Adım Adım Tiktoker Olmak! Tiktoker Olmak İçin Nihai Başlama Kılavuzu

Adım Adım Tiktoker Olmak! Tiktoker Olmak İçin Nihai Başlama Kılavuzu

Merhaba sevgili okuyucular. Bugün yazımızda sizlere son dönemin en çok kullanılan uygulaması olan Tiktok’tan ve Tiktoker olmaktan bahsedeceğiz. İyi okumalar.

TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin, kullanıcıların kısa süreli videolar ile içerik ürettiği, canlı yayın açarak para kazandığı sosyal medya uygulamasıdır. Tiktok, kullanıcılarına 15 saniye, 60 saniye ve 3 dakika olmak üzere 3 sürede video üretme şansı sunar. Peki siz Tiktoker olmak istiyorsanız ne yapmalısınız? Nereden başlamalısınız?

Tiktoker Olmak

1. Tiktok Hesabı Açmak

Öncelikli işiniz bir Tiktok hesabı açmak. Tiktok hesabınızı açtıktan sonra kullanıcı adınızı düzenlemeniz gerekiyor.

2. İçerik İçin Tema Bulmak

Tiktok’ta hangi içerikten takipçi kazanacağınızı bulmalısınız. Makyaj Tiktokerları, Komedi Tiktokerları, Point of View adı verilen oyunculuk Tiktokerları gibi bir çok seçenek önünüzde bulunacaktır. Bunu seçmeden adım atmamalısınız.

3. Keşfete Düşmek

Profil işlemleri bittiğine göre artık Tiktok sektörüne açılmaya hazırsınız demektir. Öncelikli amaç takipçi kazanmak. Bunun için keşfete düşmeniz gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken videolarınızın altına hashtag yani etiketler kullanmak. Keşfete düşmek için #fyp , #keşfet , #foryoupage, #öneçıkar gibi etiketler kullanmanız gerekir. Böylece sizi takip etmeyen insanların bile keşfet sayfasına düşebilir, sizi takip etmelerini sağlayabilirsiniz.

4. Kitle İsmi Bulmak

Belirli bir takipçiye ulaştıktan sonra artık kendi kitlenizi edinmiş olursunuz. Bu kitleye bir isim bulmanız lazım. Unutmayın, kitlenizi ve sizi tanımlayan bir kitle ismi gerekli.

5. Canlı Yayın Açmak

Keşfetten kazandığınız takipçiler ve kendi kitlenizle bin takipçiye ulaştığınız zaman artık canlı yayın açabilirsiniz. Canlı yayınlarda size jeton ve hediye atılabilir ve bunlar size para olarak geliyor.

6. Haftalık Takvim Ayarlamak

Hesabınızı aktif kullanmak çok önemlidir. Tiktok algoritması akşam 18:00-20:00 saatleri arasında aktiftir. Bu saatleri kullanmak sizin için avantajdır. Her gün o saatlerde video atmak, her gün olmasa bile iki günde bir o saatlerde video atmak hem sizi keşfete daha hızlı düşürür, hem de aktifliğinizi yükseltir.

Bu maddeleri tam adımıyla kullandıktan sonra artık Tiktok sektörüne rahatça girebilirsiniz. Unutmayın ki aktif olmadığınız sürece bu adımları uygulasanız da bir işe yaramayacaktır. Kolay gelsin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.