Sürekli Film Yayınlayan Televizyon Kanalları

Sürekli Film Yayınlayan Televizyon Kanalları

İlk televizyonların hayatımıza girmesinin üstünden neredeyse 50 yıl geçti. Televizyonun icat edilmesinin ardından ise çok kısa bir sürede televizyon kanalları hayatımıza girdi. İlk başlarda sadece devlet kanallarının olması insanlara kısıtlı imkanlar sunuyordu. Ancak ardından özel kanalların da ortaya çıkmasıyla çeşitlilik arttı ve hemen her konudan filme ya da programa ulaşmak mümkün oldu.

Televizyon kanalları içinde insanların ilgisini en çok çeken içerik şüphesiz sürekli film yayınlayan televizyon kanallarıdır. Her kesimden ve her yaş türünden insanın sıkılmadan izleyebileceği tek şey belki de filmdir. Bu nedenle şu an yayın hayatına devam eden kanallar da bol bol filmlere yer veren bir yapıya sahip.  Film severlere burada düşen görev ise televizyon başında kanal arayıp sevdiği bir filme denk gelebilmeye çalışmak.

Özel kanalların hayatımıza girmesiyle sürekli film yayınlayan televizyon kanalları da artmaya başladı. Özellikle farklı uydu ve yayın platformlarının çoğalması insanların istedikleri şeyi daha kolay izlemesine imkan tanıdı.  Çok fazla televizyon kanalının olmasına rağmen yine tam olarak insanlar ihtiyaçlarını karşılayabilmiş gibi görünmüyor.

Sevdiğimiz kanallar her gün bize göre olan programlar yayınlamaya biliyor. Öyle ki kimi zamanlar sevdiğimiz programlara hiçbir kanalda denk gelemiyoruz. İşte tam bu noktada bazı sürekli film yayını yapan kanallar bir kanalda her programı göstermek yerine her programa bir kanal açmayı hayata geçirdiler. Belgesellerden dizilere, yarışma programlarından filmlere kadar artık her bir içeriğin kendi kanalı bulunuyor.

Bazı insanların canı gün boyu film izlemek çekebiliyor. Yerli ya da yabancı sinemanın güzel filmleri ile tüm günü geçirmek bazen gerçekten muhteşem olabiliyor. İnsanlar televizyon kanalları içinde tüm bu karmaşık programlarda kendine nefes alacak güzel bir sürekli film yayınlayan televizyon kanalları arayışı içerisine girebiliyor.

Türk ve dünya sinemasının en güzel örneklerinin verildiği televizyon kanallarında hayatın rutininden uzaklaşıp biraz kafa dinlemek insanı gerçekten hayata karşı motive eden bir aktivite olabiliyor. Pek çok farklı platformdan film severler için düzenlenmiş sürekli film yayınlayan televizyon kanalları listemiz sizin için bu yazıda yer alıyor.

Sürekli Film Yayınlayan Kanallar

1. BeyazTV

Ücretsiz televizyondan film izlemek isteyenler için BeyazTV tüm televizyon ve uydu alıcılarında kolaylıkla ulaşılabilir olmasından dolayı oldukça ideal bir kanal. Genel olarak sadece film yayınlayan bir kanal olmasa da ulaşılabilirliği kolay olduğu için listemizin en üst sıralarında. Film konularına bakacak olursa yabancı dram ve gerilim filmleri başta olmak üzere bir çok konuda ücretisiz film yayını yapılıyor.

2. MOVIEMAX

En iyi film kanalları denince akla ilk gelen televizyon kanalı Moviemax, Digitürk’ün kendi içerinde bulunan ve çeşitli alt kanalları olan bir film kanlıdır. Moviemax Aksiyon, Moviemax Drama, Moviemax Stars gibi bir kaç adet alt kanala sahip. İzlemek istediğiniz tarza göre istediğiniz kanalınızı açar ve 7/24 ücretsiz film izleyebilirsiniz. Digitürk’e ait bu içerikler ücretsiz olmamakla birlikte paket halinde satılır. Bu paketler hakkında bilgi almak istiyorsanız Digitürk’ü arayabilirsiniz.

3. TLC

TLC ücretsiz film yayınlayan bir kanal olmasının yanı sıra genelde insan belgeselleri ve kendine ait yapımları Türkçe bir şekilde Türkiye’de yayınlayan ücretsiz film izleme kanallarından birisi. Eğer TLC kanalında film izlemek istiyorsanız gece 00.00’dan hemen sonra kanalı açıp doyasıya film keyfini ücretsiz olarak yaşayabilirsiniz. Ayrıca, gün içerinde de muhteşem televizyon programlarının yer aldığını söyleyebilirim.

4. TV 8.5

Bildiğiniz üzere Acun Ilıcalı’nın TV8 dışında birde TV8,5 diye bir kanalı var bu kanalda her ne kadar eski program özetlerini görsek de akşam saatlerinde program özetlerinin aksine birde ücretsiz film yayını mevcut. Dilerseniz TV8,5 kanalını akşam saatlerinde yeni filmler keşfetmek için kullanabilirsiniz.

5. Fil TV

Fil TV hemen hemen günün her saati güncel yabancı dizi ve filmler izleyebileceğiniz bir televizyon kanalı. Ayrıca, Türksat anteniniz ile internetten gerekli frekansları arayarak kanal listenize ekleyebilir yabancı dizi ve filmlerin keyfini ücretsiz bir şekilde çıkarabilirsiniz.

6. Karamel TV (TV4)

Geldik belki de çocukların olmazsa olmazı kanala, TV4 çocuklar için muhteşem çizgi filmleri yayınlayan bir Türksat uydusunda ki ücretsiz kanal. Her televizyonun içerinde bulunmaya bilir ancak internette canlı tv yayını yapan siteleri ziyaret ederek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer internetten bu ücretsiz film yayını yapan kanalı izlemek istemezseniz frekanslarına internetten bakarak televizyonunuza ekleyebilirsiniz.

7. Süperfilm TV:

Sürekli Türk ve yabancı sinema film yayınlayan TV kanalları listemizdeki bir diğer televizyon kanalı da Süperfilm TV. Bu ücretsiz film yayını yapan televizyon kanalı Türksat 4A uydusu içerisinde yer alıyor. Dilediğiniz bir çok türde filmi bu kanal içerisinde bulmanız oldukça muhtemel. Tabii kolay ulaşılabilir olması da film severlerin görmezden gelemeyeceği faktörlerden biri.

8. Teve2

Teve2 yine ücretsiz televizyon film yayını yapan kanallardan birisi. Teve2 zaten bir çok televizyonun uydu alıcısı içerinde yer alıyor ancak bulamazsanız Frekansı = 12245, Polarizasyon = Yatay (H), Sembol= 27500, Fec= 5/6 olarak aratabilir kendi uydu alıcınız içerisine ekleyebilirsiniz.

9. Planet Türk

Planet Türk canlı tv izle gibi bir arama yaptığınızda web de ücretsiz olarak yayınlayan tüm platformlar karşınıza çıkacaktır. Planet Türk adının aksine yabancı filmleri daha ağırlıklı olarak yayınlayan bir televizyon kanalı. Türk filmlerde zaman zaman yer alıyor ancak dediğimiz gibi ağırlıklı olarak yabancı eski filmler yayınlanıyor.

10. DMAX

DMAX televizyon film kanalları listemizde ne yazık ki biraz geride. DMAX günün her saati yabancı filmleri ücretsiz olarak yayınlayan bir kanal olmasa da bunların dışında yayınladıkları belgesellerin oldukça keyifli olduğunu söyleyebilirim. Yani anlayacağınız film ağırlıklı bir kanal. Dolayısıyla eğer gününüzü güzel geçirebilecek ücretsiz televizyon yayınları arıyorsanız DMAX vazgeçilmeziniz olabilir.

Bu yazımızda ücretsiz televizyon film yayını yapan kanallar ve sürekli ücretsiz film izeleyebileceğiniz kanallardan bahsettik. Eğer ücretsiz film izlemek dışında yeni film önerileri arıyorsanız yandaki bağlantıya tıklayarak film önerilerimizin bulunduğu kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.