CHP’nin Eylem Planı: “İsterse Elektriği Kessinler, Koltuklarda Uyuyacağız”

Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi kararını tanımaması sonrası başlayan krizin yankıları sürüyor. CHP, yeni genel başkan Özgür Özel yönetiminde olağanüstü toplantı yapmış ve Yargıtay’ın kararını için bir dizi protesto planlanmıştı. CHP İstanbul …

CHP’nin Eylem Planı: “İsterse Elektriği Kessinler, Koltuklarda Uyuyacağız”

Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi kararını tanımaması sonrası başlayan krizin yankıları sürüyor. CHP, yeni genel başkan Özgür Özel yönetiminde olağanüstü toplantı yapmış ve Yargıtay’ın kararını için bir dizi protesto planlanmıştı. CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, CHP’nin eylem planının detaylarını açıkladı.

CHP, Yargıtay’ın aldığı kararı ‘darbe girişimi’ olarak yorumlamış ve halk ile birlikte bu karara büyük tepki göstereceklerini açıklamıştı.

CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, “Perşembeden, cumaya, cumadan cumartesiye, cumartesiden pazara, pazartesi ve salıya kadar burada olacağız. En az 20 kişilik gruplar halinde. Hafta sonu da devam edecek. Elektriği kesebilirler, ışıkları söndürebilirler. Gece koltukta uyuyacağız. Mesele dün Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi kararını tanımama ve Anayasa Mahkemesi üyeleriyle ilgili suç duyurusunda bulunması gibi garabet açıklaması. 7 Şubat 2012’de Hakan Fidan’ın gözaltına alınması sürecinde FETÖ savcılarının yaptığının bir benzeri darbedir” dedi.

Zeybek, yargı darbesinin arkasında MHP ve AKP’nin beraber olduğunu belirterek, “Anayasa Mahkemesiz bir Türkiye özlemine doğru bir arayışı görüyorum” dedi.

Zeybek, Meclis’te bütün partilerin Yargıtay kararına karşı çıktığını vurgulayarak, “İttifaklar dağıldı deniyor ya, ittifakların dağılmaması gerektiğinin en temel göstergesi bu. AKP ve MHP ittifakı karşısında şimdi Türkiye ittifakının tam da sağlanması gereken süreç. Yargı darbesi karşısına parlamentoda ittifak kurulmuş gözüküyor. Yargı darbesine karşı parlamentoda bir ittifak oluştuğunu görüyorum” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.