“Bu Sayfa Kullanıcı Adı Almaya Uygun Değil” Hatası Nasıl Çözülür?

“Bu Sayfa Kullanıcı Adı Almaya Uygun Değil” Hatası Nasıl Çözülür?

Facebook sayfası oluşturdunuz ve bir kullanıcı adı oluşturmak istiyorsunuz ama o da ne? Karşınızda kocaman bir “Bu sayfa kullanıcı adı almaya uygun değil” başlıklı bir hata duruyor… Peki bu hata nasıl çözülür? Facebook sayfamda kullanıcı adı (id) oluştururken bu hatayı alıyorum diyorsanız çözüme geçelim…

Facebook dileyen herkesin üyelik yaşına bakmadan ve hiçbir kriter öne sunmadan sayfa ve grup oluşturmasına izin verir. Ülkemizde ve dünyada milyonlarca aktif facebook sayfası ve bu sayfalarda ciddi paralar kazanılabiliyor. Ayrıca her sayfa yöneticisi sayfasının bilinirliğini arttırmak amacıyla isimle uyumlu bir kullanıcı adı almak ister. Kullanıcı adı alırken facebook’un şart koştuğu özel karakter kullanmama gibi kurallara uymalısınız, aksi takdirde işleminiz onaylanmayacaktır.

Facebook Sayfasına Kullanıcı Adı Nasıl Alınır?

İlk olarak doğru adımları mı uyguluyorsunuz ona bakalım. Öncelikle sağ üst köşeden profil resminize tıklayın ve kullanıcı adı almak istediğiniz sayfayı (page) seçin. Ardından açılan sayfada sol menüde başlığın altındaki Hakkında seçeneğini seçin. Burada Genel başlığı altında Sayfa @ kullanıcı adı oluştur seçeneğini göreceksiniz. Açılan penceredeki uygun alana almak istediğiniz kullanıcı adını yazın ve mavi renkli Kullanıcı Adı Oluştur butonuna tıklayın.

Almak istediğiniz isim nokta, virgül veya kare gibi özel işaretler içermemeli ve başkası tarafından daha önce kayıt edilmemiş olmalıdır. Milyarlarca kullanıcı olan sosyal medya sitesinde projenizin ismi genellikle çoktan kayıt edilmiş oluyor. Eğer almak istediğiniz id kullanımdaysa ismin sonuna harf eklemek gibi yaratıcı yöntemler denemelisiniz.

Bu Sayfa Kullanıcı Adı Almaya Uygun Değil Hatası Nasıl Çözülür?

Bu uyarının nedeni facebook sisteminin sizi bazı konularda yetersiz görmesidir. Peki nedir bu yeterlilikler? Öncelikle bir facebook sayfası açılır açılmaz kullanıcı adı oluşturmaya çalışırsanız muhtemelen hata verecektir. Bunun üstesinden gelmek için yapmanız gereken olabildiğince çok paylaşım yapmak sayfanızı insanların beğenmesini sağlamaktır. Facebook sayfanızın beğenilmesi uzun sürecekse otomatik beğeni yapan panellere başvurabilirsiniz ancak yüksek sayıda yapay beğeni sayfanızı riske sokacağından düşük seviyelerde beğeni alınmasını öneririm. En doğrusuysa doğal olarak sayfanın büyümesini beklemek ve 50 kadar beğeniden sonra kullanıcı adı almaktır. Kısaca bu hatanın nedeni yeterli beğeni sayısına ulaşamamanızdır. Pratik bir diğer çözüm ise aşağıda….

Bu uyarıyı alıyorsanız muhtemelen aynı hesapta başka bir sayfa oluşturdunuz ve ona kullanıcı adı aldınız yani facebook’un size verdiği hak bitmiş oldu. Facebook, bir hesabın açtığı ilk birkaç sayfaya yeterli beğenisi olmasa bile kullanıcı adı almasına müsade ediyor ama bunun bir sınırı var. 1 veya 2 id aldıktan sonra hakkınız doluyor artık yeterlilik sağlamak zorunda kalıyorsunuz.

Eğer önemli bir sayfanıza kullanıcı adı oluşturmak istiyor ve bunu kendi hesabınızda yapamıyorsanız temiz bir hesaptan denemelisiniz. Ailenizden veya arkadaş çevrenizden daha önce hiç facebook sayfası açmamış profiller bularak işleminizi bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

Bir dizi, film veya vb. projelerin facebook sayfalarını siz oluşturmak isterseniz genelde yukarıdaki gibi acil durumlar ortaya çıkar yani bir an önce kullanıcı adının oluşturulması gerekir. Bazı insanlar bu işin ticaretini dahi yapmaktadır. İlk gelen alır mantığıyla işlediği için bir yaptırımı da yoktur. Eğer siz de böyle bir düşünce içindeyseniz mutlaka yedekte temiz hesaplar bulundurmalısınız ve bu üyelikler doğrulanmış olmalıdır.

Sizlerle birlikte bu sayfaya kullanıcı adı almaya uygun değil hatası nasıl çözülür? Facebook’da sayfalara kullanıcı adı almanın pratik yöntemleri nelerdir bunlardan bahsettik. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum formu aracılığıyla bizlere iletebilir ve facebook rehberlerimizin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

İyi sosyaller!

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.