Zihinsel Engelli Kız Cinsel İstismar Sonucunda Hamile Kaldı! Bebeğin Babası Köy Muhtarı Çıktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı bir köyde, cinsel istismar sonucu hamile kalıp doğum yapan zihinsel engelli M.A.’nın (17) bebeğinin babası, DNA testli ile belirlendi. DNA testin sonucuna göre, bebeğin babasının köy muhtarı O.A. olduğu ortaya çıktı …

Zihinsel Engelli Kız Cinsel İstismar Sonucunda Hamile Kaldı! Bebeğin Babası Köy Muhtarı Çıktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı bir köyde, cinsel istismar sonucu hamile kalıp doğum yapan zihinsel engelli M.A.’nın (17) bebeğinin babası, DNA testli ile belirlendi. DNA testin sonucuna göre, bebeğin babasının köy muhtarı O.A. olduğu ortaya çıktı. O.A. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ereğli ilçesine bağlı bir köyde ailesiyle yaşayan zihinsel engelli M.A., haziran ayında karın ağrısı şikayetiyle ailesi tarafından ilçedeki özel hastaneye götürüldü.

Yapılan tetkiklerde M.A.’nın 7 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Hastane görevlileri durumu jandarmaya haber verdi. Soruşturma kapsamında uzman psikolog eşliğinde M.A.’nın ifadesi alındı.

M.A., ifadesinde köyde yaşayan G.A. ve köy muhtarı O.A.’nın farklı zamanlarda kendisine zorla cinsel istismarda bulunduğunu söyledi.

Gözaltına alınan G.A. ve O.A. suçlamaları reddederken, savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı. Bebek ise ağustos ayında dünyaya geldi.

DNA testi sonucunda gerçek ortaya çıktı.

Cumhuriyet savcısı, bebeğin babasının tespiti için şüpheliler G.A. ve O.A. ile bebekten DNA örneği alınmasını istedi. DNA testi sonucuna göre, bebeğin babasının köy muhtarı O.A. olduğu ortaya çıktı. Muhtar O.A., dün jandarma tarafından yeniden gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen O.A., çıkarıldığı hakimlik tarafından tutuklanıp cezaevine gönderildi. G.A. hakkında ise ‘Cinsel istismar’ suçlamasıyla soruşturma sürüyor. (DHA)

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.