Türkçe Rap’de Farklı Tarzları ve Kaliteli Şarkılarıyla En İyi 14 Rapper

Türkçe Rap’de Farklı Tarzları ve Kaliteli Şarkılarıyla En İyi 14 Rapper

Farklı tarzdan insanların farklı tarzda müzik zevki vardır. Türkiye’de Türkçe Pop dinlenildiği kadar son beş yıldır aktif bir şekilde Türkçe Rap dinlenilmeye başlanması ile yıllar öncesinde karanlık sulardan gün yüzüne çıkmış olan Türkçe Rap şimdi Türkiye Trendleri arasında yer almış bulunmaktadır.

Türkçe Rap’i bize sevdirenler kadar Türkçe Rap ile gerçekleri göstermek üzere çaba gösteren insanlarımızın bulanması ve müziğin gelecek nesiller üzerinde bir şeyleri değiştirebileceği konusunda bize umut vermeleri de geleceğimiz için bilinçli bireylerin var olduğu konusunda hepimize hem fikir vermektedir.

Bugün sizlere Türkçe Rap’i Türkiye’ye duyuran ve en iyileri olarak öğretileri ile müzik yapan sanatçılarımızı derledim. Dilerseniz hızlı bir şekilde Türkiye’deki en iyi 14 rapper içeriğimize hemen geçelim ve Türkiye’nin en iyi rapçileri kimlermiş görelim. İyi okumalar!

1. Sagopa Kajmer

Farklı tarzlarda albümler yaratarak eskilerin enleri listesinde bulunan, Türkçe Rap’i Türkiye içerisinde öğrenilmesi için çaba sarf eden bir sanatçımızdır. Kendisi son yıllarda Galiba parçası ile iyice içimize işlemiştir.

2. Ceza

Sagopa ve Ceza’nın Neyim Var Ki parçası ile müzik otoritesini alt üst eden ve Türkiye’yi Türkçe Rap ile buluşturan büyük ustalardan birisidir. Kendisi son yıllarda Suspus şarkısı ile hem radyoları hem de televizyonları dolduran ustalardan birisidir.

3. Ben Fero

Birden bire Türkçe Rap camiasına girerek televizyonlardan radyolara kadar şarkıları ve şarkılarında bulunan ritimleri ile kendisini tanıtan bir sanatçıdır. Biladerim İçin ya da Demet Akalın gibi parçalarıyla hala radyo ve televizyonlarımızın bir numarası kıvamındadır.

4. Ezhel

Ankara’nın bağlarından inerek, Ankara’nın soğuk, kötü yanlarını, pavyon ve eğlence hayatını şarkılarına yansıtarak insanların kalbine işlemiş olan bir rapçidir. Son yıllarda Geceler, Pavyon gibi şarkıları ile listelerin bir numarasına ve trendlere aşırı hızlı yükselen bir sanatçımızdır.

5. Norm Ender

Her ne kadar günümüzde eski Norm’un tadında eserler vermese de Sözler Şerefsiz Oldu, Eksik Etek parçaları ile kendisini listelere yazdıran bir sanatçımızdır. Yeni çıkarttığı diss parçaları ile birçok insanın kalbindeki tahtan inmiş olsa da hala sevilenler listesinde bulunmaya devam etmektedir.

6. Contra

Eskiler listesinde dissleri ile bir numaralara yerleşen bir diğer sanatçımızdır. Kibir parçası herkesin dillerine destan olmuş olsa da yapmış olduğu düetlerle ve yeni albümleriyle kalplerimizde bir numara içerisinde bulunan bir sanatçı haline gelmiştir.

7. Diyar Pala

Pompalamasyon şarkısı ile yıllar öncesinde herkesin dilinde hem dalga hem de destan olan bir sanatçıdır. Şarkılarının birçoğu Türkçe Rap klasmanı altında sayılmıyor olsa da az emeğinin bulunmadığının herkesin farkında olması gereken bir sanatçıdır.

8. Anıl Piyancı

Şimdinin Ezhel ve Ben Fero tayfasında bulunan, geçmişte dissleri ile gün yüzüne çıkmış olan bir sanatçıdır. Genel olarak düetleri ile listelerde ismini bulunduruyor olsa da solo parçaları ile de sevilmeye devam eden bir sanatçıdır.

9. Burry Saprano

Mary Jane ile birden bire ünlenerek daha sonrasında çıkan dedikoduları ile aramızdan birden silinen ama hala herkesin severek Mary Jane parçasını dinlediği bir sanatçıdır.

10. Şanışer

Birkaç yıl önce Susamam parçası ile Türkiye üzerinde olan ve insanların görmekten korktuğu durumları dillendiren, şarkıları ile Dünya üzerinde olan olaylardan bahsederek içimize kazınan ve ısıtan bir sanatçıdır.

11. Sokrat St

Geçmiş parçalarındaki karamsarlığı çok geride bırakmadan genel olarak kendi sesini Şanışer ile duyuran lakin parçaları ile kendini sevdiren bir sanatçıdır. Yorgunum Ben parçası ile birçok insanın hayatında yer edinmiştir.

12. Sehabe

Geçmişten günümüze kadar gün geçmeden ve yeni sağlam parçaları ile aramızda yer edinen, seveni kadar sevmeyenin de bulunduran açık sözlü bir sanatçımızdır.

13. Aspova

Susamam parçasında yer edindikten sonra herkesin tanımaya başladığı lakin eskilerden gelenler listesinde yer edinen bir sanatçıdır. Nefes Alamam, Sigara gibi parçalarıyla gündemde durmaya devam eden bir sanatçıdır.

14. Kamufle

Parçaları ile Rap’i farklı yerlere taşıyan, yeni albümü ile de herkesin gözdesi olan bir sanatçıdır.

Daha saymam gereken bir sürü sanatçımız varken her birinin asli amacı dinleyicilerin gözlerinde tutmaya devam ettikleri at gözlüklerini atmalarını hedeflemişlerdir. Bizler için bu denli çaba sarf eden ve ses duyurmaya çalışan sanatçılarımıza kulak kabartmaya ne dersiniz?

ETİKETLER: Müzik, Rap, Rapçi, Rapper, Türkçe Rap
YAZAR BİLGİSİ
Cansu Sağlam
12 yıldır yazarlık mesleğinde mükemmelliği arayan, sıradan görünen bir üniversite öğrencisiyim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.