Twitter Hesabınızı Kalıcı Olarak Silme

Twitter Hesabınızı Kalıcı Olarak Silme

Twitter hesap silme: Twitter son zamanların en popüler sosyal ağlarından birisidir. Ancak, diğer siteler gibi Twitter’da pek güvenilir sayılmaz. Twitter kullanarak hesap bilgilerinizi, iletişim bilgilerinizi, bulunduğunuz konumu ve ödeme bilgilerinizi paylaşmış olursunuz. Açık bir şekilde olmasa da erişilebilir bir paylaşımdır bu.

Dolayısıyla eğer bir siteyi kullanmıyorsanız tavsiyem o sitedeki hesabınızı kalıcı olarak silin. Aksi halde verileriniz o sitenin veri tabanında tutulmaya devam edecektir. Son olarak, Twitter hesap dondurma yazımıza geçmeden hemen önce farklı bir konuya daha değinmek istiyorum.

Sosyal medya kullanımının bağımlılık derecesine gelmesinin en büyük 2 nedeninden birisi üyelikler’iniz diğeri ise aktif olarak sosyal mecralarda sürekli yapılan paylaşımları takip etme arzusudur. Söz gelimi anlatacak olursak eğer bir siteye bağımlı kalmak istemiyorsanız hayatınızdan tamamen çıkarın ve aşağıya linkini bırakacağım bu bağımlılıktan kurtulma ile alakalı yazıyı mutlaka okuyun.

Twitter hesabınızı bir kez sildiğinizde, onu tekrar alabilmenizin mümkün olmadığını unutmayın. Yani, devam etmeden önce iki kez düşünün. Twitter hesabınızı ve içerisindeki tüm verilerinizi silmekte kararlıysanız sayfayı aşağıya kaydırarak devam edebilirsiniz.

Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme

  1. https://www.twitter.com/ adresini ziyaret edin ve kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın.
  2. Tarayıcınızın sağ üst köşesinde, profil resminizi tıklayın ve ardından Ayarlar’a gidin.
  3. Sayfanın en altına inin ve sonra, “Hesabımı devre dışı bırak” seçeneğine tıklayın.
  4. Karşınıza çıkan sayfadaki tüm bilgileri okuyun ve “Devre dışı bırak” seçeneğine tıklayın..”
  5. Silme işlemini onaylamak için Twitter şifrenizi girin ve “Hesabı devre dışı bırak” seçeneğine tıklayın.

Bitti! Artık Twitter hesabınızı tamamen kalıcı olarak sildiniz! Konuyla ilgili yardımcı olmamızı istediğiniz bir husus olursa bizimle yorumlar kısmını kullanarak iletişime geçip yardım alabilirsiniz. Twitter kalıcı olarak hesap silme yazımız bu kadardı umarım faydası olmuştur.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

  1. Dilara dedi ki:

    Birkaç ay önce twitter hesabımı kalıcı olarak silmiştim şuan geri açma şansım var mı?