Kılıçdaroğlu ‘HDP’ye Bakanlık’ Tartışmasına Doğrudan Dahil Olmadı, ‘Kırmızı Çizgi’ Vermekle Yetindi

‘HDP’ye bakanlık’  tartışmaları devam ederken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yeni bir açıklama geldi. Kılıçdaroğlu doğrudan HDP-İYİ Parti …

Kılıçdaroğlu ‘HDP’ye Bakanlık’ Tartışmasına Doğrudan Dahil Olmadı, ‘Kırmızı Çizgi’ Vermekle Yetindi

HDP’ye bakanlık’  tartışmaları devam ederken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yeni bir açıklama geldi. Kılıçdaroğlu doğrudan HDP-İYİ Parti atışmasına değinmezken, Millet İttifakı olarak kırmızı çizgilerinin “vatan ayrıca bayrak sevgisi” olduğunu söyledi.

“HDP’nin olduğu masada biz olmayız”

İYİ Parti lideri Meral Akşener, ‘HDP’ye bakanlık‘ tartışması için “HDP’nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz‘ demişti. 

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç ise Akşener’e şöyle tepki göstermişti: “Bu tarz lafları olgunlukla, düşünerek söylemek lazım. Bizlere 6-7 milyon insan oy veriyor. Ne yapacaksınız bu insanları, memleketin dışına mı atacaksınız?

“İki konuda ödün vermeyiz, vatanımız ayrıca bayrağımız”

CHP lideri Kılıçdaroğlu bugün Ankara’da mevzu bahis tartışmaya açıkça değinmese de bazı mesajlar verdi: “85 milyon insanın huzur içinde yaşayacağı bir Türkiye inşa etmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken Millet İttifakı olarak yapıyoruz, 6 lideriz orada. Hepimiz bu ülkede barış, huzur istiyoruz. Vatanını ayrıca bayrağını kim seviyorsa başımızın üzerinde yeri vardır. İki konuda ödün vermeyiz, vatanımız ayrıca bayrağımız.

Tartışmaların fitilini CHP’li Gürsel Tekin ateşledi

Bakanlık tartışmaları CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in katıldığı bir televizyon programında “HDP’ye bakanlık verilebilir” demesiyle başlamıştı. CHP kaynaklarından yansıyan bilgilere göre ise bu sözler Kılıçdaroğlu dahil parti içinde tepkiyle karşılandı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.