Duygusal Düşünmek: Duygusal Düşünmenin Zorluğu ve Mantık

Duygusal Düşünmek: Duygusal Düşünmenin Zorluğu ve Mantık

Duygusal düşünmek: Öncelikle herkesin duygusal bir boşlukta olduğu zamanlar oldukça fazladır. Duygusal boşluk insanların kendilerini oldukça kötü hissettikleri zaman karşılarına çıkmaktadır belki bir hayal kırıklığı belki bir yorgunluk belki de tamamiyle psikolojik durumlardan ibaret olabilir.

İnsanlar kendilerini çok fazla derecede yıpranmış hissettikleri zaman yalnız kalmak isterler sessiz sakin bir ortamda olmak belki de hayatı sorgulamak isterler. Bazı insanlar da tam tersi  içinde olduğu konuyu, olayı düşünmek istemezler. Duygusal çöküntü o kadar kritik bir süreçtir ki ya sapasağlam çıkarsın ya da çıkamazsın hayatının geri kalanını o şekilde geçirirsin.

Genel anlam da insanların fazlasıyla düşünce tarzlarının oturduğu süreçtir bu dönem. Akıl sağlığını kaybedenler de var olgunluk sahibi olmuş insanlar da. Önemli olan şeyin kesinlikle insanın kendi içinde o olayı atlatmasıdır. Dış etkiler olumlu etkileyebilir ancak tam tersi olarak olumsuz da etkileyebilir. Herkesin düşüncesi ve yaşantı mantalitesi farklıdır.

Mantık her daim hayatımızın bir köşesinde durmalı hatta ve hatta hayatımızın içinde olmalı mantıklı hareket eden insanlar da üzülebilir duygusal boşluğa düşebilir ancak tam bir boşluk yaşamadan atlatabilirler. Mantık olmadan duygu, duygu olmadan mantık olmaz. İkisini eşit şartlı ve dengeli götürebilen insanlar oldukça şanslıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Gulistan dedi ki:

    Çok duygusal düşündüğüm için gerçekten çok zorlanıyordum makale beni güzel aydınlattı