Ünlü Sihirbaz David Copperfield’a Taciz Suçlaması: Taciz Sırasında 18 Yaşından Küçük Olduklarını Söylediler

ABD’li ünlü sihirbaz David Copperfield, 16 kadını taciz etmekle suçlanıyor. Kadınların yarısından fazlasının tacize uğradığında 18 yaşından küçük olduğu belirtilirken, Copperfield’ın avukatları iddiaları ‘yanlış’ ve ‘mantıksız’ olarak değerlendirdi …

Ünlü Sihirbaz David Copperfield’a Taciz Suçlaması: Taciz Sırasında 18 Yaşından Küçük Olduklarını Söylediler

ABD’li ünlü sihirbaz David Copperfield, 16 kadını taciz etmekle suçlanıyor. Kadınların yarısından fazlasının tacize uğradığında 18 yaşından küçük olduğu belirtilirken, Copperfield’ın avukatları iddiaları ‘yanlış’ ve ‘mantıksız’ olarak değerlendirdi. 

ABD’li ünlü sihirbaz David Copperfield hakkında 16 kadın, taciz ve uygunsuz davranışta bulunma suçlamasında bulundu.

Guardian’ın haberine göre, iddiaların yarısından fazlası, taciz sırasında 18 yaşından küçük olduklarını söyleyen kadınlardan gelirken, bazıları ise 15 yaşından küçük olduklarını söyledi.

Habertürk’te yer alan bilgiye göre, Kendisine yönelik iddialar arasında, üç kadınla cinsel ilişkiye girmeden önce onlara ilaç verdiği de yer alıyor. 67 yaşındaki sihirbazın reddettiği iddialar 1980’lerin sonundan 2014’e kadar uzanıyor.

Kadınlardan bazıları Guardian’a Copperfield ile yaşadıkları iddia edilen deneyimler hakkında ancak #MeToo hareketinden sonra konuşabildiklerini söyledi.

David Copperfield’ın avukatları ise iddiaları yalanladı. Avukatları Guardian’a verdikleri yazılı yanıtta, Copperfield’in ‘bırakın reşit olmayan biriyle, hiç kimseyle uygunsuz bir davranışta bulunmadığını’ öne sürdü. Avukatlar ayrıca Copperfield’in, kadınları taciz hikayelerini ifşa etmeye teşvik eden #MeToo hareketinin bir destekçisi olduğunu söyledi. Copperfield’ın avukatları, suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.