Dursun Özbek’ten Galatasaray Transfer Gündemine Dair Açıklamalar Geldi!

Dursun Özbek’ten Galatasaray Transfer Gündemine Dair Açıklamalar Geldi!

Galatasaray başkanı Dursun Özbek, Galatasaray’ın devam eden transferlerine dair önemli açıklamalarda bulundu. Kadrosuna önemli takviyeler yapan Galatasaray, bahsegel giriş istatistikleri doğrultusunda ve daha birçok önemli rapor doğrultusunda transfer çalışmalarına devam ediyor.

Çalışmalar devam ederken Dursun Özbek de çalışmalara dair önemli açıklamalar bulundu: “Değerli Galatasaraylılar ilk divan toplantımızda sizlerin huzurunda söylediğim gibi önümüzde birçok acil konunun olduğu zor bir dönemde göreve geldiğimizi belirtmiştik. Plan ve projelerimizle, ekibimizle hızlı bir şekilde kulübümüzün sorunlarını çözmeye başladık. Göreve geldiğimizden bugüne yaklaşık 1,5 aylık süreçte neler yaptığımızı size kısa bir şekilde anlatmak istiyorum.
casino dünya giriş
Bayramı ve tatil günleri dışında ince bir hesap yaparsak 25-26 çalışma gününden bahsediyoruz. Seçim sürecinde size bir söz vermiştik. 25-26 gün gibi bir süre zarfında Ada ile ilgili verdiğimiz sözü yerine getirdik. Sadece bayramın 1. günü izin yaptı çalışanlar. Gecenin geç vaktine kadar çalışmalar devam etti. Bu fedakarlığı yapan başta değerli kardeşim Erden Timur ve Nef çalışanları için kuvvetli bir alkış istiyorum. Bu çaba ve başarı için çok mutlu ve gururluyuz. Bu akşam adamızda bir etkinliğimiz var. Tüm üyelerimizi güneşi birlikte batırmaya davet ediyorum. Hepinizin gelmesini özellikle istiyorum.

Değerli Galatasaraylılar Ada üç parselden müteşekkil. Ortadaki parsel yaklaşık 2500 metre Galatasaray Spor Kulübü’nün tapulu malı. 1957 yılında rahmetli Sadık Giz ağabey tarafından alındı. 1959’da diğer hisselerin alınması suretiyle 369/1 parsel kazandırılmış. O dönemde kürek şubemiz Bebek’te bir yerde çalışmalarına devam ederken oradan çıkılması gündeme gelmiş ve bu ada farklı maksatlarla kullanılırken değerli abilerimiz tarafından Galatasaray’a kazandırılmış.

369/ ve 369/4 parsel, yüzme havuzu olarak kullanılmıştı. Bugün geldiğimiz durumda Ada bizden önceki rahmetli başkanımız Mustafa Cengiz döneminde sürdürülen dava sonucunda tahliye edildi. Kendisine büyük bir teşekkür gönderiyorum. Daha sonra sevgili başkan Burak Elmas döneminde tahliye gerçekleştirildi. Geldiğimizde Ada’yı bu şekilde teslim aldık. Ada’yı üyelerimizin kullanımına süratle açmak için bütçesi Yönetim Kurulu tarafından karşılanmak üzere hizmete açmak için gayret sarf edeceğiz dedik. Bugün o sözümüzü tuttuğumuz için Yönetim Kurulu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dursun Özbek’ Galatasaray

Çalışmalarımız Sürüyor

Galatasaray’ın transfer çalışmalarının henüz bitmediğini belirten Özbek: “Uzun zamandan beri söylenen bir husus var. İnşaattan, araziden tesisten bahsediyoruz. Neticede bir spor kulübüyüz. Biz spor kulübü olarak başarılı bir çizgiyi yakalamamız için bazı finansal desteklere de ihtiyacımız olduğu kesin. O faaliyetler bunun için. Kulübün mali yapısı itibarıyla bugün girdiği faiz sarmalı kulübü feci şekilde yıpratıyor. Senede 450 milyon TL’ye yakın faiz ödüyoruz.

Ödeyerek bu haldeyiz. Yine Türkiye’nin en başarılı spor kulübüyüz, yine şampiyonluk peşinden koşuyoruz. Bir de bu paranın harcanmadığını düşünün. Sportif faaliyetlere ne kadar destek vereceği konusunu takdirinize bırakıyorum. 2023’te Cumhuriyetimizin 100. yılı. 100. yıla uygun, yakışır sportif başarılara ulaşmak için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. En iyi kadroları kurmak için çalışıyoruz. Sabırsızlıkları anlayışlar karşılıyorum.

Biz Galatasaray’ın 1 lirasının bile hesabını yaparak hareket etmek zorundayız. Bu görev bana ve ekip arkadaşlarıma emanet edildi. Sadece bugünü değil, geleceği de düşünmek zorundayız. Hepinizin için rahat olsun. Tüm Galatasaraylıları gurur duyduğu bir takımı bu sene birlikte seyredeceğiz. Transfer sezonu devam ediyorum. Hem sizden hem taraftarlardan sabır istiyorum. Hassas bir olay. Mali yapıya çok dikkat etmek lazım.

En uygun şekilde transferleri yapmaya çalıştığınız zaman ufak tefek gecikmeler oluyor. Süratle halledeceğiz. Florya’daki tesisi göreniniz vardır. Ondan önce Ergun Gürsoy Yüzme Havuzu’na gittim. Oradaki vaziyeti gördüm. Geçtiğimiz hafta Küçükçekmece Tesisleri’ndeki hali gördüm. Hep Florya’da olduğumuz için oradaki durumu biliyorum. Bu tesisler Galatasaray Spor Kulübü’nün büyüklüğüne, Galatasaray Spor Kulübü’nün Türkiye Cumhuriyeti için ifade ettiği değere göre tesisler değil.

Rica ediyorum sizden gelin ve bakın. Florya’daki tesislerimizin durumunu görün. 1. Lig ekipleri dahil, Süper Lig kulüplerinin tesislerini gezin. Geçen hafta cuma günü Eyüpspor’un tesislerine gittim. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı olarak utandım. Florya’daki gibi 40-50 sene önce yapılmış tesislerde futbolcularımızı barındırıyoruz.

Altyapılarımızı orada yetiştirmeye çalışıyoruz. Onun için diyorum ki 50 senedir tesisleşme konusunda kimse bir şey yapmamış. Geçmiş yönetimleri suçlamak maksadıyla söylemiyorum. Bugün artık Florya’nın, futbol için kalemiz olan yerin güncellenmesi gerektiğini söylüyorum. İki tane sahamız var Florya’da. Birisi bakımda. Diğerinin ebatı normal saha büyüklüğünde değil. Asıl büyük saha bakımda olduğu için küçük sahada idman yapıyoruz.

Bu Galatasaray’a yakışıyor mu ? Onun için Kemerburgaz’a taşınmak zorundayız. Birçok faydası var ama en önemlisi bugüne yakışır tesisin orada yapılması gereği var. Florya arsasında bize ait ve Emlak Konut’a ait arsalar var. Geçmişte buralarla ilgili tasarruflarda bulunduk ama sonuca gidemedik. Diyorum ki aynı Real Madrid’in ve Barcelona’nın yaptığı gibi mevcut emlaklarımızı geliştirelim ve buradan üretilen fonlarla sportif faaliyetlerimizi Galatasaray’a daha yakışır seviyeye getirelim. Tesislerimizi yenileyelim, borcumuzdan arınalım” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.