Zeytinyağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Zeytinyağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Zeytinyağı saç bakımında en çok tercih edilen doğal bakım yöntemleri arasında yer almaktadır. Kullanıldığı andan itibaren etkisini gösteren zeytinyağı saçlarınızın yumuşak, parlak ve güçlü olmasını sağlarken aynı zamanda çok daha hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olarak saçlarınıza dolgun bir görünüm kazandırmaktadır.

Mutfaklarımızdan eksik olmayan zeytinyağının mucizesi saymakla bitmeyecek kadar fazla.  Sizde hacimli ve güçlü saçlara sahip olmak için saçlarınıza zeytinyağı ile bakım uygulayabilirsiniz. Peki zeytinyağı ile saç bakımı nasıl yapılır? Zeytinyağını saçlarınıza isterseniz direk olarak uygulayıp yarım saat bekledikten sonra ılık su ile durulayabilir isterseniz de yumurta, badem yağı ve hint yağı ile de karışım sağlayarak doğal saç bakım maskesi elde edebilirsiniz.

Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra karışımı saçınızın her yerine iyi bir şekilde yayın ve 45 dakika sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın. İlk uygulamada farkı hissedeceğinize emin olabilirsiniz.

Zeytinyağı Mucizesi İle Saçlarınızı Besleyin

Zeytinyağının hem cilt hem de saç bakımlarında yarattığı inanılmaz etkiler ve gözle görülür sonuçlar herkes tarafından bilinmektedir. Saçlarınızı beslemeye yardım eden zeytinyağı saçların kırılmasını önlerken aynı zamanda kepek oluşumunun da önüne geçerek saça ihtiyacı olan nemi depolamaktadır. Zeytinyağını bal, badem yağı, limon suyu ve daha pek çok ürünlere karıştırarak farklı bakım kürleri elde edebilir, saçları zeytinyağı ile kökten uca derinlemesine besleyebilirsiniz.

Zeytinyağı İle Saç Dökülmesine Son

Saç bakımında son derece etkili olan zeytinyağı ile saç dökülmelerine son verin. Saçlarınızın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzaması için ayda bir uygulayacağınız zeytinyağı bakımı saçlarınızı besleyerek koparak dökülmelerin önüne geçmekte, saçlarınızın daha dolgun ve daha hacimli bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Dökülen saçlara en etkili çözümlerden biri de şüphesiz ki sarımsak ve zeytinyağı karışımıdır.

10 adet sarımsak ve 1 fincan zeytinyağından elde edeceğiniz doğal bakım kürü ile saç dökülmelerinin önüne geçebilirsiniz. Sarımsak saç köklerini güçlendirmeye yardımcı olurken zeytinyağı da besleyici özelliği ile saçlarınıza ihtiyacı olan gücü kazandıracaktır. Sarımsakları iyice ezdikten sonra zeytinyağı ile güzelce karıştırıp saç derinize uygulayın ve 20 dakika kadar bekleyin ve durulayın. Etkili sonuç alabilmek için en az 15 gün düzenli olarak bu karışımı saç derinize uygulamanız gerekmektedir.

Kuru Saçlara Elveda

Saçlarınızın daha parlak ve daha canlı bir görünüme kavuşmasını ister misiniz? O halde muz ve zeytinyağı maskesini denemenizde fayda var. Kuru saçlar için etkili bir çözüm sunan muz ve zeytinyağı karışımı adeta saçlarınızı yeniden canlandırarak parlak bir görünüm kazandırıyor. Muzu iyice ezip sıvı bir kıvama getirdikten sonra üzerine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edin. Karışımı saçınızın her yerine iyi bir şekilde yaydıktan sonra 15 dakika bekleyin ve ılık su ile saçlarınızı yıkayın. Düzenli uygulama ile çıkan sonuca inanamayacaksınız.

YAZAR BİLGİSİ
Canan Budak
Her şey sizin aksinize ilerliyor gibi geldiğinde, uçakların rüzgarla birlikte değil rüzgara karşı uçtuğunu hatırlayın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.