Sponsorlu

 


Teknoloji Haberleri 

Evde Üretip İnternette Satabileceğiniz En Karlı 27 Ürün

Evde Üretip İnternette Satabileceğiniz En Karlı 27 Ürün

Evden para kazanmak için uzun zamandır insanlar internetten para kazanma konularından bahsediyor. Ancak evden para kazanmak için yapabileceğiniz tek iş bir blog sitesi açmak veya affiliate marketting yapmak değildir. Evden para kazanmak için internete bağlı kalmanız hiç bir şey ifade etmiyor, bunun nedeni zaten herkes internetten para kazanabiliyor.

Siz bunlardan en karlı olanını yapmayı düşünmeli ve bu doğrultuda hareket etmelisiniz. Bu yazımda sizler için en karlı iş fikirlerinden birisi olan üretim yapmak konusuna değineceğim. Evden üretim yaparak internetten ürünler satmak için ayrıca benzersiz ürün fikirleri listesi vereceğim. Dilerseniz lafı uzatmadan evde üretip internette satılacak ürünler listemize hemen geçelim.

Evde Üretilecek Şeyler

Bitmek bilmeyen bu pandemi süreci boyunca insanlar geçimlerini evde kendi ofislerini ya da şirketlerini açarak elde etmeye başladı. Bu süreç ne kadar sürer belli değil lakin evde çalışmalar devamlılık sağlayacak gibi görünüyor. Bugün sizler için evde küçük bir şirket açmak isteyen herkesin yaparak satış elde edebileceği ürünleri derledim. Keyifli okumalar dilerim!

1. Mum Yapmak

Mum Yapmak 1

Mum yapmak evde yapılacak en kolay işlerden birisidir, bunun nedeni ihtiyacınız olan temelde bir kaç malzemedir ve satış konusunda da oldukça karlıdır. Örnek olarak kendinize toptan kavanozlar alıp bunlara mum eritip dökerek güzel paralar kazanabilirsiniz. Tabi daha detaylı rehberimizi incelemek isterseniz mum yapmak bağlantısına tıklayabilirsiniz.

2. Evcil Hayvan Malzemeleri

Evcil Hayvan Malzemeleri

Ülkemizde satılan evcil hayvan malzemelerinin bir çoğu ithal ve oldukça yüksek fiyatlara satılıyor. Mesela sıradan bir köpek veya kedi tasması almak istediğinizde ödemeniz gereken bedel yaklaşık 50 TL civarında. Siz toptan tasma kolonu ve tasma kilidi alarak güzel tasmalar üretip piyasanın altına satabilirsiniz. Tabi tasma dışında daha bir çok evcil hayvan ürünü üretebilirsiniz.

3. Oda Kokusu

Oda Kokusu

Evde üretilecek şeyler konusunda bir diğer karlı ve yaratıcı iş fikri de oda kokusudur. Son zamanlarda yine fahiş fiyatlara satılan ve evde yapmak için oldukça düşük bir bütçe gerektiren oda kokusu iş fikrini yapmak için fazla bir şeye ihtiyacınız yok. Sadece toptan oda kokusu çubuğu, oda parfümü (tariflerine bakarak güzel kokular ortaya çıkarabilirsiniz) ve son olarak toptan alacağını cam şişelere ihtiyacınız olacak.

4. Duvar Rafı

Duvar Rafi

Kafanız karışmasın. Evde yapılacak ürünlerden birisi olan duvar rafı için teknik beceri gerekmiyor. Tek ihtiyacınız olan marangoz tarafından orantılı bir şekilde kesilmiş MDF paneller ve güzel ipler (Jüt ipi gibi). Bunları bir araya getirip kestirdiğiniz MDF panellerin köşelerinden ipleri geçirip orantılı bir şekilde bağlayarak güzel duvar rafları üreterek evden üretim yaparak para kazanabilirsiniz.

5. Dekoratif Yastık

Dekoratif Yastik

Yastık üretmek için terzi olmak gerekmiyor, ihtiyacınız olan tek şey pratik zekanızı kullanmak. Bir döşemeciye veya kumaş satan yerlere gittiğinizde istediğiniz ebatlarda yastık kılıfları diktirip bunların için doldurarak satabilirsiniz. Ayrıca eğer el işi yetenekleriniz varsa daha güzel yastık kılıfları üretip içlerini doldurarak satabilirsiniz. Son olarak yastık kılıflarının kesimlerini istediğiniz gibi yaptırmakta özgürsünüz (yuvarlak, boyun yastığı veya altıgen gibi).

6. Tablo

Tablo

Evde üretilecek şeyler konusunda kanvas tablolar artık eskide kaldı. Bunun sebebi artık dijital baskılar eskisi kadar ilgi görmüyor. Ancak siz kendi boya paletinizi kullanarak renkli tablolar yapıp satabilirsiniz. Resim bilgisine ihtiyacınız yok, Google’a ‘sanat galerisi’ yazıp çıkan tablolardan ilham alabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken alacağınız boş tuvali istediğiniz renk kombinasyonlarıyla renklendirmek.

7. Halat İpinden Sepet

Jut Ipinden Sepet

Jüt veya halat ipi oldukça kullanışlı ve ucuz ürünlerden birisidir. Ham madde olarak, yapacağınız dekoratif aksesuarlarda jüt ipi veya bir başka değişle halat ipini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Peki halat ipinden neler yapılır? Öncelikle  küçük sepetler oldukça popüler ve çok satıyor devamında çamaşır sepeti, paspas ve kapı süsü gibi şeyler yapabilirsiniz.

8. Hediyelikler

Hediyelikler

Sözler, nişanlar ve benzer etkinlikler evlenenler için oldukça masraflı işlerden, eğer bu süreçlerde evlenecek çiftlerin söz ve nişanlarına yönelik evde ürünler üretip satmak isterseniz oldukça karlı bir iş yapmış olacağınızı belirtmeliyim. Hediyelik ürün fikirleri konusunda küçük mumluklar, şeker kutuları, dolap magnetleri ve küçük tüplerde kolonyalar üretip satabilirsiniz.

9. Bardak Altlığı

Bardak Altligi

Bardak altlıkları, çay altlıkları veya tencere altlıkları hayat kurtaran ürünlerden birisi. Evde üretip internette satılacak ürünler arıyorsanız altlık üretmek sizin için iyi bir üretim fikri olabilir. Yaptığım araştırmalar doğrultusunda düğmelerden, örgüden, dondurma çubuklarından ve ince suntadan yapılan bir çok altlık modeli gördüm. Sizde bu malzemeler ile bardak altlığı yaparak internetten satabilirsiniz.

10. Hamak

Hamak

Hamak yapmak için ihtiyacınız olan sınırlı sayıda malzeme vardır. Bunlardan birisi güçlü bir ip, yaklaşık 1 metre 2 tane ahşap kereste ve 2 metreye, 1 metrelik bir kumaş. Bu malzemeler ile rahatlıkla evden hamak üretip satabilirsiniz. Ayrıca bebekler için küçük boy hamaklar da yaparak satmanız güzel bir fikir olabilir.

11. Örgü Anahtarlıklar

Orgu Anahtarlik

Anahtarlık hayatımızın bir parçası ve günümüzde telefon kadar olmasa da en az 2 kere kullanıyoruz. Anahtarlıkların kullanım alanı elbette öncelikle anahtarlar için, ancak bunun dışında promosyon ürünleri olarak da oldukça sık ilgi görüyor. Eğer güzel, benzersiz ve göz alıcı örgü anahtarlıklar yapabilirseniz markaları ve diğer insanları kendinize çekerek güzel satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

12. Resimlik

Resimlik

Evde yapıp internette satabileceğiniz bir diğer ürün de el yapımı resimlikler. Bunları yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler ortalama 30×40 bir sunta, 2-3 metre kadar bir ip ve ince küçük çiviler. Bu malzemeleri kullanarak insanların satın almak için sıraya gireceği resimlikler üretebilirsiniz. Şuan bu tarz ürünler ne yazık ki ülkemizde satılmıyor. İlk satan neden siz olmayasınız?

13. Ahşap Boyamak

Ahşap boyamak konusunu detaylıca incelediğimiz içeriğimize yandaki bağlantıya tıklayarak gidebilirsiniz. Evde üretilecek şeyler konusunda en fazla para kazandıran iş fikirlerinden birisi anahtarlık gibi küçük ürünler. Ahşap boyamak da oldukça düşük bir sermaye gerektiren ve bunun yanı sıra karlı diyebileceğimiz bir üretim fikridir.

14. Kıyafet

Eğer bir dikiş makinanız varsa ve modayı takip ediyorsanız birbirinden şık ürünler dikebilirsiniz. Bu süreçte size lazım olan en önemli şey dikiş makinası ve doğru seçilmiş kumaşlardır.

15. Takılar

Evde takı yapmak, evde yapılacak ürünler listemizde olmazsa olmazdı. Kendi tarzınıza uygun boncuklar alarak; yüzük, kolye veya küpe yapabilirsiniz. Gene Türkiye’de fazlaca bu meslek yapılıyor olsa da her yapılan tarzı inceleyerek tamamen her birinden farklı bir şekilde takılar üretip satabilirsiniz.

16. Özel Gün Süsleri

Noel, yılbaşı, paskalya, doğum günü gibi özel günlerde ağaçları, duvarları ya da çevreyi süsleyebilecek olan güzel süsler yapabilirsiniz. Yapmak istemezseniz de kimsenin normal şartlarda bulamayacağı ürünlerin toptan hallerini bularak satmaya başlayabilirsiniz.

17. Çizimler

Gene Türkiye’de çokça yapılan bir etkinlik ve satıştır. Tuval, cam ya da özel resim kağıtları sulu boya, kuru boya, yağlı boya demeden göze hitap edecek şekilde boyayarak satabilirsiniz.

18. Saksılar

Alçı alarak normal evde büyütülen bitkiler için sevimli, şık ve kullanışlı saksılar yapabilirsiniz. Alçı ile çok kalın olacağını düşünüyorsanız reçineden de yardım alabilirsiniz ama benim size tavsiyem alçıdan ve kilden yana.

19. Çerçeveler

Eğer ki ahşaplarla aranız iyiyse ahşam çerçeveler üretebilir ve satabilirsiniz. Ahşap kullanmak istemezseniz de gene kil ile çerçeve yapabilir ve bunu boyayarak satabilirsiniz.

20. Sabunlar

Türkiye’de gene çokça satılan sabun türleri yüz bakımına ait bir biçimde bulunmakta. Sizler de alerjilere iyi gelen, ayak ya da bikini bölgesi hastalıklarına uygun sabunlar üretebilirsiniz. Tabi bunun için birazcık da kimya bilgisine ve ürünlerin bir araya gelmesiyle birlikte bir enfekte ortaya çıkmayacağına emin olmanız gerekmektedir.

21. Kurabiye ve Pastalar

Pastane açmakta zorlanıyorsanız evinizde kurabiyeler ve pastalar yaparak satışa çıkartabilirsiniz. Bununla birlikte kurabiyeleri süsleyebilir ve özel siparişler alarak özel günlere çeşitli ürünler yapabilirsiniz.

22. Dudak Kremleri

Dudakların çatlamasını ya da uçuklamasını engelleyen lip balmlar üretebilirsiniz. Şeffaftan renkliye kadar bir sürü süslü lip balmlar üreterek satışta olan ürünlerden fark yaratabilirsiniz.

23. Kırtasiye Ürünleri

Bunun için bir fabrika ile anlaşmanız gerekebilir ama kendiniz de ucuz bir şekilde aldığınız keçeli kalemlerin üzerine kılıflar dikebilir ve bunları satışa sunabilirsiniz.

24. Özel Gün Şekerleri

Evde üretilecek şeyler içeriğimizde bir diğer ürün özel gün şekerleri. Nikah, düğün, bebek ya da sünnet şekerleri yapabilir ve bu şekerler için özel bir paketleme yaparak satışa sunabilirsiniz.

25. Tişört Baskıları

Düz renk tişörtler stoklayarak bunların üzerine kendinizin bulduğu ve şık duracağını düşündüğün resimleri basabilirsiniz. Baskı işleminde büyük bir firmadan ucuz maliyetli yardımlar da alabilirsiniz.

26. Yağlar

El yapımı yağlar her zaman daha özeldir. Bu yüzden cilde, saça iyi gelecek olan yağları evinizde yaparak satışa sunabilirsiniz. Esans olarak da bilinen ev yapımı yağları Instagram mağazaları gibi yerlerden de kolaylıkla satılabilir. Evde üretilecek şeyler konusunda üretimi biraz meşakkatli olsa da çok satan ürünlerden biridir.

27. Güneş Gözlüğü Kılıfı

Türkiye’de çok fazla satışının olduğunu görmediğim ama süslemeleriniz ile birlikte mutlaka satış yapabileceğiniz bir diğer ürün. İster plastik kutuları süsleyin, isterseniz kendiniz kumaştan dikin, yaratıcılığı size kalmış.

Evde yapıp satabileceğiniz ürünlerden bahsettiğimiz, tamamen yeni evden yapılacak işlerden oluşan iş fikirleri listemizin sona geldik. Daha fazla bu tarz evden yapılacak iş fikirleri ve internetten para kazanma gibi konular arıyorsanız yandaki bağlantıya tıklayarak İş & Finans kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
İrem İnce
Çoğalmak neyse ne azalmak zor. Atilla İlhan
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tiktok izlenme hilesi - deneme bonusu - deneme bonusu - deneme bonusu - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu - Instagram takipçi satın al - finans platformu - güncel haberler - girişimci olmak