi” olduğunu duymuşuzdur. Flörtleşme, ilişkiyi canlı tutmaya yarar. Peki flört etme hakkında neler biliyoruz? Bildiklerimiz kadar bilmediklerimizde önemli ise hadi gelin bakalım.

1. Sesinizi Kullanın

Bir kadının sesinin güzel olması, erkek ile iletişimde önemlidir. Bir erkeğin yanındayken sesinizi kısın ve sesinizi yumuşatın. Çevrenizdeki erkeğin, sesinizin çekim alanına girdiğini göreceksiniz. Bir kadının yanında ses tonunuzu ne çok ince ne çok kalın ortalamaya çalışın.

Kalın bir ses kadınlar için ürkütücü gelebilirken, ince ses tonuna sahip erkekler in dikkat çekiciliği yok denecek kadar diyebiliriz. Orta kalınlıkta kullanılan bir ses tonu ile çevrenizdeki kadının dikkatini üzerinize çekebilirsiniz.

2. Saçınızı Kullanın

İnsan vücudunda çekiciliğin bulunduğu yerlerden biri olan boynun gösterilmesi karşı cins için etkileyici özelliğe sahiptir. Sizde bulunduğunuz ortamda saçınızı sağ veya sola elinizle atarak boyun güzelliğiniz ile bir erkeği etkileyebilir, eğer bulunduğunuz ortamda etkilemek istediğiniz kişi kadın ise saçınızı elinizle geriye atabilir ya da dokunmada uzun saçlarınızı sağa veya sola atarak etkili bir görünüm yapabilirsiniz.

3. Giyiminize Özen Gösterin

Bir kişiyi tanımadan önce dış görünümüne bakarak tanışmanın duruma göre şekillendirdiğini biliyoruz. Kadın veya erkek giyimine özen gösterdiği kadar dikkat çekicidir. Karşı cinsinizi etkilemek istiyorsanız kıyafetinizin uyumuna ve şıklığınıza gerekli özeni gösterin.

4. Gizemli Olun

Birisi ile tanışırken hakkında bilgi edinmek, edindiğimiz bilgiler ışığında ilişkinin gidişatına  yön vermek isteriz. Eminim sizde ipleri elinizde tutmak istersiniz. Tam da burada kendinizi açık etmeyin. Zor kazanılan her şey kıymetlidir. Bilinmezlik karşı cins için çekici bir durum haline gelir ve keşfetmek üzerine sizi göz hapsine alır. Bırakın sizi keşfedilmesi gereken bir ada gibi görsün. Karşı cins için çekiciliğiniz iki kat daha artacaktır. İlişkinizi canlı tutacaktır.

5. Kaçamak Bakışlar Atın

Beğendiğimiz karşı cinsin bakışlarının üzerinizde olduğunu bilmek ne kadar mutlu ediyor olsa da belirli bir zaman sonra bu durum sıradanlaşır hale gelir. Sıradanlık enerji düşüklüğüne ve heyecanı kaybetmeye yol açar. Partnerinizi göz hapsine almak yerine kaçamak bakışlar atın. Heyecan uyandıracaktır.

6. Gülümseyin

Gülümsemenin bulaşıcı olduğunu biliyorsanız sizi gülümsemeye davet ediyorum. Kimse görüştüğü kişinin çatık kaşlarını, donuk bakışlarını seyretmek istemez. Gülümseyin ve partnerinizin gülümseyişini izleyin.

7. İltifat Edin

Beğenilme duygusu mutluluk kaynağıdır. İltifat zamanında yapıldığında güzeldir. Sık yapılan iltifat doyum sağlamış biri için önemli olmayacaktır. Sizde hak ettiğini düşündüğünüz zamanlarda karşı cins için güzel sözler ille iltifatta bulunun. Onun için anlamlı olduğunuzu hissettirin.

8. Fiziksel Temas Kurun

Sohbet esnasında partneriniz ile fiziksel temasta bulunun. Bu temas sohbet esnasında küçük temaslar halinde ve abartıya kaçılmadan yapmalısınız. Karşı cinsiniz ile kurduğunuz her fiziksel temasta “seninle ilgileniyorum” mesajı iletmiş olacaksınız. Bu sohbetinizi daha canlı kılacaktır.

9. Yüzeysel Konuşun

Hoşlandığınız kişi ile sohbet başlattığınızda konuşurken kişisel konularınızı ele almayın.  Sohbet esnasında ilgi ve alanlarınız, sosyal çevre hakkındaki görüşlerinizden konuşmanız sohbetinizin verimli geçmesini sağlayacaktır.

10. Esprili Olun

Hayat negatif insanlar ile olmak için sizce de kısa değil mi? Partnerinize ara sıra yapacağınız espriler ile sempatiklik kazanabilir gün içerisinde akılda kalıcılığınızı artırarak aranızdaki enerjiyi güçlendirebilirsiniz.

11. Vücut Dilinizi Kullanın

Karşı cinsinize karşı açık duruş sergileyin. Kollarınızı birleştirmeniz, vücudunuzun farklı yöne dönük olması iletişime kapalı olduğunuzu ve karşınızdaki kişiye, ilgilenmiyorum mesajı olarak algılanır. Yapmanız gereken yönünüzü ilgi alanınıza çevirmek ve vücudunuzu orantılı rahatlıkta bırakın.

12. Sohbetinizi Kısa ve Öz Tutun

Sohbet esnasında konuşmanın akımına kapılıp gitmeyin. Bu kapılma fazla konuşma ile beraberinde boş konuşmalara dönüşür. Konuşmanızı verimli tutun. Kısa ve öz konuşmalar bir sonraki sohbetin oluşmasını sağlar. Unutmayın ki talep yaratmak istiyorsanız arzı sınırlı tutmalısınız.

13. Kontrollü Emoji Kullan

Mesajlaşma yönteminde kullanılan emojileri abartmadan kullanın. Abartı emojiler karşı tarafın sizi çocuksu bulmasına, dikkate almamasına sebep olabilir.

14. Ortak Noktalarınızı Bulun

İletişimin ilerlemesini sağlayan ortak noktalarınızı bulun. Ortak nokta, kişilerin birbiri ile uyumunu gösterir. Uyumun sağlanması birlikte geçirilecek zamanların artmasını işaret eder.

15. Güven Sağlayın

İlişkide güven olmadığı zaman şüphe devreye girer. Çoğu insan şüphe ile yaşamanın zorluğunu üstlenmek istemez. Flört ettiğiniz kişiye güven sağlamalısınız. Öncelikle kendiniz hakkında doğru olmayan bilgiler vermeyin. Vermiş olduğunuz sözü tutun. Görüşemeyeceğinizi arayarak belirtin.

16. Kendinizi Hatırlatacak Kalıcı Hediye Alın

Karşı cinsinize olan ilginizi göstermek ve gün içerisinde baktıkça tebessüm etmesini sağlayarak sizi hatırlamasını sağlayın. Kişinin üzerinde olumlu bir etki bırakmış olursunuz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al