Karın Germe Ameliyatı Riskli mi? Devlet Hastanesi Yapar mı?

Karın Germe Ameliyatı Riskli mi? Devlet Hastanesi Yapar mı?

Karın bölgesinde görülen sarkmalar ve gevşemeler çoğu kişiyi rahatsız eder, karın germe ameliyatı da tam olarak bunun içinin var ve oldukça etkili. Bu sebeple de karın germe ameliyatları yaptırmak isteyenlerin sayısında ciddi bir artış söz konusu. Peki insanların tercih ettiği karın germe ameliyatı riskli mi?

Devlet hastanesi yapar mı yoksa özelde mi yaptırmanız gerekiyor? İşte hep birlikte bu soruların cevaplarına bakacağız. Karın germe ameliyatı sanıldığı kadar kolay değildir ama çok fazla insan tarafından da ilgiyle araştırılıyor. Karın kaslarında görülen deformeler ve kötü görüntüler, ameliyat ile yok edilebilir. İşte bilmeniz gereken bütün detaylar…

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Yazıya başlamadan önce karın germe ameliyatının ne olduğundan bahsedelim. Karın germe ameliyatı, bir diğer adıyla abdominoplasti, yıllardır yapılıyor. Karın bölgesinde meydana gelen deformasyon, deri esnekliğinin kaybolması, sarkma ve ayrılma gibi durumlar yaşandığında bu ameliyat insanların ilgisini çekiyor ve merak etmelerine sebep oluyor.

Ameliyat ise deri kalitesi düşük, çatlakların da olduğu alt karın derisinin cerrahi bir şekilde çıkartılması ile sonuçlanıyor. Fakat işlem sırasında sadece derinin çıkarılması yeterli değildir buna ek olarak vücuda şekil de verilmesi gerekir.

Eğer bu ameliyata liposuction da eklenirse o zaman tam karşılığını alabilirsiniz. Tabi bunun için de operasyon sürecinin sağlıklı ve düzgün geçmesi büyük önem taşıyor. Bu işlemin yapılmasının sebebi de karın germe ameliyatından sonra oluşacak pürüzsüz ve dümdüz karın bölgenizin daha da iyi görünmesini sağlamaktır. Ek işlemler sayesinde yapılan operasyon en iyi sonucu verecek.

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı Riskli mi? Hangi Durumlarda Yapılmalı?

Karın bölgenizden derinizin çıkarıldığı bu cerrahi operasyon güvenilir mi? Karın germe ameliyatı riskli mi? Bu sorular da oldukça fazla merak ediliyor. Aslında her ameliyat gibi karın germe ameliyatı da son derece risklidir. Bu risk; işlem süreci, vücutta oluşabilecek sağlık sorunları (eğer varsa), deformenin büyüklüğüne ve yapılacak işleme göre değişiklik gösterir.

Tam ya da mini karın germe ameliyatı olmak üzere iki yöntem bulunuyor. Sizin isteğinize ya da ihtiyacınıza göre ameliyat türü belirlenir. Böylece tahmini riskler ve ameliyat süresi söylenir. Ama ortalama 2- 3 saat sürecek bir ameliyat olacağı kesin.

Eğer;

  • Karnınız çok sarkıksa,
  • Deformasyon büyükse,
  • Çok çirkin ve rahatsız edici bir görünüme sebep oluyorsa karın germe ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Gittiğiniz hastane koşullarına göre iz bırakmayan bir cerrahi müdahale de yapılabilir. Bu noktada şunu belirtmemiz gerekiyor: Ne kadar düzgün bir işlem yapılırsa yapılsın yine de bikini bölgenizde bir ameliyat izi kalacaktır. Çünkü karın derinizden parçalar alınacak olması ve sonrasında o bölgenin dikilecek olması, ize sebep olur. Ayrıca ameliyat sonrasında da düzenli olarak kontrollerinize gitmeniz gerekiyor. Tabi beslenme düzeniniz de son derece önemli…

Karnınızın tekrar sarkmaması ya da deforme olmaması için yiyip içtiklerinize dikkat etmelisiniz ve düzenli spor yapmalısınız. Bu sayede karın kaslarınız ön plana çıkarken ameliyat izi de geri planda kalır ve görünmez. Bu yöntemler ile yapılan işlemin en güzel ve kalıcı sonucu vermesini sağlamış olursunuz.

Karın Germe Ameliyatı

Ameliyat İçin En Güvenilir Yer Neresi? Devlet Hastanesi mi Özeller mi?

Bu ameliyatı olan binlerce insan bulunuyor. Karın germe ameliyatı riskli mi? Devlet hastaneleri yapar mı diye endişe ediyorsanız şunu söyleyelim: Evet devlet hastaneleri de bu ameliyatı yapabiliyor. Fakat bu işlem genel olarak estetik bir operasyon olduğu için devlet hastanelerinde de parayla yaptırmak zorundasınız. Onun yerine daha fazla takip edilebileceğiniz, birebir doktorlarla iletişim kurabileceğiniz bir özel hastanede de ameliyat olabilirsiniz. Sadece maddi olarak durumunuzun iyi olması, kurtarıcınız olacaktır.

Devlet hastanelerinde de bu işlem aynı prosedürlerde aynı koşullarda yapılıyor. Sonrasında yine takipleriniz oluyor ve düzenli kontrollere gelmek zorundasınız. Eğer bütçeniz yoksa ve sadece ameliyat olup sonrasında dikkatli davranarak kontrollerinizi de aksatmayacaksanız o zaman devlet hastanesinde de rahatlıkla operasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Fiyatlarını merak ediyorsanız da internetten araştırabilirsiniz. Çünkü her özel kliniğin ve hastanenin fiyat prosedürleri farklıdır.

Karın Germe Ameliyatı Sonuç:

Sizlere bütün detaylarıyla abdominoplasti yani karın germe ameliyatından bahsettik. Eğer dikkat çektiğimiz belirtileri görüyorsanız ve bu soruna hemen çözüm olsun diyorsanız çok iyi düşünmelisiniz. Karın bölgesine yapılan ameliyatlar son derece risklidir ve her zaman bütün ihtimalleri düşünmeniz gerekir. Bu sebeple de kararınızı çok iyi vermelisiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.