Telegram Grupları! Telegram Grup Linkleri

Telegram Grupları! Telegram Grup Linkleri

Telegram grupları son dönemlerde herkesin aradığı iletişim ortamlarından biri haline gelmiş durumda. İçerisinde sohbet edebileceğiniz, arşivler bulabileceğiniz, oyunlar hakkında bilgi alış verişi yapabileceğiniz ve +18 gibi bir çok konuda Telegram sohbet kanalı linkleri listemizde mevcut. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan Telegram grupları ve Telegram kanalları listemize hemen geçelim ancak öncelikle Telegram hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunacağız.

Telegram Messenger Nedir?

Telegram Nedir

Telegram Messenger, WhatsApp veya Facebook Messenger gibi internet üzerinden (web tabanlı) çalışan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bu, bir wi-fi bağlantısı veya mobil veri kullanarak ücretsiz mesaj gönderebileceğiniz anlamına geliyor. Aslına bakarsanız, Skype uygulamasından çokta farksız değil. Telegram’ın açıklamasına göre aylık 200 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Ayrıca, ilk olarak 2013’de çıktı.

Telegram’ın diğer yazılımlarla arasında olan fark güvenlik olarak biliniyor. Sohbetler, gruplar ve medya da dahil olmak üzere tüm aktivitelerinin şifrelenmiş olduğunu, yani yakalandıklarında bile önce şifrelenmiş konuşmaların çözülmesi gerektiğini, ancak bunu deşifre etmenin bile imkansız olduğunu savunuyor. Tabii, bazı güvenlik uzmanlarının Telegram’ın ne kadar güvenli olduğuna dair şüphe uyandırdı.

Telegram akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilir. Telegram uygulaması ise Android, iOS, Windows Phone, Windows NT, macOS ve Linux için kullanılabilir. Ayrıca, Telegram geçtiğimiz yıllarda yapılan güncelleme ile webde de kullanılabilir olmuştu.

Her türlü insan, ama teröristlerin tercih ettiği mesajlaşma uygulaması olarak adı çıkmıştır. Güvenlik konusundaki özellikleri ile DAEŞ’in propaganda yapmak için kullandığı bildirildi. Bunun üzerine, Telegram tarafından DAEŞ örgütünün kanalları bloke edilerek karşılık verildi. Ancak, Telegram bu konuda özel mesajların “ifade özgürlüğüne yönelik yerel kısıtlamalara” karşı dayatılan sansürü reddetti açıklandı.

Telegram Grupları / Kanalları Linkleri Listesi

Telegram grupları linkleri listemizde tamamen Türk ve güncel gruplar bulunmaktadır. Bu gruplar karışık olarak listemize eklenmiştir. Yanlarındaki grup başlıklarına bakarak ne grubu olduğunu görebilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan hemen Telegram grupları listemize geçelim.

Telegram Grupları

Telegram Grupları Listemiz Hakkında!

Telegram grup linkleri listemizi bir çok farklı kaynaktan alıntılayarak elde edindik. Sizde kendi Telegram kanalları bağlantınızı aşağıdaki yorumlar kısmı ile bizlerle paylaşabilir, kitlenizi büyütebilirsiniz. Ayrıca, listemizdeki bağlantıların geçersiz olanları sürekli olarak güncelleniyor. Yeni linkler için blogumuzu takipte kalın!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Atabey dedi ki:

  ⚡?Eğlenceli Sohbet & Terbiyeli Aile Grubu/Arayanların Arayıpta Bulamadığı Grup Ayağınıza Geldi Herkesi Bekleyruz ????
  @sohbetKasabam
  https://t.me/SohbetKasabam
  ??Sohbet?kasabası⚡?
  ❗GRUP KURALLARI ?
  ?Küfür ve argo kelimeler yasak.
  ?Siyaset içerikli konuşmak yasak.
  ?Reklam amaçlı link atmak yasak.
  ? Irkçılık yapmak yasak.
  ?Grup üyelerini Özelden amaç dışı rahatsız etmek yasak.
  https://t.me/SohbetKasabam
  @SohbetKasabam