Aldatılacak Kadın Değildim! Aldatıldım

Aldatılacak Kadın Değildim! Aldatıldım

İlişkiyi başlatan duygu, her zaman aynı derece de kalmıyor. Zaman zaman azalıyor, zaman zaman şiddetli bir artışa geçiyor. Sağlıklı bir ilişki sürdürebilmek için, duyguların değişeceğini kabul etmek, bu dönüşüme olumlu bir katkı sağlamak gerekir.

Neden Aldatıldım?

Aldatma tek bir nedenle açıklanamaz. Danışlar genellikle neden sorusuna, sevgi bitti, seks yoktu, nefsime yenik düştüm, hataydı, zaaflarımı kontrol edemedim, bir anlık zevkti tarzında cevap veriyorlar. Bazıları için aldatma bir ilişkiyi bitirmek için  sebepken, bazıları ilişkiye ikinci bir şans verilebilir. Bu konuda  tek bir doğru yoktur.

Kendime De Bakıyorum Ama Aldatıldım

Aldatılan eş her zaman kendinde bir eksiklik arar. Güzel olmadığını, seksi olmadığını, anlayışsız olduğunu düşünerek kendini suçlar. Oysa sadakatsizlik tamamen sadakatsiz olan eş ve onun kendini arama süreciyle ilgilidir.

Aldatıldım, Affedebilir miyim?

Aldatılma sonrası ilişkide sarsıntıya uğrayan ilk duygu güvendir.  Güven ilişkinin temelini oluşturan en önemli unsurdur. Bu nedenle ikinci ilişki devam ederken terapiye asla başlanmaz. Diğer ilişkinin sonlanmış olması çok önemlidir.

Aldatılan taraf için şüphe bir kere zihne girmiştir. Bundan sonra olan her durumda şüphe sıklıkla ilişkiyi kemirir. Çoğunlukla aldatma sonrası ilişkinin devam etmesini engelleyen şey budur. Karşı tarafa hatasını telafi etme şansının verilmemesi.

Sıfırdan bir ilişki oluşturmak kolaydır. Var olan ilişkinin üzerine yenisini eklemek çok daha fazla zaman ve emek gerektirir. Daha fazla sabır, daha fazla sevgi, daha fazla özveri  en önemli kısımları oluşturur.

Çift Terapisi 

Çiftler bu sorunla karşı karşıya kaldıklarında, çift terapisi öneriyoruz. Birlikte bir yola çıkıyoruz ve  sağlıklı olabilecek yeni bir ilişki yapıyoruz.

Terapist bu konu da sadece size yardım ediyor aslında. Birbirinizi affedecek, sevecek yine siz oluyorsunuz.

ETİKETLER: Aldatılma, Aldatma, Psikoloji
YAZAR BİLGİSİ
Eda Coşkun
Merhabalar, psikoloji lisans mezunuyum, cinsel terapi üzerine çalışmalarımı sürdürürken sizlere cinsellik ile ilgili bilgiler vermek için buradayım.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.