Yemeksepeti, Banabi ve Vale Çalışanları Örgütleniyor!

Türkiye genelinde 69 şehirde faaliyet gösteren 6 bin işçinin çalıştığı “Yemeksepeti”, “Bana Bi” ve “Vale”de çalışanlar örgütleniyor… 2000 …

Yemeksepeti, Banabi ve Vale Çalışanları Örgütleniyor!

Türkiye genelinde 69 şehirde faaliyet gösteren 6 bin işçinin çalıştığı “Yemeksepeti”, “Bana Bi” ve “Vale”de çalışanlar örgütleniyor…

2000 yılında faaliyete başlayan ve her geçen gün büyüyen Yemeksepeti, 2015 yılında aynı zamanda bir dünya tekeli olan Almanya kökenli Delivery Hero’ya satıldı.

Türkiye’de İstanbul başta olmak üzere birçok bölgede çalışan işçiler anayasal haklarını kullanarak DİSK’e üye oldu.

Geçen günlerde DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı ve Yemeksepeti yetkilileri arasında çevrimiçi bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşmede işçilerin anayasal, yasal hakları olan örgütlenme, sendikaya üye olma hakkına saygı duydukları belirtildi.

SENDİKADAN AÇIKLAMA

Nakliyat-İş başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere diğer şehirlerde; “İnsanca yaşayabilecek bir ücret, insan onuruna yaraşır çalışma koşulları için örgütlenelim. Nakliyat- İş Sendikasına üye olalım” başlıklı bildiri dağıttı.

Nakliya-İş’in konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Yemeksepeti’nde örgütlenme çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki günlerde 6356 Sayılı Yasaya göre gerekli yasal çoğunluğu sağlayıp, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvuru yapacağız. Tüm halkımızı sendikamızın, Yemeksepeti’nde devam eden örgütlenmesi ile dayanışmaya çağırıyoruz. Yemeksepeti Örgütlü, Sendikalı, DİSK’li, Nakliyat-İş’li olacak!”

ETİKETLER: Banabi, İş, Vale, Yemeksepeti
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.