vidIQ Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

vidIQ Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

vidIQ nedir? Sorusu ile başlayacak olursak, özellikle YouTube ile ilgili olan kullanıcıların oldukça işine yarayacak bir uygulama. Bu uygulama size vermiş olduğu taktiklerle Youtube’da daha çok kitleye sahip olmanıza yardımcı oluyor. Uygulama, doğru anahtar kelime kullanımı, doğru başlık kullanımı ve uygun kategori seçimleri hakkında size bilgi veriyor. Bu sayede ücretsiz bir asistan yardımıyla YouTube üzerinden daha geniş bir kitleye hitap etme şansınız oluyor.

VidIQ Nasıl Kullanılır?

vidIQ Ne Ise Yarar

vidIQ sahip olduğu kullanışlı ara yüzü sayesinde kullanıcıları oldukça rahatlatmakta. Ancak bu eklentiyi kurmak için birkaç işlemi tamamlamanız gerekiyor. Eklentinin kurulumu için öncelikle Google Extensions sayfasına gidip, eklentiyi Google tarayıcınıza eklemeniz gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra YouTube’u açtığınız takdirde sağ tarafta mail ve şifre girişi isteyen ufak vidIQ’ya ait bir pencere göreceksiniz.

Bu pencereden mail veya kendi üyelik sistemi üzerinden bir hesap oluşturmanız gerekmekte. Kayıt olup, giriş yaptıktan sonra YouTube sayfanız yenilenecek ve vidIQ’ya ait bu panel herhangi bir videoya tıklamanız halinde size tüm istatistiksel verileri sunacaktır. Bu istatistiksel verilerin birkaçına değinmek gerekirse. SEO derecesi, Video altında bulunan açıklamadaki kelime sayısı, video da kullanılan anahtar kelime sayısı gibi birçok istatistik giriş yapmanız halinde karşınızda olacaktır.

vidIQ Ne İşe Yarar?

vidIQ Nedir

vidIQ uygulamasının amacı, uygun anahtar kelimeleri kullanarak hedef kitleye kolayca ulaşmanızı sağlamaktır. Bu hedef kitle size daha kolay izlenme sağlayacak ve daha fazla para kazanmanıza yardımcı olacaktır. Bunların yanında vidIQ uygulaması yayınlamış olduğunuz bir videonun istatiksel parametresini de size sunar. Videonuz hakkında geliştirilmesi gereken yerleri bulup size bu konuda tavsiye verir.

Yayınladığınız videodan maksimum verim elde etmeniz için size bir SEO destek hizmeti sunar. SEO skoru altında size değişiklik yapmanız gereken noktalar hakkında bilgi verir. Bu skor ne kadar yüksek olursa videonuzun başka insanlara ulaşma ihtimali de o kadar yüksektir. Örnek olarak; vidIQ size başlığı değiştirmeniz hakkında bilgi vermek yerine o başlığın SEO’ya ne kadar etki ettiğini istatiksel olarak sunar. Bu istatistiksel veriler üstelik sadece başlıkla yetinmiyor. Para kazanmayı etkin kılma, doğru yayınlama tarihi ve etkileşim değerlerini de sizinle paylaşmakta.

Youtuberlar için en etkili SEO araçlarından birisi olan vidIQ uygulaması hakkında bilmeniz gereken nedir? ne işe yarar? nasıl kullanılır? Gibi bilgileri paylaştığımız içeriğimizin sonuna geldik. Eğer bir YouTube içerik oluşturucuysanız kesinlikle kullanmanız gereken bir eklenti. Daha fazla sosyal medya rehberi arıyorsanız sosyal medya kategorimizi ziyaret ederek, buna benzer bir çok rehber içeriğe ulaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Şebnem Keskin
Nereye gittiğinize bakmadan önce, nerede olduğunuza bir bakın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.